Glavni meni

moze li se auto sa automatskim menjacem slepati

Započeo Dzigi Boy, 14 Oktobar, 2012, 00:18

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

pa ako automatski menjac radi na centrifugu jednog momenta ce lamele da pokrenu spojnicku osovinu i motor ce poceti da se vrti...tako ja razmisljam


ali ne bih se igrao sa menjacem.......sad sam ga jos izvrteo i nista......pa barem na dizelu nema sta da crkne

Hurricane

... nema tu paljenja na gurku ili slepu ljudi bre...
do paljenja ce u toj situaciji doci vrlo lako ali samo od varnicenja unutar menjaca i inace vrlo zapaljivog ulja!!!

Znate li vi da u Srbiji samo dva majstora znaju da urade servis a.menjaca - zamenu filtera i ulja, onako kako treba jer su obuceni za to..
kao posledica toga vlasnici vise po netu trazeci resenje raznih problema na svojim menjacima, pa ce tako neko naleteti i na ovo "paljenje na slepu"..   
nemojseigrate [nono]

Uncle Bob

Ja iskreno ne znam za dva znam za jednog iz Nemenikuæa.A da zamenim ulje i filter ulja znam odavno. Esad ¹to ima struènjaka pa kontroli¹u nivo ulja u menjaèu dok je motor uga¹en to je veæ ne¹to drugo. :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Ripley

Automatski menjac ne radi na centrifugu, vec na pritisak, zato i koristi hidraulicno ulje. Sto znaci da motor mora da radi, da bi menjac radio.

Hurricane

.. jos nesto bih kao savet iz iskustva dodao u ovoj temi:
U kolima sa a.menjacem kao obaveznu opremu uvek imati rezervni elektropokretac tj anlaser!

Meni se desilo da sam bio na Krfu na godisnjem odmoru, i na dan polaska za Srbiju preskoci mi anlaser onako dva puta i iz treceg upali..
Nisam tome pridavao neki znacaj, nego lepo zapalimo za kuci, normalno je radio, i nakon dolaska u BG, stanem u centru da nesto kupim, kad crce anlaser...
Sve mi proslo kroz glavu, i da na Krfu nema servisa za japance kao ni delova, i svi oni auti napusteni pored puta koji mi tada nisu bili jasni, jer ostrvo je to i pokvaren godisnji odmor..
samo sam se nasmejao, tog dana remontovao postojeci i kupio jos jedan polovni koji konzerviran stoji u rezervnom tocku od tada, evo tri godine...
 

Dzigi Boy

bas utesno////////


znam da ima majstor u sopotu i da mi je svojevremeno trazio 3000dm da popravi menjac od pasata VR6  bez garancije

zahvalio sam mu se i poslao menjac u nemacku na remont i p;atio 5.500DM

pit


Uncle Bob

Citat: Ripley poslato 14 Oktobar, 2012, 03:35
Automatski menjac ne radi na centrifugu, vec na pritisak, zato i koristi hidraulicno ulje. Sto znaci da motor mora da radi, da bi menjac radio.
Ko nije otvarao zato i ima filter i uljnu pumpu. :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Citat: Dzigi Boy poslato 14 Oktobar, 2012, 08:24
bas utesno////////


znam da ima majstor u sopotu i da mi je svojevremeno trazio 3000dm da popravi menjac od pasata VR6  bez garancije

zahvalio sam mu se i poslao menjac u nemacku na remont i p;atio 5.500DM
To je taj iz Nemenikuæa i oduvek je kidao sa cenama.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM


Ripley

Sa automatikom nema¹ problema, ako menja¹ filter i ulje na 100.000 km. Moja vektra iskljucivo koristi dexron III, a majstor mi sipao GM ulje za manuelca koje kosta 1,200 din litra, koje je isto hidraulicno, ali nije to to. Posle uzmem u Motul-u dexron III za 900 din. Tako da sam ispao totalna ovca, pa me osisali.

stefgi

cek malo....a je l moze auto sa AT da se samo slepa bez paljenja? Ubaci se u N i gotovo...zar ne?

bokilic

moize,al moze i da rikne aautomatski menjac..nije predvidjen da se maze okretanjem karana,vec da se maze uljnom pumpom,koju pookrece motor..moze na kratko al nije preporucljivo,jeste potopljen u ulju ali nedovoljno za mazanje svih pokretnih delova...
brmmmm

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

e ja garantujem da moze....odignu se prednji tockovi i vece se auto bez problema (vektra ima pogon na prenje)...jedino moras da imas PAUKA :)
http://static.politika.co.rs/uploads/rubrike/70850/i/1/parking%20servis.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bokilic

sto da se dizu,,ti bi bre sam da dizes nesto...
mogu i roleri pod tockove da se podvuku :P
brmmmm

Havarisan

Citat: bokilic poslato 14 Oktobar, 2012, 13:26
moize,al moze i da rikne aautomatski menjac..nije predvidjen da se maze okretanjem karana,vec da se maze uljnom pumpom,koju pookrece motor..moze na kratko al nije preporucljivo,jeste potopljen u ulju ali nedovoljno za mazanje svih pokretnih delova...
pa neces ga slepati 2000km, ja sam slepao nekoliko puta na neke krace relacije i sve OK.
naravno u N

ЯЭВОЛУТИОН

Ja mislim da bi Dzigi da ga upali na slep....a to ne moze.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Dzigi puni akumulator i nadji ji¹ jedan za rezervu i nepreteruj sa duzinom verglanja da ne sjebe¹ anlaser.nadji nekog dragovoljca on po kljuèu ti na holendere kad prestanu mehuriæi kad krene èista nafta zategni i moraæe da sastavi- [thumb_up]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Dzigi Boy

Ovako da vam dzigi boy razjasni misteriju...........bacio ja sajlu ali jace je od mene da ne proban pa makar ga slomio........stavio u D i gasss nista auto ide bez otpora......ja stanem stavim ga u prvu pun gas ono opet isto.....onda sam u voznji isaltao brzine i mozes u rikverc da ga ubacis on i dalje ide napred....znaci ima sve zastite da ga ne sjebes

kada sam stigao u radionicu ubih jos jedan akomulator od 75ah.....srecom imam punjac od 50AH pa ga osvezim za pola sata  ja poskidam ona sranja dodjem do dizni odvrcem jednu po jednu i dolazi tu nafta ali mali pritisak...hmmmmmmmmmmmm

sednem ja na tdm odem na pumpu kupim Ruski sprej testiran u Sibiru na minus 54 iscupam turbo dodjem do usisne grane pomocnik zaanlasuje a ja spricnu istog trenutka mi je bacio dimcinu i naftu......i ja drzim sprej kako prekinem on se gasi ja dodam spreja on gasssss i tako 3X i auto proradi ko sat.

eto ZIVELI RUSI hahahha