Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: BOKYBOY poslato 16 Decembar, 2014, 20:05
Citat: slave74 poslato 16 Decembar, 2014, 20:02
Greje li ksenon sijalica vise od obicne? Ne mogu da probam u garazi, jer moram da upalim motor,a gusi mnogo. A krs mi je u garazi , pa ne mogu do proleca da isteram motor. 

...pravi xenon ne bi trebalo da greje uopste...bar je kod mene tako...
Èudi me da nije skoèilo 10 struènjaka da objasni kako mnogo vi¹e greje nego obièna sijalica i da æe ti spaliti far...;D

Kostić

ako treba da se skaèe, cimajte ;D

Bori¹a

da ne pravim novu temu dzabe, posto su mi svetla blago reci uzasna, u tunelu u ovcar banji sam hteo samo da izadjem u komadu :D lose sija, zuto nesto, pff ne znam ni sam..
razmisljam da stavim osram nightbreaker ili philips xtreme vision...  kod mene u cacku u prodavnici osram je 2390,- dok philipsa nema... (cena za par)
mislim da nije mnogo skupo... sta vi mislite?

clutch&brake

Za 2390 din stavi ksenone... toliko kosta set...
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

perlx

Imao i jedna i druga, sad samo Philips. Kupis original i ne mislis, bolji je od svega ostalog, nova generacija +130% se tek pojavila i odlicna je.
Ako hoces kontakt od uvoznika javi se.

Bori¹a

ja kontam kakvi su to ksenoni jebiga meni na kolima samo sijalica za ksenon je 80e a ovde sve sve sve za 30... nelogicno :D
koliko traju filipsove?

perlx

+100% mi traju vec godinu i po i ne posustaju a +130% su stigle pre mesec dana i otplatile su se prvog dana.

mi¹ko_kolo

A gde ima da se naðe? Mislim, kupi? ;D

BOKYBOY

...ma xenon je mama...ne greje,rasterecuje alternator,sija za sve pare,jbs sijalicu... [neampojma]

perlx

Citat: BOKYBOY poslato 24 Januar, 2015, 15:23
...ma xenon je mama...ne greje,rasterecuje alternator,sija za sve pare,jbs sijalicu... [neampojma]
Blesti bez veze, zaslepljuje i sija svuda osim tamo gde treba.
Pravi xenon je odlican ali zato kosta koliko kosta.
LED svetla su jos bolja i jos skluplja.

freepartyman

Koliko kosta taj pravi ksenon?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

BOKYBOY

#251
Citat: perlx poslato 24 Januar, 2015, 15:48
Citat: BOKYBOY poslato 24 Januar, 2015, 15:23
...ma xenon je mama...ne greje,rasterecuje alternator,sija za sve pare,jbs sijalicu... [neampojma]
Blesti bez veze, zaslepljuje i sija svuda osim tamo gde treba.
Pravi xenon je odlican ali zato kosta koliko kosta.
LED svetla su jos bolja i jos skluplja.

...zavisi od sociva bato...na ZZR-u mi je pravougaoni far i ja sam prezadovoljan...ne zamaram oci nocu uopste...uzeo sam cisto beli,zaboravi one plavicaste odmah...mislim da je oko 30-40e Bear-ov,ima garanciju dve godine...baca siroko ali ne i visoko previse da bi smetalo,samo dobro nastelujes far i extra,meni je snop na 1,5m visine presecen kao nozem...dugo i ne koristim...a kazu da me vide u retrovizoru na kilometar...moja preporuka svima... [thumb_up]

VR 46

Ja sam stavio osram sijalicu kao plavo svetli,platio je oko 2000din ali na kawi kod mene ne sija nikako,morace xenon da se namesta sad uskoro... [panic]
Twist of wrist!

Bori¹a

probacu sa xtreme visionom a ako ne bude odgovaralo lako cu uzeti xenon...

Jefta

Jel i dalje vazi za ono da ako odes preko sa ksenonima mogu da te iskljuce iz saobracaja ako nisu fabricki?

Darko

evo , posto vec komentarisete sijalice... to sto ja Bokija pustim da me obidje , nije zato sto je brzi , nego ispred njega covek nocu ne moze da vozi a da ne oslepi ... ili da skupi retrovizeore ... ;) 

hahahhahahah

BOKYBOY

Citat: Darko poslato 24 Januar, 2015, 18:30
evo , posto vec komentarisete sijalice... to sto ja Bokija pustim da me obidje , nije zato sto je brzi , nego ispred njega covek nocu ne moze da vozi a da ne oslepi ... ili da skupi retrovizeore ... ;) 

hahahhahahah

...a zamisli tek sada...Tandzara ima DVA fara...mmmmm... ;D ;D ;D

freepartyman

Ja sam se naslusao prica kako ksenoni vecini sjebu struju na motoru pa se non stop nesto d*kas sa popravkom...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Lazic

Meni 4 godine i 5-6 padanja kasnije i dalje svetli k'o ¹to ka¾e Boky, i brate preporodio sam se sa xend¾om...
i vi¹e sam agregata zamenio nego osiguraèa...;D

UFF

Citat: freepartyman poslato 24 Januar, 2015, 19:11
Ja sam se naslusao prica kako ksenoni vecini sjebu struju na motoru pa se non stop nesto d*kas sa popravkom...

trose manje cinjenica ali je cinjenica i da povuku previse kad se pale
to je ok za bokijeve matore motore jer prvo upali motor pa onda svetla ali skoro svi koji imaju motor ne stariji od jebem li ga 6-7 god svetla im se pale automatski i to je kod vecine cim daju kontakt a ne tek kad se upali agregat i ako ti je akumulator malo losiji upravo ti xenoni ce te sjebu kad budes verglao