Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: UFF poslato 24 Januar, 2015, 19:26
Citat: freepartyman poslato 24 Januar, 2015, 19:11
Ja sam se naslusao prica kako ksenoni vecini sjebu struju na motoru pa se non stop nesto d*kas sa popravkom...

trose manje cinjenica ali je cinjenica i da povuku previse kad se pale
to je ok za bokijeve matore motore jer prvo upali motor pa onda svetla ali skoro svi koji imaju motor ne stariji od jebem li ga 6-7 god svetla im se pale automatski i to je kod vecine cim daju kontakt a ne tek kad se upali agregat i ako ti je akumulator malo losiji upravo ti xenoni ce te sjebu kad budes verglao
kod mene neæe uop¹te da upali far, ako je akumulator praznjikav...

Bori¹a

moj je star 10 ravno i pali svetla cim dam kontakt... zato bezim od xenona i stavicu philips-a pa sta mu bog da

Lazic

ma bre, tripuju se ljudi, to ¹to povuèe vi¹e od halogenih sijalica traje deo sekunde, pa opada, za razliku od ovih gde vuèe konstantno...

BOKYBOY

Citat: UFF poslato 24 Januar, 2015, 19:26
Citat: freepartyman poslato 24 Januar, 2015, 19:11
Ja sam se naslusao prica kako ksenoni vecini sjebu struju na motoru pa se non stop nesto d*kas sa popravkom...

trose manje cinjenica ali je cinjenica i da povuku previse kad se pale
to je ok za bokijeve matore motore jer prvo upali motor pa onda svetla ali skoro svi koji imaju motor ne stariji od jebem li ga 6-7 god svetla im se pale automatski i to je kod vecine cim daju kontakt a ne tek kad se upali agregat i ako ti je akumulator malo losiji upravo ti xenoni ce te sjebu kad budes verglao

...eto zasto su bolji ti stari motori... :P

freepartyman

 Ne znam vise sta da mislim jedni  se kunu u ksenone drugi ih  kude..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a

a ja treba da ugradim jedno od to dvoje hahahaha [rofl]

UFF

Citat: Bori¹a poslato 24 Januar, 2015, 19:37
moj je star 10 ravno i pali svetla cim dam kontakt... zato bezim od xenona i stavicu philips-a pa sta mu bog da

nemam pojma od koje godine ali neka posle 2000te svi prozivodjaci su izbacili on-off prekidac za svetla
ti "noviji" motori imaju samo hi-lo prekidac
jos veci problem je kod motora sa dva fara (npr strom) gde oba rade i kod kratkih svetala
akumulator ti slab, ti das kontakt a ono zasijaju DVA fara i srknu struju kad ti je najpotrebnija da zaverglas  [govance]
trebali su da naprave isto tako bez prekidaca ali da se farovi upale TEK kad agrgat proradi i pocne da puni
tj znam da je neki prozivodjac to tako resio samo se sad ne secam ko jbg

freepartyman

 Meni se na yamahi kada dam kontakt upali pozicija na desnom faru. Jel to dovoljno da ksenon povuce struju?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

ne, ako ti se ne pali sijalica nece se upaliti sijalica :)
bila ona xenon ili oximoron sto kaze lazic :D

ali hvala sto si me podsetio, na mojoj bivsoj R1 se farovi ne pale kad das kontakt vec tek kad proradi agregat
odlicno resenje ne znam sto ostali ne primene isto

2013 Yamaha YZF R1 Two Brothers Slip on Black Edition (Start up and Rev) with Bloopers!

freepartyman

 Znaci da stavljam opusteno ksenone :D Ostali nemaju taj final touch ko inzenjeri yamahe  [rofl]
A ova sa snimka je glupa ko... [samoubistvo]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

perlx

Citat: Jefta poslato 24 Januar, 2015, 18:12
Jel i dalje vazi za ono da ako odes preko sa ksenonima mogu da te iskljuce iz saobracaja ako nisu fabricki?
Da, u koliko nisu propisno montirani. Mora da postoji cut-off i da svetlo stoji u propisani okvirima, kao i da postoji sistem za ciscenje fara (prskalica ili brisac). Po negde mora i da modifikacija bude upisana u saobracajnu.
Isti zakon vazi i kod nas ali se selektivno primenjuje.

lord_oblivion

Citat: UFF poslato 24 Januar, 2015, 19:26
Citat: freepartyman poslato 24 Januar, 2015, 19:11
Ja sam se naslusao prica kako ksenoni vecini sjebu struju na motoru pa se non stop nesto d*kas sa popravkom...

trose manje cinjenica ali je cinjenica i da povuku previse kad se pale
to je ok za bokijeve matore motore jer prvo upali motor pa onda svetla ali skoro svi koji imaju motor ne stariji od jebem li ga 6-7 god svetla im se pale automatski i to je kod vecine cim daju kontakt a ne tek kad se upali agregat i ako ti je akumulator malo losiji upravo ti xenoni ce te sjebu kad budes verglao

Jedan relejèiæ sa odlo¾enim dejstvom ili manuelnim prekidaèem, menja stvar.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Jefta

Citat: UFF poslato 24 Januar, 2015, 19:53

ali hvala sto si me podsetio, na mojoj bivsoj R1 se farovi ne pale kad das kontakt vec tek kad proradi agregat
odlicno resenje ne znam sto ostali ne primene isto


Isto je i na Fazer-u. Tek kada se upali agregat onda se pale i farovi, ne kada se da kontakt.

freepartyman

 Ok znaci stavljam ksenone. E sad pitanje koje? Neko je pominjao prave ksenone, a koji su to i koja je cena ? :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Kanarinac

Ne moras da stavljas "prave" xenone :) Cini mi se da si ti negde okolina B. brda ili tako nesto. Javi se ako hoces sutra ili prekosutra da odemo do radnje na vidikovcu. Mislim da je cena 35 evra  i godinu dana garancije. Imas i bez garancije i cena je valjda oko 25 evra. Ja sam bas skoro uzimao za auto meni i drugaru. Imaju i led pozicije ako su ti sad zute pasuljare :) Ako ne znas da ugradis sam i to cemo da resimo kad hoces :)  E da, balasti su slim, tako da nije preveliki problem da se smeste pod plastike

freepartyman

 
Citat: Kanarinac poslato 25 Januar, 2015, 01:26
Ne moras da stavljas "prave" xenone :) Cini mi se da si ti negde okolina B. brda ili tako nesto. Javi se ako hoces sutra ili prekosutra da odemo do radnje na vidikovcu. Mislim da je cena 35 evra  i godinu dana garancije. Imas i bez garancije i cena je valjda oko 25 evra. Ja sam bas skoro uzimao za auto meni i drugaru. Imaju i led pozicije ako su ti sad zute pasuljare :) Ako ne znas da ugradis sam i to cemo da resimo kad hoces :)  E da, balasti su slim, tako da nije preveliki problem da se smeste pod plastike
Hvala kolega, prihvaticu poziv samo bih pomerio za sredinu, kraj februara ako poziv vazi do tada ;) Tu sam blizu , na Belim vodama .
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Kanarinac

Ma moze kada god zelis :) Tu im je radnja, nece da pobegnu :) Kad resis javi se, pa cemo da resimo :)

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

eclipse4

danas mi je xenon postao ljubicast.....jel to znaci da je otiso ukurac?

BOKYBOY

Citat: eclipse4 poslato 31 Jul, 2015, 00:45
danas mi je xenon postao ljubicast.....jel to znaci da je otiso ukurac?
...jok brate,to ti motor prelazi u Gay-mode od ne-vozenja... :P ;D