Glavni meni

moze li se auto sa automatskim menjacem slepati

Započeo Dzigi Boy, 14 Oktobar, 2012, 00:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

imam problem astra 20 dizel sa automatskim menjacem

pre neki dan nije htela da upali jer je aukumulato bio na kraju zivota

malopre stavim grom od akomulatora i vrtim ga jako dugo i pocne da daje znake i jednog momenta upali ja gas i on se ugasi........posle toga ni da bekne

otvorim kutiju gde je filter za gorivo ima malo goriva ja ga ustima dovucem probam opet on nece

isto tako mi je i caletova astra ispraznila 2 akumulatora kada smo joj menjali filter goriva...

ovde je filter nov dolio sam mu jos goriva ali nista...

mene sada zanima da li ja mogu da bacim sajlu ubacim automatski menjac u drugu i da ga povucem jer sumnjam da masina ne dobija gorivo

dobra strana je sto auto ima lanac ali nepoznanica mi je automatski menjac....

svaki savet bi dobro dosao

pit


Dzigi Boy

auuu al si me utesio, sta da mu radim.......

sto ne bi mogao da ga stavim u drugu i da ga povucem...to mi nekako logicno

Ripley

i ja imam vektru automatik, samo na kablove. zeznuto im menjati taj filter nafte.

Dzigi Boy

znaci nema sanse,,,,,,,,,strah me da probam da sjebem i menjac, mada mi cudno sto nije upalio posle toliko puno anlasovanja

Ripley

nije to nista cudno, meni kad povukao vazduh, izverglo sam nov akumulator, pa sam ga napunio i + kablovi, i tad je upalio

pit

Citat: Dzigi Boy poslato 14 Oktobar, 2012, 00:21
auuu al si me utesio, sta da mu radim.......

sto ne bi mogao da ga stavim u drugu i da ga povucem...to mi nekako logicno

Aha a kako mislis da pustis kvacilo kad ga nema.Ako malo razmislis shvatices da je to isto kad kad bi auto sa kvacilom ubacio u brzinu i vukao...i sta mislis da bi se desilo.Upalio bi mozda?

Dzigi Boy

pa pretpostavka je da je auto u brzini i kada bi drugi jak auto poceo da ga vuce iz nule okretao bi se i ovaj vuceni........nema kais ima lanac pa nemoze da preskoci

ikomline

#8
Samo jak akumulator (od kamiona ) i verglaj......

p.s.  moze li se auto sa automatskim menjacem slepati......MO®E..SAMO JEDNOM

Ripley

nemere dzigi nikako, to ti isto ko kad bi skuter probao na gurku da palis. moj je tiptronic i mos ga meces u koje god hoces, mos samo slomit menjac

Dzigi Boy

jbg. a da otkacim crevo sa bos pumpe pa da sisnem da vidim jel stize gorivo

Ripley

pa da navuce jos vazduha, nemoj cackat vise. skini akumulator, napuni ga i prespoji na jos jedan auto i ima da upali. ovako ces se samo nervirati oko njega

Uncle Bob

Naði jo¹ nekog da vergla a ti na holenderima odzraèuj.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Dzigi Boy

Citat: UNCLEBOB poslato 14 Oktobar, 2012, 00:55
Naði jo¹ nekog da vergla a ti na holenderima odzraèuj.

na to sam i mislio......mada mi nije jasno zasto je jjednog momenta lepo povuko na sva 4 cilindra i ugasio se

Uncle Bob

To je ono nafte ¹to je ostalo u pumpi kad je potro¹io napravio je èep.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Ripley

to se meni isto desilo, taman upalio i samo sam pipnuo gas i ugasio se. kad upali nemoj dirati gas uopste i bice ok

paja021

Slobodno pali na ¹lepanje,ali ga mora¹ vuæi br¾e od 50-tak kmh.Mnogo puta sam to radio sa "meèkom"

sibin

ako ti je dosadio automatski menjac slobodno ga povuci sa sajlom, posle mozes da ubacis manuelni jer ce biti jeftinije od popravke. automatski menjac nema zupcanike vec lamelice koje ces opusteno da sprzis sa takvim zahvatom.

Hurricane

Citat: paja021 poslato 14 Oktobar, 2012, 01:37
Slobodno pali na ¹lepanje,ali ga mora¹ vuæi br¾e od 50-tak kmh.Mnogo puta sam to radio sa "meèkom"
...objasni detaljnije druze Pajo, kako si ti to Mecku AT palio na slep i to pri brzini vecoj od 50Kmh, molim te? 

Uncle Bob

Citat: paja021 poslato 14 Oktobar, 2012, 01:37
Slobodno pali na ¹lepanje,ali ga mora¹ vuæi br¾e od 50-tak kmh.Mnogo puta sam to radio sa "meèkom"
Sva¹ta sam èuo al,ovako ne¹to nisam to mora da je neka specijalna Bozana edition. :o
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM