Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

hocu da ugradim xenon na moj motor e sad pitanje je sta mi treba ...meni je H4 sijalica al odprilike imam utisak da nemam sijalicu vec fenjer sa svecom koji svetli ispred motora i meni ovako coravoj nista ne znaci...e sad hocu da kupim xenon ono sve sto mi treba, al sad cula nesto da mozda nece da odgovara jer valjda i far treba da bude sa nekim socivom i bla bla truc nemam pojma, ja sam duduk i meni to nista ne znaci ajd sad vi meni pametnjakovici recite sta treba da kupim :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Jocika


eclipse4

ja imam xenon,ali sam kod nekog tipa video,mislim, osram night breaker...i mogu ti reci da super izgleda u mraku,samo sto traju oko godinu dana.....a nisu valjda ni skupe,cini mi se rece da  je dva komada oko 1500 din.

misa-pei

Vidi, ako ti tako slabo radi svetlo, prvo treba da se utvrdi koliki napon sti¾e na njega, po¹to se de¹ava èesto pad napona i sijalica svetli mnogo slabije nego ¹to je potrebno. To mo¾e da se re¹i ubacivanjem jednog releja. Dobra H4 sijalica, kao Nightbraker je veoma bitna. Na kolima ih imam veæ dve, tri godine, ubacio sam probe radi obièan H4 koji je ranije bio, nisam mogao da poverujem kolika je razlika.
Sa tim kineskim ksenonima èesto ima i problema. Te balast otka¾e, te ne¹to ne radi kako je zami¹ljeno... A i u uporednim testovima, kineski ksenoni su se u najveæem broju sluèaja pokazali kao lo¹iji od H4, jer su vi¹e rasipali svetlost, imali kraæi snop...
Država je najveći neprijatelj naroda

Jocika

Onda neka uzme bear xenone i nece imati nikakvih problema,bar ih ja nisam imao za dve ipo godine koriscenja.

balcan girl

pazi mislim da je sijalica na motoru stara koliko i motor sam :D sta ti je kvalitet aaaaa :P night breaker sam htela al sam cula da mu je slab vek trajanja a sto mora kineski xenon jel ima neki kvalitetniji? a sta je sad sa tim farom? jel to moram da menjam ili ne?
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Jocika

Ne moras kineski,imas bear xenon i ja sam prezadovoljan sa njima, Ne moras da menjas far,ugradis xenon,nastelujes far i vozi misko...

balcan girl

aha ok a gde da nabavim taj meckasti xenon :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!


balcan girl

aha dobro a koji od ovih kompleta? napisah da sam duduk znaci nacrtaj mi jbg  :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Jocika

Nazoves nekog od ova 3 linka i kazes im da ti treba xenon za motor tj jedna sijalica H4 bi-xenon ili ti teleskopska,balast i instalacija za to.E sad,balast imas normalan i slim,slim je nesto malo skuplji ali je manji pa lakse moze da se spakuje,a sijalice imas u raznim bojama,od bele pa do ljubicaste zavisi sta hoces i kako hoces da se vidi,ja bih ti preporucio da uzmes sijalicu od 6000K ili ti kelvina kako hoces,ona sija belo i naj bojle se vidi i po kisi i po suvom.

Jocika


Kanarinac

Ako hoces da se bolje vidi po kisi moja preporuka je 4300k ili 5000k. 6000k daje plavicasto svetlo.

Jocika

U sustini nije toliko ni bitno da se vidi po kisi jer nece se ni voziti nocu po kisi...

Kanarinac

To jeste, ja pored sa kolima :)

Mada 4300k po meni daje najbolje svetlo.

WOLVERINE

Citat: Kanarinac poslato 25 April, 2013, 02:31
To jeste, ja pored sa kolima :)

Mada 4300k po meni daje najbolje svetlo.

[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Pop

E ajd da i ja priupitam nesto....

55w vs. 35w ?

Jel moze motor da izgura te 55w bez problema?

Planiram i ja da ih stavim, s' tim sto kod mene za kratka idu 2 sijalice....

Nesto sam citao po nekim stranim forumima da traba releje staviti... Ima li potrebe stvarno za tim?

"Грме танки џефердари..."


Burazer

ja nisam trazio xenon za motocikl, kupio sam komplet za kola, kompet sam platio 25e sa slim balastima, a za motor daju jedan xenon za 22e, pa mi je logicnije bilo da kupim komplet i dobijem jedan vise, a u prodavnici su mi rekli da nije nikakav problem ugraditi ga na motor sto mi je posle potvrdio i majstor.. a takav imam i na kolima, traje mi vec 3 godine bez bilo kakvih problema,  da ne ureknem :D ako ti bude trebao kontakt prodavnice, tu sam..
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

Lazic

Citat: WOLVERINE poslato 25 April, 2013, 09:26
Citat: Kanarinac poslato 25 April, 2013, 02:31
To jeste, ja pored sa kolima :)

Mada 4300k po meni daje najbolje svetlo.

[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]  ;D

Sunce svetli na 4600k, tako da je 4300 najbli¾e prirodnom svetlu... Na mojoj kanti xend¾a veæ dve godine, padao 5, 6 puta radi ok, samo sam jednom iskidao neke ¾ice od pada... Ponovo sam zavoleo da vozim noæu, kad pustim dugo na nekom pravcu, mislim da osvetljava kilometar...:D


@Pop:
H4 tro¹i 55w, xend¾a 35w, ne trebaju releji, niti neki poseban far...[hello]

lord_oblivion

Da priupitam i ja ne¹to na tu temu.
Èetvrti komplet na ovoj strani http://www.hidxenon.rs/default.asp?T=10&M=Sve%20automobile&GID=2&N=BEAR%20CLASSIC&Page=2
HB4/9006
Koja je razlika izmeðu njega i H4 Bi-Xenon ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.