Glavni meni

honda cbr problem

Započeo eclipse4, 19 Mart, 2013, 16:44

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

ljudi,ako mozemo da pomognemo drugaru,
radi se o hondi cbr600rr 2006 god,dogovirli smo se da se malo provozamo danas,bio kod njega,kad je upali motor (kaze da je izlazio sa njim prosle nedelje i sve bilo ok),od prednje strane je dolazio neki miris poput onom ispod miske,malo smesno ali mene je na to podsetilo,ali to je kratko trajalo par sekundi....malo smo se nasalili da je verovatno neki macor spricnuo na grane napred ;)

zatim mu se motor ugrejao sve ok na 45 stepeni,odvrnuo mu gas malo,ne ni nesto preterano i motor se ugasio iz cista mira....zatim je probao da ga ponovo upali ali motor jednostavno nece da pali,kao da nema dovod goriva,pumpa mu se cuje,farovi i displej radi,apsolutno sve ok.....
u cemu bi mozda bio problem?
ovde nemamo majstora blizu tako da bi motor morao da odslepa negde,a mozda je samo sitnica u pitanju.

clutch&brake

pa operi ga ispod miske :D :D :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

eclipse4

#2
ma nije moj motor,kolegin.

eh da zaboravih,kad sam mu je otvorio poklopac da cisto proverimo gorivo bez obzira sto na displeju bile dve crte,okolo onog grla bilo je sve voda,crevo dole mu je bilo iskrivljeno i voda koja je tu doprla nije mogla da izadje kroz crevo,da li je moguce da je usla voda u rezervoar?mada bi trebao poklopac da dihtuje 100%

Uncle Bob

Jbga mo¾da nije direkt u¹la voda al je mo¾e biti kondez ajd probajte odvrnite sveæe pa izverglajte osu¹ite sveæe pa probajte  [neampojma]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

ja bih tu proverio sve....mozda je kompresija...ko zna....oce kompresija da zasmrdi ako pusti na neki iberlauf....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Ja sam hteo to da kazem ali jbg nisam bio siguran
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

eclipse4

stvarno neznam nit se ja razumem nit pa se on razume.smrdelo je bas poput onog ispod miske (pazuha) mene na to asociralo.
kako kompresija da procuri?

clutch&brake

Pa jer skoro menjao ulje?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

clutch&brake

Mene je revolucija jebo u glavu sto mu nisam kompresiju doneo sada za servis sto mi radi na ciganki
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Plazma Keks

uh, volim ove teme o tehnickim problemima, pratim

Gašpar

Stvarno ne zna¹ da se kompresija s vemena na vreme treba promeniti?

eclipse4

malo sam srljao po netu,i ima snimak na youtube bas isti slucaj ama isti slucaj:

2006 Honda CBR600RR wont start

a ovako je radio pre nego sto mu dao gas:

2006 Honda CBR600RR starts but idle low

jer sam ga pitao sto tako radi na ler i on kaze neznam nije tako radio,dao mu gas i ugasio se.

vidim sta je predlozino,da se gas odvrne do kraja i vergla jedno 5 sekundi,ako nece pauza od 10 sekundi pa pnovo isto,reko mu da proba i kaze da sad kao da hoce da upalidaje male znake ali i dalje nista.

jel moze ainspric da presisa???

eclipse4

Citat: Ga¹par poslato 19 Mart, 2013, 20:01
Stvarno ne zna¹ da se kompresija s vemena na vreme treba promeniti?

cuo sam ovde na forumu ;) ;) ;)

clutch&brake

Sta si cuo matori? Koja se dodaje? Revolucija se usteko
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Uncle Bob

nemo¾ da posisa,presisa al mo¾e qompresa da te qava to jest njega.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

eclipse4

Citat: njanja poslato 19 Mart, 2013, 20:06
Sta si cuo matori? Koja se dodaje? Revolucija se usteko
neznam samo revolucija ako nam otkrije ;)


eclipse4

Citat: UNCLEBOB poslato 19 Mart, 2013, 20:44
nemo¾ da posisa,presisa al mo¾e qompresa da te qava to jest njega.

neznam,kao sto rekoh motor nije moj i neznam odgovor na sva pitanja vezano za njega.vozili smo se x puta i znam da nikada nije imao problem takav,nit se ikada zalio.sve sto sam video i cuo,napisao sam a i postavio dva video,gde se motor bukvalno ali bukvalno tako ponasao.

hteo sam da uz pomoc vas pomognem coveku,naravno ako se moze,tipa sta pogledati i proveriti,da ne bi trpao na prikolicu i odveo negde a mozda je samo sitnica u pitanju.
ako mu se ne moze pomoci,ja sta da mu radim.....bar sam pokusao,sigurno bi neko ovo uradio i za mene.

clutch&brake

Ima motul koliko znam... Sada pred pocetak sezone uz ulje je 30% popust ne komp
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

ajde reci mu da promeni svecice.....turio garant NGK a one ne vole gorivo...zapravo vole, ali ne uvek i ne u velikim kolicinama.....verovatno mu je radio na tri cilindra i kad je dodao gas ubio i te koje su radile.....ako nije to onda mora da dolije kompresije..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Zar nece klipove da mu pojebe alja ako mu je komp losa pa nema podmazivanja?
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!