Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

to je stvarno bilo, ja mislio popravilo se kad ono nestalo i motor zakovao [doh] [rofl]

eclipse4

danas sam skinuo sijalicu i na njoj pise sledece e276 10r 02049*00  philips gde mogu naci ovakvu sijalicu da kupim?

ЯЭВОЛУТИОН

u philpsu u holandiji.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

to mi nije palo na pamet  [rofl] [rofl]

eclipse4

revolucijo ili bilo ko jel ima veze da li je od 35w ili 55? na xenon mislim?posto sve od 35w nalazim....jebi ga ne znam pa me nije sramota da pitam....a i gde bih drugde da pitam ako ne ovde vas....

Bori¹a

ja sam samo hteo da pitam sto motor nece da mi upali i jebase me na 17 strana... [rofl]

p0peye

... знаш онај виц када мали мачор иде са маторим мачорима у јебачину па их ухвати киша...? [Рофл]
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

eclipse4

#307
Citat: Bori¹a poslato 28 Avgust, 2015, 23:04
ja sam samo hteo da pitam sto motor nece da mi upali i jebase me na 17 strana... [rofl]

ja sam pustio na kratko da zezaju da ne propadne vic ;)

mada je mnogo bolje zezati se nego svadjati se ;)

p0peye

Citat: eclipse4 poslato 24 Avgust, 2015, 23:38
danas sam skinuo sijalicu i na njoj pise sledece e276 10r 02049*00  philips gde mogu naci ovakvu sijalicu da kupim?

@еклипсе:
Питам кума па ти јављам. Он стано нешто чачка са том струјом...

Едит: мислиш "e26 10r 02049*00  philips"?
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

eclipse4

e da ga jebem vratio sam sijalicu nazad...mozda i jeste e26 :( sad neznam ni ja vise sta pisalo ....

castor

Citat: eclipse4 poslato 28 Avgust, 2015, 22:54
revolucijo ili bilo ko jel ima veze da li je od 35w ili 55? na xenon mislim?posto sve od 35w nalazim....jebi ga ne znam pa me nije sramota da pitam....a i gde bih drugde da pitam ako ne ovde vas....

55W je obièna halogena sijalica, ima i onih od 100W, mada ljudi ka¾u da zbog (duplo) veæe potro¹nje struje dolazi do (duplo) veæeg emitovanja toplote ¹to dovodi do topljenja plastike fara, pa na kraju i ne bude pametno staviti to.

Xenon tro¹i 35W za svoj rad, ali za razliku od sijalice na startu povuèe vi¹e struje i za nekoliko sekundi po poèetku rada xenon-a, dolazi do smanjenja potrebne struje. Za xenon je potrebna ispravna eletkroinstalacija, ispravan 'kumulator i uop¹te sve ¹to ima veze sa strujom, inaèe mo¾e da bude problema (kako ka¾u eljektriæari).

Prednost xenon-a je ¹to da vi¹e svjetla za manje struje i ¹to je snop ujednaèen.
It's the ride that matters, not the bike…

eclipse4

pa jebem ga bilo je sve ok dok nije izgoreo ne verujem da se sad nesto pokvarilo.....nasao sam kod nekog tipa cnlight to su kinezi, 9e sijalica....philips mu je 25e ali nije isti dzek jebi ga  [veryangry]

samo mi nesto pomenu h1 a ja znam da motor nosi h7 jel ima neke razlike posto gledam na netu h1 i h7 su skoro iste.....

i jos nesto me zanima a to je da sad imam onu filipsovu sijalicu sto svetli jace i ona je u far za dugo svetlo......sta bi bilo ako bih stavio ksenon za dugo svetlo,jel bi se bolje videlo ili isti kurac? jer realno kad sam recimo ukljucivao dugo svetlo (sa ovom sto svetli jace) ksenon se vise nije ni primecivao da svetli.....znaci svetli za sve pare.....

p0peye

Поенцијални проблем са ксеноном за дуго светло је што се он не пали тренутно (блесне, па се интензитет смањи, па полако расте до крајњег интензитета - као што знамо :-)  ).
Мени је дуго светло веома битно нпр када ми ноћу у сусрет иде баја коме јако светле фарови* па ме заслепе (да - блицнем ја, али блицне и он и тако скапирам да су му ипак оборена) - чим прође, истог тренутка палим дуга јер се пре тога зеница скупила због пуно светлости и по проласку возилавозила скоро ниша не видим.
Ако би имао ксенон на дугом светлу - требало би пар тренутака док сноп постигне коначан интензитет. Пар тренутака у таквим ситуацијам може да буде превише...

* или дилеја са лоше подешеним фаровима или не обори дуга, или стави ксеноне... :P
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

eclipse4

svestan sam paljenja ksenona da ide postepeno,ovde ja nemam neki ko zna koji saobracaj pa me cisto zanimalo da li bi na dugo svetlo jace svetleo ksenon od ovog filipsa ali ipak cisto sumnjam....

p0peye

Рече кум а Н7 имаш 'де оћеш. Цена - права ситница... око 10 ојра.
Кинеска.
Гаранција 1год
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

Хтедох рећи - ако за те од 9 евра добијаш 1 год гаранцију - мислим да је ок. Ако не дају - 'оћеш да ти узмем у БГ?
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

eclipse4

13e sa garancijom 9e bez garancije..... cenim da je ista sijalica samo ti covek jednostavno ne daje garanciju od iste....cisto sumnjam da ima dve kutije u jednoj se nalaze sa garancijom a u drugoj bez garancije....
ja sam nasao kod nekog na kupujemprodajem,ako znas negde drugde sigurnije nije frka da ti posaljem kintu....

Darko

Citat: p0peye poslato 29 Avgust, 2015, 14:48
Поенцијални проблем са ксеноном за дуго светло је што се он не пали тренутно (блесне, па се интензитет смањи, па полако расте до крајњег интензитета - као што знамо :-)  ).
Мени је дуго светло веома битно нпр када ми ноћу у сусрет иде баја коме јако светле фарови* па ме заслепе (да - блицнем ја, али блицне и он и тако скапирам да су му ипак оборена) - чим прође, истог тренутка палим дуга јер се пре тога зеница скупила због пуно светлости и по проласку возилавозила скоро ниша не видим.
Ако би имао ксенон на дугом светлу - требало би пар тренутака док сноп постигне коначан интензитет. Пар тренутака у таквим ситуацијам може да буде превише...

* или дилеја са лоше подешеним фаровима или не обори дуга, или стави ксеноне... :P


Da te brat malo ispravi !

Sve ovo sto si napisao vazi samo za motore koji imaju dva fara . Kod motora koji imaju jedan far , dugo svetlo na xenonu ne funkcionise tako kako si napisao.. To je xenon , tj jedna sijelica koja ima i kratko i dugo i zovemo je BI xenon.. Ona kad se upali do najjaceg snopa - upalila se , to je to , nema pojacavanja vise.. Kad blicnes , ne pali se dugo svetlo na posebnom vlaknu nego postoji motorcic koji sijelicu postavi u drugi polozaj pa baca duze i to je u stvari dugo svetlno. Sve to funkcionise mnoooogo brze od obicnog svetla pa je blicanje prava smekela ;) blicne pre nego sto i zamislis ;)
Naravno , mana je sto kad takva sijelica vrisne ostao si u Q , jer ne mozes da vozis dok kod motora sa dva fara mozes sa dugim , ako vrisne kratko ili obrnuto. I jos nesto , bixenon je H4 a ko ima dva fara ima H 1 i H 7 sijelice ;)

Fala lepo ;)

Ivan1979

Citat: eclipse4 poslato 30 Avgust, 2015, 02:45
13e sa garancijom 9e bez garancije..... cenim da je ista sijalica samo ti covek jednostavno ne daje garanciju od iste....cisto sumnjam da ima dve kutije u jednoj se nalaze sa garancijom a u drugoj bez garancije....
ja sam nasao kod nekog na kupujemprodajem,ako znas negde drugde sigurnije nije frka da ti posaljem kintu....

Koja sijalica ti treba?

H1 ili H7?  Ako je H1 imam  jednu , na  poklon  ;)

castor

Citat: Darko poslato 30 Avgust, 2015, 10:20
Kad blicnes , ne pali se dugo svetlo na posebnom vlaknu nego postoji motorcic koji sijelicu postavi u drugi polozaj pa baca duze i to je u stvari dugo svetlno.

A i tebe sad brat malo da ispravi.

Ne postavlja se sijalica u drugi polo¾aj, veæ postoji komad lima koji spreèava vlakno da baca snop na dio fara koji "glumi" dugo svjetlo. Pa kad ti blicne¹, motoriæ ne pomjera sijalicu, nego pomjeri taj komad lima koji osvijetli taj dio fara i onda ti blica¹.

:P :P :P
It's the ride that matters, not the bike…