Glavni meni

Dakar 2013.

Započeo zmiya, 04 April, 2012, 12:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zmiya

    Dakar 2013. æe se voziti od 05.01 do 20.01.2013.
Ovaj put reli æe se voziti u smeru sever-jug i prolaziæe kroz tri zemlje:Peru,Argentinu i Èile.
Start æe biti u Limi,glavnom gradu Perua,dan odmora u San Miguel de Tucuman u Argentini,a cilj u Santjagu,glavnom gradu Èilea.
Takmièari æe u jednom trenutku preæi Ande i uæi u Argentinu,da bi se potom vratili u pustinju Atakamu.

Peru:       Start+5 etapa
Argentina:5 etapa+dan odmora
Èile:         4 etape+Cilj

zozon

      Ja se nadam da ce ove godine biti vise ucesnika iz Srbije!

Panta Zemunac

Auu tebra...pa oni æe sa 35'C, na Ande, gde je i lamama hladno :o , na minus...ma, ja odustajem a vi!?! ;D

ali ostajem uz Gabora do krajaaaa..... [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

zmiya

                              Od 2013. Honda ponovo uèestvuje u Dakar trkama

Honda tim je najavio da æe uèestvovati u moto klasi na Dakar reliju, koji æe se odr¾ati u januaru 2013. Honda je uèestvovala devet puta u trkama koje su prethodile ovom relijiu, a to je Pariz-Dakar od 1981. pa sve do 1989. Od toga su pet puta Honda vozaèi bili pobednici. 2013. proæi æe 24 godine od kad je poslednji put Honda uèestvovala na ovakvim trkama.

U Honda HRC timu uèestvuju portugalski vozaè Helder Rodrigez, koji je veæ zauzeo treæe mesto na Dakar reliju u 2012., brazilski vozaè Filipea Zanol, koji donosi bogato iskustvo u motokrosu i enduro trkama, kao i Sanderlend (Sam, Velika Britanija) i Havijer Pizzolito (Argentina). Oni æe voziti prototip motocikla koji se zasniva na modelu CRF450Ks koji je popularan u enduro trkama i koji kombinuje lakoæu rukovanja sa superiornom snagom.

Tetsuo Suzuki, direktor Moto R&D centra Honde komentari¹e:

„Daker takmièenje zahteva prela¾enje nekoliko stotina kilometara dnevno vi¹e od dve nedelje. Potreban je potpuno drugaèiji tip vozila nego za trke kao ¹to su Motokros ili prvenstva. Hondini in¾enjeri su ulo¾il veliki napor u projektovanje ove moæne, pobednièke ma¹ine. Od prve godine Honda ima za cilj dostizanje prvenstva.“

zozon

     Da skinemo prasinu sa ove teme, Jos manje od mesec dana i krenuce najludja trka! 
      [yahoo]

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

3006

Èujem da imamo dva tima. Jedan Gaborov, ne znam ko je drugi.


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zozon

     Ja jedva cekam da pocne, nadam se da ce nasa televizija  prenositi Dakar reli bar u pauzama izmedju vaznih fudbalskih utakmica  [glavazid]
     
Citat: 3006 poslato 09 Decembar, 2012, 14:47
Èujem da imamo dva tima. Jedan Gaborov, ne znam ko je drugi.
Nisam cuo za ovaj drugi tim, ustvari ja sam ocekivao da cemo ove godine imati najmanje 30 takmicara iz Srbije,  pratio sam  ovu temu:
    http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,6393.0.html
    ... i stekao utisak da na ovom forumu ima puno ljudi za koje je Dakar reli osrednji trening i da se Gabor i svi oni momci tamo blamiraju ...
    Dakle pljuvaèi iz predhodne teme, da cujem ko sve ide?
   
   

nemanja

Ove godine imamo pored Gabora i jos dvoje predstavnika koji ce voziti za opel racing tim sa antarom

gogo42

trazio sam nesto gdje bi mogao da gledam snimke Dakar relija, pa sam naisao na ovaj oficialni kanal

https://www.youtube.com/watch?v=61902zr8Xgc&list=PLSmCFH46WIXbAOn6Z69M8RoCJj6TeOA-S&index=4

sa strane se ubacuju poslednji snimci,,tako sam razumio,,nadam se da je tako
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

micko_13


APOSTOLèièak


Plazma Keks

http://www.dakar.com/index_DAKus.html
za one koji zele da prate trenutne informacije na terenu i zele da procitaju malo vise o timovima, vozilima i samim takmicarima

zemunboy


Chris_SM

Sutra u 23:30 na RTS2  [vatromet] [vatromet] [vatromet] [slavlje] [slavlje] [slavlje] [slavlje] [yahoo] [yahoo]

gogo42

Citat: Chris_SM poslato 04 Januar, 2013, 18:14
Sutra u 23:30 na RTS2  [vatromet] [vatromet] [vatromet] [slavlje] [slavlje] [slavlje] [slavlje] [yahoo] [yahoo]
Jel u tom terminu cemo svaki dan imati pregled ili vazi samo za SUTRA
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Chris_SM

u nedelju je tacno u 00:00
cim saznam za ostale dane napisacu ovde termine ;)

Plazma Keks

vraca se i Carlos Sainz na reli. ne moram da pricam o njegovim dostignucima na istom reliju