Glavni meni

Kupujem auto...

Započeo mi¹ko_kolo, 09 Februar, 2013, 23:23

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

druze moj , dal bi mogao da otvoris taj gepek i slikas , jako bitna stavka meni da ocenim ja sta tu moze da stane sve....jebem mu misa , nisam planirao francuza ali ajd , ovo je vec "iz ocaja" ... i meni ostaje registracija,zar ne ? i ti , naravno nisi u BG-u ?

dzimika

moze tamo svasta da stane, nije dugacak gepek kao kod karavana ali je vislji nego kod karavana
ne znam sto bezis od francuza, poslednjih par godina samo njih vozim

con3

Ta servisna knjiga nista ne moze sad da dokumentuje jer i nju prave na svakom bolje opremljenom placu :)

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam nesto jurio auto pre dva meseca....monovolumen je bio izbor, a tu nema mnogo izbora....citroen xara picasso, reno megan senic, opel zafira, jebem li ga dal sam nesto preskocio.....u stvari jesam neke japance i to.....
na kraju posle trideset odgledanih kola, shvatim da su sva spakovana zaprodaju dosla iz italije.....nema koja nije udarana i nema koja nije presla 400000 pa vracena kilometraza....da se razumemo jurio sam auto oko 10 godina star...pa recimo do 3000 evra...
U agoniji sam se lomio da uzmem zafiru 2.2 dti pa da jje prekrstim na 2.0 dti........na kraju se pojavi neka lomotina od zafire za 1850 evra......usput svratimo da je pogledamo....cesnuta, neko izvadio njen enterijer i uvalio neki drljav (mehanicar sam i bice drljav za tri meseca), motor radi perfektno ali turbina ne radi i pali gresku kad se zagreje....curka ulje ....ali motor nema grama dima, skinem protok, turbina nema lufta i lako se okrece.....
epilog
kupljen auto za sitne novce....stajao dve godine na placuy pa su cerupali sa njega sta im je trebalo....auto presao 240000 kilometara, i posle zamene senzora radilice i jednog vakum creva,i dotezanja srafa koji drzi hidro spanerlanca bregaste, auto radi kao sat, grama dima nema.....uzecu dobar enterijer, i promenicu dve gume.....do sada je izasao 2300 evra i odvezao me na more sa prosecnom potrosnjom od 5  ili 6 litara.....

700 evra smo potrosili na moru :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

Citat: dzimika poslato 28 Avgust, 2013, 21:38

ne znam sto bezis od francuza, poslednjih par godina samo njih vozim

Jebem li ga,majke mi...imam neki trip da su skupi za odrzavanje,ili je to samo moja neinformisanost..dok sam vozio punta1 drugar je radio u PCR (pezo,reno,citroen)auto a vozio klia,pa smo cesto uporedjivali cene,ne znam,spone,homokineticki itd itd i za klia je uvek bilo skoro duplo skuplje...i nikad u zivotu nisam vozio francuza jbg...

ts.marko

Citat: con3 poslato 28 Avgust, 2013, 21:45
Ta servisna knjiga nista ne moze sad da dokumentuje jer i nju prave na svakom bolje opremljenom placu :)
Mo¾da, ali ovaj auto sam JA kupio u CH, a ne na ¹ugavom placu sa autima iz Italije. U svakom sluèaju, verodostojnost servisne knjige  se mo¾e proveriti u svakom ovla¹æenom Citroen servisu.

con3

A kakve veze sad ima ITALIJA ? Shvatio sam sta si hteo da kazes  :)

dzimika

Citat: Darko poslato 28 Avgust, 2013, 22:03
Citat: dzimika poslato 28 Avgust, 2013, 21:38

ne znam sto bezis od francuza, poslednjih par godina samo njih vozim

Jebem li ga,majke mi...imam neki trip da su skupi za odrzavanje,ili je to samo moja neinformisanost..dok sam vozio punta1 drugar je radio u PCR (pezo,reno,citroen)auto a vozio klia,pa smo cesto uporedjivali cene,ne znam,spone,homokineticki itd itd i za klia je uvek bilo skoro duplo skuplje...i nikad u zivotu nisam vozio francuza jbg...

nije vise skuplje u odnosu na nemce, mislim cak da je i slicna cena delova
svakako ga neces odrzavati u ovlascenom servisu vec u nekom svom kao i do sada tipa lav auto ili nesto slicno

ranko

Citat: Darko poslato 28 Avgust, 2013, 21:29
druze moj , dal bi mogao da otvoris taj gepek i slikas , jako bitna stavka meni da ocenim ja sta tu moze da stane sve....jebem mu misa , nisam planirao francuza ali ajd , ovo je vec "iz ocaja" ... i meni ostaje registracija,zar ne ? i ti , naravno nisi u BG-u ?

Darko... odlican sajt za tebe ...

http://www.parkers.co.uk/

Tu proveris sve sto te zanima oko gepeka ( ukucas marku tip automobilia i ides na comfort ...a imas i neku sliku )...

konkretno...za Picassa http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/citroen/xsara-picasso/estate-2000/comfort/

e sad koliko je 550 litara... to je mnoooogo !

Npr. passat b5.5 ima oko 440+- , audi a4 oko 400, zafira... evo kao sto vidis 320l...

evo ni ja nisam znao ovo za picassa... da je toliki gepek... inace voznja je dosta dobra u njemu... napred... nazad... onako... ko u dnevnoj sobi da sedis ne na stolici ali ne ni na fotelji... nekako izmedju... 2.0HDI od 90 konja su neprejebivi ... 1.8 cujem da se manje vise ok pokazao mada tu savetujem samo gas... i ono po cemu ja gledam da li je dobar auto jeste koliko ga taksare voze...

ako se tu gleda onda samo : Stilo jtd, Lybra jtd, Picasso HDI ili plin, C5... e sad ne znam da li je za plincugu bolji 1.6 ili 1.8 ...

ako mislis da vozis bez plina ... benzin... ne znam... pirot u meni progovara : NE

EDIT : podatak za gepek za Zafiru ne uzimaj za gotovo! nesto mi je to mnogo malo... mozda je to model sa 7 sedista... ako jeste onaj sa 7 sedista i da ima 320 onda je to ... premnoooogo !!! jer bez 3reda sigurno ima preko 500...

dzimika

zafira cak i bez 3. reda nema preterano veliki gepek, a kad dignes 3. red nemas gepek skoro uopste, moyda mozes neku torbicu ili ranac da stavis ali nista ozbiljnije
gledao par komada jer sam mislio da je kupim

ranko

znaci parkers je ipak u pravu...

prosto ne mogu da verujem da ima samo 312 litara...

po meni kakav god auto bio, za porodicu sa decom ( bebom ) je njesra...

picasso je keva iako sam tek sada to saznao :)

Darko

Citat: ranko poslato 29 Avgust, 2013, 10:58
Citat: Darko poslato 28 Avgust, 2013, 21:29
druze moj , dal bi mogao da otvoris taj gepek i slikas , jako bitna stavka meni da ocenim ja sta tu moze da stane sve....jebem mu misa , nisam planirao francuza ali ajd , ovo je vec "iz ocaja" ... i meni ostaje registracija,zar ne ? i ti , naravno nisi u BG-u ?

Darko... odlican sajt za tebe ...

Tu proveris sve sto te zanima oko gepeka ( ukucas marku tip automobilia i ides na comfort ...a imas i neku sliku )...

e sad koliko je 550 litara... to je mnoooogo !


hvala bracala puno ... pa to je i bio plan , stilo karavan jtd ( al su rtuzni ko smrt jbt ) , pa onda kao , ajd i ne mora karavan ako mu je deljiva zadnja klupa , e onda bi baci rovca stefan iz novog sada za megana , pa krenem u tom pravcu , pa odustanem ( ne svidja mi se 1.5dci ) ,inace auto je ok , pa mi con3 ponudi onu prelepu alfu , pa kao , ajd da se prosvercujem jos koju god sa "momackim autom" , ako sam mogao zadnjih deset god da vozim male aute,mogu jos malo , e onda dodje petak i subota kad krenem na svirku , i dok ubacujem opremu "na foru" u punta , krecu psovke i kazem sebi MA SAMO KARAVAN i tako u krug...totalno sam se sludeo vise... ono sto je cinjenica je da , iako su pale cene vozila , tesko je naci dobar auto... mislim ,nije tesko kad imas dobar budzet ,ali verujem da svi bi mi da damo sto manje a izvucemo sto bolje , i onda jbg....
u svakom slucaju - hvala svima na ponudama , trazimo dalje

mi¹ko_kolo

#72
Citat: ranko poslato 29 Avgust, 2013, 11:27
znaci parkers je ipak u pravu...

prosto ne mogu da verujem da ima samo 312 litara...

po meni kakav god auto bio, za porodicu sa decom ( bebom ) je njesra...

picasso je keva iako sam tek sada to saznao :)

Ja vozim Zafiru i ta prièa oko 312 litara je potpuna budala¹tina. Xsara mi je bila jedan od izbora ali je prevagnula Zafira iz prostog razloga ¹to ima èetvrtast prtlja¾nik, mre¾u iza zadnjih sedi¹ta, kliznu klupu (dok su deca mala pomeri¹ je napred i ima¹ jo¹ veæi gepek), ta +2 sedi¹ta (trenutno smo nas ¹estoro njome na Tasosu)... Ne ka¾em da je Xsara lo¹a ali da ima skoro duplo veæi gepek - nema pa da jebe oca!  Zaboravih da napomenem, ja imam blizance!

PS. Mo¾emo metar u ruke, pa da se izmere sve tri dimenzije gepeka. Do roletne i do krova.

mrle

Citat: mi¹ko_kolo poslato 29 Avgust, 2013, 12:37

Ja vozim Zafiru
  Zaboravih da napomenem, ja imam blizance!

dve Zafire sa istim tablicama?  Cool

ranko

Misko znam i za zafiru i za Klince :)

odmah sam uradio EDIT jer mi je jos tada bilo cudno...

sad sam nasao da novija zafira sa 2 reda sedista ( 5kom ) ima neverovatnih 710 litara...

sto kazes da jebe oca ne moze da bude da prva zafira ima samo 320...

jebem ga... verovatno je sa 7 sedista onaj podatak... a to je bas puno...

mi¹ko_kolo

Ako hoæe¹, sad æu da siðem i da slikam. Dodu¹e napravio sam neku vrstu "kaveza" jer je na jednom sedi¹tu skroz pozadi ¾enina bratanica pa da dete ne bi u jednom trenutku bilo zatrpano stvarima bila mi je potrebna neka inovacija.
Na ovoj drugoj polovini su stala tri povelika kofera i gomila sitnijih stvari koje nosi¹ kad ide¹ sa dve bebe na put od 10 dana. Kolica, naravno, u krovni kofer. Jer su blizanaèka ogromna - koje god firme da su.

mi¹ko_kolo

Citat: mrle poslato 29 Avgust, 2013, 12:41
Citat: mi¹ko_kolo poslato 29 Avgust, 2013, 12:37

Ja vozim Zafiru
  Zaboravih da napomenem, ja imam blizance!

dve Zafire sa istim tablicama?  Cool
A?! ©'a ka'e¹?! Ne mo¾' to svako! ;D

ranko

Evo konkretno...

http://www.theaa.com/staticdocs/pdf/carreports/AA_REPORTS/VAUXHALL-ZAFIRA-1.6_16V-APR99-FULLTEST.PDF

najmanje sto sam izracunao ( da se ne pakuje do krova ) je oko 450L

najvise sto sam izracunao ( da se pakuje do krova ) je ... drzi se Dzimika :) = 980litara! jebem ga ali tako ispadne ( 108*94*97)

valjda dobro racunam :)

znaci... picasso je njesra...

zafira je keva... upravo sam to saznao :)

EDIT : verujem ti ali slikaj ipak korisno je za odlucivanje :)

EDIT2 : podaci su za 2 reda sedista

dzimika

i meni nesto bio sumnjiv podatak, ali definitivno kad dignes 3. red nema puno mesta kako god da okrenes, ipak nije auto 6m pa da ostane puno mesta
ko hoce da spakuje 6 osoba i da ima tonu mesta onda kupuje neki pikup putnicki
ali generalno i to je tesko naci dobro, obicno su ih izlomili kao magare

mi¹ko_kolo

Evo, na brzaka.













(Powered by frubar.net)