Glavni meni

moze li se auto sa automatskim menjacem slepati

Započeo Dzigi Boy, 14 Oktobar, 2012, 00:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

jel stvarno ima 4 nemam pojma vidim da ja sam mogu da menjam 3......zasto bi onda u D modu imao 4

a ovo drugo je 2000 obrtaja u minuti :P :P :P

Lazic

Probaj ovako, ¹altaj ruèno 123, kad prebaci¹ u D, osetiæe¹ da je opet pre¹altao u vi¹u... Ma bre googlaj, moja omega iz 89te je imala 4 brzine i sport mod...[cheers] [helo]

Dzigi Boy

onda stvarno ima ova je novija,probacu ovo sto kazes,mada mislim da sam osetio da salta 4.....nisam guglao mrzi me

Dzigi Boy


Lazic


Bori¹a


Dzigi Boy

ispricaj mi nesto o tom ASRu ne kapiram kako radi verovatno suprotno od ABSa

Lazic

#127
Glupost za ljude kao ja koji ne umeju da kreæu malim gasom...:D

Po¹to veæ 50ak godina ima¹ trkaè u diferencijalima, koji omoguæava da se levi i desni pogonski toèak okreæu nezavisno jedan od drugog, razlièitim brzinama, skoro nikad nema¹ pogon na oba toèka, pa æe tako uvek da proklizava onaj toèak koji ima manju trakciju... Bez asr-a se to kompenzuje okretanjem volana levo desno(kod kola sa prednjom vuèom), pa trkaè prebacuje malo na jedan, malo na drugi, a asr to radi tako ¹to iskljuèi pogon na toèku koji proklizava, ali glupost je ¹to ne zakljuèa diferencijal, tako da mora¹ da ga gasi¹ kad hoæe¹ da zaljulja¹ auto, inaèe stoji¹ u mestu..[hello]

Plazma Keks

pa ne moze da zakljuca diferencijal, jer je vecina diferencijala u vozilima LSD, a diferencijali sa blokadom su u terenskim vozilima, a njima nije potreban ASR

bokilic

zato je sper dif majka mara...
a ASR lazicu nema veze sa diferencijalom vec smanjuje broj obrtaja motoru ,kod bmw,recimo na protokomeru.. nema veze sa sper diferencijalom..
brmmmm

Lazic

Poèeo sam izdavnina zbog trkaèa, koji je zaslu¾an da kola bezbednije prolaze krivine, ali uglavnom samo jedan toèak ima pogon... Kod asr-a je glupo ¹to umesto da odmah zakluèa dif, samo ubije snagu... Nije lo¹e kada po snegu nekoga obilazi¹, dr¾i¹ pun gas, neæe recimo preko 2k obrtaja, pa ne be¾i prednji kraj levo desno...[hello]

Imao sam ¹per na omegi, mnogo fina stvar, ¹to ka¾e¹ sa letnijm gumama ide sasvim fino po snegu...

aæimo

ASR radi na principu smanjivanja gasa i dodatno preko ABS-a na kratko zakoèi toèak koji se vrti preko koèionog sistema.
Sviranje qrcu u dubokom snegu kada ti treba gas da bi se èistile ¹are na gumama.
Mo¾e da se iskluèi, ali ne i potpuno. U tom sluèaju dobija¹ veæi gas ali ipak sa vremena na vreme zakoèi toèak koji proklizava.
Barem je tako na WV.

UFF

ja imam ovo DSC sranje
radi tacno kako na snimku kazu ali ne znam cemu sluzi tako da ga gasim cim padne sneg

BMW Dynamic Stability Control Overview

aæimo


UFF

volem jbg al ovaj nece ko sto je prosli hteo  >:(
zato sam i uspeo u kosutnjaku strucno da ga uparkiram  [yahoo]

Dzigi Boy

ovo sto lazic prica mi je logicno....a kad nece da izadje ja ga iskljucim pa udarim po gasu....ali na ravnom lepo ide i ne zanosi se auto

Lazic

@Uff:
Pa ti onda ima¹ esp, ja pogre¹ila, mo¾e¹ slobodno da divlja¹, do izvesne mere...:D

Dzigi Boy

Citat: Laziæ poslato 13 Decembar, 2012, 14:36
@Uff:
mo¾e¹ slobodno da divlja¹


kako te nije sramota da delis ovakve savete [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Lazic