Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

balavurda

Citat: redshadow poslato 01 Decembar, 2019, 12:40
bas sinoc bila neka proslava firme gde radim. juce pricam sa svabom, covek 66 godina ima, penzionisao se pre par meseci, balatio posao. prosledio firmu sadasnjem gazdi.
vozi panameru 2019o. usli u razgovor malo prvo o kolima, posle o poslu. kaze covek na kraju razgovora, svaka cast svakome
ko dodje da radi, placa porez i potrudi se da nauci jezik, smekerski da kljuc od auta sa strane da obrnem krug da drugi ne vide.
kako rece revolucija, gledaju nas ko krmad u teheranu. nemas ti druze veze s mozgom
Velika istina. Citam sta je sve "R" napisao do sada i, mogu da zakljucim sledece:
1. Izuzetno ostrascen, razlog moze biti nesto od sledeceg...
2. Potpuno nepismen. Osnovnu jedva zavrsio, srednju verovatno nije.
3. Zbog prethodne tacke mislio da mu je uskraceno nesto sto mu rodjenjem pripada, pa je otisao iz zemlje da zaradi pare i svima pokaze kako su oni seljaci, a on baja.
4. Iz razloga koji elaborira tacka 2 polomio kicmu u inostranstvu, pa se vratio kuci. Jebi ga, ne moze ni tamo bez skole da se zarade pare.
5. Ogorcen zbog svega navedenog, odlucio svima da objasnjava kako je tamo negde sranje, a ovde milina jedna. Glasa za pickoustog zinat svima koji ga ne vole. Nedeljom svrati do Kalemegdana da obrne kolce.

Jebem li ga, mozda i gresim.


TEEfqd

#27361
taj sam [rofl]

ah mislis na reva? ma ne, on je pametan sto se snasao u srbiji.
mi svi smo misevi koji smo pobegli odatle a pritom smo i glupi sto se nismo tu snasli.
pored svega toga, kad svabe prestanu da nas gledaju kao stoku i krenu da nas ubijaju
treba da molimo direkt njega i njemu slicne u srbiji da nas pusti nazad. do tada nikako ne smemo da popravljamo zube u srbiji.
verovatno ima jos tu par stvari ali mislim da su to glavne teze njegovih izlaganja.

al vidis, on se nasao u srbiji a nije u inostranstvu. ja kontra.
nisam nista bolji ni losiji od njega, svakom svoje. voleo bih samo
ljudi da znaju da imaju i tu opciju, ako se osecaju kao u zivom blatu tu.
ja dugo to nisam znao

ЯЭВОЛУТИОН

ma pajseri...ja sam iz inostranstva doneo pare ...ovde drzao par firmi ....ja vam samo kazem da za nekog ko nema nista ovde tamo je do jaja...takvi im i trebaju...a onaj ko ima ovde, tamo je bolje sto se para tice, ali na kraju svi dodjete ovde da crknete....razumete li.

vi gledate na pojedinca i jednu porodicu kao jedninicu koja je nezavisna, ja gledam na njih u sirem kontekstu....a o tome ko je neostvaren u zivotu mozemo takodje da pricamo....
ponovo , nek ide ko hoce, i nek proba i vidi, ali nemoj bajke da prica kako je tamo do jaja a ovde ne valja....nemojte drugima podgrejavati nadu da tomo nemora da se rinta i da tece med i mleko....dao nemac panameru...pa meni je nemac jedan dao zenu na vece, ali ne smatram to nekim gestom....on mator ona nedojebana pa covek hoce da je smiri na neko vreme.....pare vise kod nje ne igraju ulogu....
snalazenu u srbiji bi trebalo da bude normalno u prirodnom okruzenju, tamo gde ste odrasli i rodili ste najaci.....uredjenija drzva samo anulira prednost domaceg terena.....kad izbije rat plasim se da ce vas sve da boli kurac za srbiju ili cete da ratujete na strani protivnika.....probajte nekog amerikanca da nagovorite na isto.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

moja greska. covek je ostvaren i u inostranstvu takodje.
gest da ti da neko porsea 2019o godiste od 150k eura i nije neki gest, dok ti neko ne ponudi da mu i pojebes zenu pride.
a i to nije neki gest.


pokusavam da odredim nivo na kom si ti ali mi to nikako ne ide od ruke. imas neverovatan sistem vrednosti.

ne boj se sto se mene tice, necu pozajmljenom panamerom i puskom da krenem u osvajanje vidikovca mozes da budes spokojan [rofl]

El Jefe

Ја би се одавно одселио да ме овде не држи јединствени природни феномен. Наиме овде два пута дневно смркава, а једном месечно свањава.
Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2019, 11:19

da li je moguce


"vidi ovo sto si napisao za penzionere je donekle istina ali veoma mali broj odlazi.....i sta imam ja sa time? njihov izbor,zasto ne bi uzivao u drugoj drzavi sa svojom penzijom ako mu je i tamo lepo?
pa nemac doso jednom u mom selu kad je video kako je lepo odmah kupio kuci tu je umro i tu se sahranio....eto bilo mu je lepo kod nas.

a sad je nova moda da penzioneri dodju u Srbiji a zimi se vrate nazad u nemacku jer im je jeftinije da zive u svoj stan u DE ili AU nego potrose 2000e za drva u Srbiji.
jebi ga."



pomislio bi covek da zaboravljas maternji jezik, a onda se setim da ga nisi ni znao....

za tebe sam doktor nauka jos uvek :)

eclipse4

Citat: MIGE poslato 01 Decembar, 2019, 14:32
Brat mi je u Usa od aprila ove godine...jedan od boljih majstora za ups-eve u Srbiji a mislim i sire..bio je jedan od vodecih majstora u kompaniji u kojoj je radio...90.000 je imao platu ...trazio je pozajmnicu od kompanije 2000e da kupi malo veci auto jer ima 3 dece...nisu mu odobrili...e ,tu je prelomio..eno ga,uziva u americi...dolazi po ostatak porodice za 20 dana i odlaze zauvek odavde...eto vam info iz prve ruke


sto oda brata rodjenog???
sad ga revoluciju upisao u njegovu crnu knjigu,cim ga odaberu za predsjednika brat ti je najebo.....i ja...ja sam mu prvi na spisku i sliku mi drzi na naslovnu stranu  [rofl]

sasa ns 1

#27367
.kad izbije rat plasim se da ce vas sve da boli kurac za srbiju ili cete da ratujete na strani protivnika.....probajte nekog amerikanca da nagovorite na isto.

valda neæe ,al sigurno hoæe jer æe ih ta uredjena dr¾ava naterati.Neki koji su ¾iveli u pro¹lim vremenima su isto bili naterani ali su sve vreme hteli ne¹to drugo.Ovi nam poruèuju da je njemu u americi super i da ga boli kurac kolko treba da plati ¹irenje demokratje i oru¾anim sredstvima ako treba.Pa ako i ne treba,treba makar da se zaradi pa æe njemu biti jo¹ bolje.Eurica je moderni poturica nema ni malo sumnje.ALI tek je prvo koleno pa ga ipak ne¹to ve¾e,ali deca æe biti original turci,amerii ili nemci ili eskkimi potpuno svejedno.


eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2019, 16:10
ma pajseri...ja sam iz inostranstva doneo pare ...ovde drzao par firmi ....ja vam samo kazem da za nekog ko nema nista ovde tamo je do jaja...takvi im i trebaju...a onaj ko ima ovde, tamo je bolje sto se para tice, ali na kraju svi dodjete ovde da crknete....razumete li.

svaka cast....malo si spustio loptu pa mozemo lepse i da razgovaramo.....vidis mi iz inostranstva uglavnom donosimo kamenje... :)

"drzao par firmi" je roslo vreme ili? mislio si to tako ide......otvoris i gotovo.....pa ti i sad drzis firmu zar ne?

e pazi,sve zavisi desi se da crkavaju ljudi i tamo....pa se sahranjuju kuci...evo pricah ti pricu o nemcu koji je crko kod mene u selo i tu se i sahranio nije hteo u DE.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2019, 16:10
vi gledate na pojedinca i jednu porodicu kao jedninicu koja je nezavisna, ja gledam na njih u sirem kontekstu....a o tome ko je neostvaren u zivotu mozemo takodje da pricamo....
mi ti govorimo o kontekstu od 380 stepeni al ti se drzi i dalje svoje price iz devedesetih...

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2019, 16:10
ponovo , nek ide ko hoce, i nek proba i vidi, ali nemoj bajke da prica kako je tamo do jaja a ovde ne valja....nemojte drugima podgrejavati nadu da tomo nemora da se rinta i da tece med i mleko

pa do jaja je bre sve sta hoces kako ne razumes i kako ti nije jasno da je sve do jaja a da kod nas u Srbiji ne valja ne valja.....jer da valja bio bi svaba kod nas da kopa njive i na bausteli a ne obrnuto.....u stvari ko je kod nas na baustelama (gradilistima) ko? pa ni oni avganistanci sto krenuli na zapad ne stanu tu da zarade neki dinar...
a meni je do jaja i tebi i mnogima a najvise je do jaja onom deckicu koji za vikend izvede devojku u grad oi caletove pare....
kako ne shvatas da je pijenje rakije u podrumu sa drustvoim jedno a ekonomija drugo,ma necu vise ni da tupim prste.

i ko je pisao da tamo ne mora da se radi ??? me da se rinta brate nego da se radi,ako nemas skolu pa moras bre da rintas sta je tebi? pa sta mislis cekaju te na autobus da te smeste u kancelariji gradonacelnika?
do sad sam doveo ovde jednu babicu,laborantkinju,medicinsku sestru i anasteticara moj su hleba jeli u moj stan sedeli u moj krevet spavali,ni za taj hleba im nisam pare trazio (mislio sam da ne napisem ovo uopste) i evo ljudi rade u svojoj struci bre,ne toce gorivo na pumpi i ne vise na birou rada.....radeee,primaju platu,ne ne tece im med i mleko al znas sta kazu? kazu da su prezadovoljni,svakom stize i porodicva tu....i znas sta i za njih obezbedjen posao.
sad ti meni objasni kako laborant,anasteticar,babica.....da ne nabrajam rintaju? ne rintaju nego rade.

a na kraju ces ti mene da markiras i da mi dajes opise....tesko tebi :)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2019, 16:10
....dao nemac panameru...pa meni je nemac jedan dao zenu na vece, ali ne smatram to nekim gestom....on mator ona nedojebana pa covek hoce da je smiri na neko vreme.....pare vise kod nje ne igraju ulogu....
snalazenu u srbiji bi trebalo da bude normalno u prirodnom okruzenju, tamo gde ste odrasli i rodili ste najaci.....uredjenija drzva samo anulira prednost domaceg terena.....kad izbije rat plasim se da ce vas sve da boli kurac za srbiju ili cete da ratujete na strani protivnika.....probajte nekog amerikanca da nagovorite na isto.

alal mu kurac svaka cast starcu,momcina! frajer! dzek! as! laf bre!ziva legenda! (ako je jos ziv)
ima ljudi koji se snalaze i na pustom ostrvu a ima ljudi koji bi crkli za dva dana tamo...ima ljudi koji se snadju u inostranstvu i otvaraju firme i rastu dalje a ima ljudi koji naprave pare u inostranstvu i dodju kuci tamo gde se rodili i gde su najjaci otvore firme i na kraju ne umeju da ih odrze pa pozatvore sve....i na kraju nemaju vise ni to malo pa iz REVolta pljuju po drugima ama bas....bez....razloga.

a kad izbije rat.....tada cemo pricati :)

a do tada jebes politiku,ponasaj se malo nromalnije kao sto si poceo i imaces sagovornike i kolege sa kima mozes da popricas,da vredja svako moze.

eclipse4

Citat: sasa ns 1 poslato 01 Decembar, 2019, 17:40
.kad izbije rat plasim se da ce vas sve da boli kurac za srbiju ili cete da ratujete na strani protivnika.....probajte nekog amerikanca da nagovorite na isto.

valda neæe ,al sigurno hoæe jer æe ih ta uredjena dr¾ava naterati.Neki koji su ¾iveli u pro¹lim vremenima su isto bili naterani ali su sve vreme hteli ne¹to drugo.Ovi nam poruèuju da je njemu u americi super i da ga boli kurac kolko treba da plati ¹irenje demokratje i oru¾anim sredstvima ako treba.Pa ako i ne treba,treba makar da se zaradi pa æe njemu biti jo¹ bolje.Eurica je moderni poturica nema ni malo sumnje.ALI tek je prvo koleno pa ga ipak ne¹to ve¾e,ali deca æe biti original turci,amerii ili nemci ili eskkimi potpuno svejedno.



ako ne umes da vaspitas dete moze postati i peder...istina.....

Biker-Boy

Ako izbije rat, taaaako me zabole patka da ratujem i za na¹e i za protivnika, za bilo koga, odo ja odavle, pa nije ovo jedino mesto na svetu.
Kad ljudi shvate da u ratu niko ne dobija veæ svi gube, (osim bur¾oazije naravno) onda mo¾da jednom i bude ne¹to od nas.

©ta je obièan èovek-vojnik u Srbiji-Hrvatskoj-Bosni dobio iz ratova 90-ih?

1. Metak u èelo.
2. Metak u neko drugo mesto koji ga obogaljio ili na neki drugi naèin osakatio.
3. Jednu veliku kurèinu od dr¾ave, koja ga danas omalova¾ava, zaboravila na vojnike i njihovu ¾rtvu.
4. I ono najbitnije, dobili smo raznorazne Vuèiæe, Tadiæe, Djilase, Vesiæe, Stefanoviæe, Malog, Brnabiæke, Mihajloviæke...
    i ostali olo¹ koji u 3 smene pi¹a po ljudima.

I onda se èovek zapita, "Za OVO sam se ja borio, za OVO su izginuli silna vojska i narod"???
I feel the need..... the need for speed !!!

sasa ns 1

sve si u pravu ¹to se tièe rezultata,ali ne i u vezi odlaska.1999 kad je progla¹eno ratno stanje u jugoslaviji mogo si da predje¹ granicu samo ako zna¹ put a organi vlasti ne znaju.Ako te uvate preki vojni sud

ZEKA

Citat: sasa ns 1 poslato 01 Decembar, 2019, 18:55
sve si u pravu ¹to se tièe rezultata,ali ne i u vezi odlaska.1999 kad je progla¹eno ratno stanje u jugoslaviji mogo si da predje¹ granicu samo ako zna¹ put a organi vlasti ne znaju.Ako te uvate preki vojni sud

Pa ne cekas poslednji milisekund pre nego sto pocnu bombe da padaju i daju ti cizme i pusku u ruke... Kapiram da se uvek moze prepoznati period pre nego sto krene da se zagovnjava

milomir22

Ovde je ekstra, ne treba ici nigde, za dve najdalje, tri godine cemo biti najjaca sila u regionu... Rekao predsednik onomad, ozbiljno...


Koliko primera znam da su od propaliteta i lezilebovica, ljudi postali radni, pristojni, porodicni i uzorni.

Da li je do sistema i uredjenja u drzavi ili neceg drugog, ne znam, ali da imam zelju da odem iz ove zemlje, imam i to svakim danom sve jacu.

Kome je ovde dobro i zadovoljan je, zasto pljuvati po onom ko nije, neka svako uziva u svom dobru.

Meni ako ni ta nemacka ne bude zadovoljavajuce mesto za zivot, promenicu je brze nego Srbiju.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

sasa ns 1

mislim da je u finskoj minimalac za najednostavnije poslove 4800 evra,Pa sad vidi ti i ¾ena na minimalcu i za godinu dana dobri 120 soma.Neæete potro¹iti sigurmo ni pola.Ako ima¹ neko zanimanje mo¾e¹ godi¹nje da menja¹ novog goldvinga i mustanga.Ali jebiga neznam da li primaju one koji hoæe da idu.Oni ¹to su se vozali po alpima i prolazili kroz Lithen¹tajn ka¾u ,,nema kola bez 4 auspuha,,
Sve verujem ali niko ne spominje ¹kolovanje dece,medicinsku negu,koncerti..........Seæam se pre jedno 25 godina bili ajdol i tina tarnr u Londonu isti dan koncert na 2 mesta naravno.Mislio sam kad odem u london imaæu k.... od 2 metra
Za ¾ivot je sve bolje ali citiraæu jednog exta drugara koji ima kanadsko dr¾avljanstvo koja je najbolja zemlja za ¾ivit neæ preko 40 godina po svim parametrima UN.Ka¾e ,,MORA© OTIÆI DO 12 GODINE,, Ja ga pitam za¹to ,on ka¾e tad stièe¹ prijatelje i prihvata¹ svet oko sebe kao svoj.On je  oti¹ao u 18 godini,iz srbije gde je ¾iveo ,pa je u kanadi studiro,magistriro,doktoriro i dolazio svakog leta po 2-3 meseca.Tamo rintaèio godinu dana samo za avion i ¹kolovanje.Od rodjenja ima kandsko dr¾avljanstvo.
Tako je radio do svojih 30 godina i sad je veæ  preko 20 godina u novom sadu ako ima vilu sa bazenu u kanadi u kojoj mu ¾ivi majka.
Najbli¾i rodjak mi ¾ivi preko 50 godina u nemaèkoj i nema ¹ta nema a najsretniji je kad dodje u Novi sad i sedi sa lokalnim klo¹arima ispred radnje i pije pivo.Kuka ko lud ¹to je uop¹te oti¹ao u Nemaèku.
Iskustva su razna neko se u potpunosti prilagodi neko ne.


Kostić

мене невенка ваби да идем у милдорф ја нећу, неписмен сам а и крезав. ко је друг балавурда?

Ivicat

Bez ponovnog ulaska u uzaludnu raspravu sa nasim gastarbajerima, jedna druga stvar.

Vezano za ovo sto je balavurda napisao revolutionu. Znam da je revolucija stariji, za balavurdu ne znam. Hajde da predpostavimo da je mladji (u skladu sa imenom).
U normalnom (citaj: drustvu gde se postuju stariji), to bi ovako bilo.

Mladji kaze za starijeg da je nepismen, ostrascen ili sta vec.
Stariji dodje i kaze: sta si rek'o?
Mladji ili se pokunji i kaze tiho nista. Ili.
Mladji ponosno ponovi sta je rekao. I, dobije po nosu.

U svakom slucaju, zavrsi se time sto je mladji naucio lekciju da postuje starije. Na netu klinac moze svasta da napise starijem bez posledica (cak i kada stariji lupa gluposti i kada nije u pravu). Naravno, sada ce dzastin biber generacije da se bune...

PS: iako spominjem ovu dvojicu (koji ne poznajem licno), nije vezano za njih.

balavurda

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2019, 16:10
ma pajseri...ja sam iz inostranstva doneo pare ...ovde drzao par firmi ....ja vam samo kazem da za nekog ko nema nista ovde tamo je do jaja...takvi im i trebaju...a onaj ko ima ovde, tamo je bolje sto se para tice, ali na kraju svi dodjete ovde da crknete....razumete li.

Naravno da æu da dodjem ovde da crknem, ali bih pre toga malo i da ¾ivim, a to ovde ide malo te¾e.
Ne tra¾im ja preko 'leba pogaèe, ne planiram da idem zbog para, al ne mogu vi¹e da gledam oko sebe i da svaki dan mrzim. Poje¹æe me jed.
©to se para tièe, tamo negde æu verovatno imati manje nego ovde. Odlazim zbog du¹evnog mira. Kad dodje vreme, eto me nazad da crknem.

balavurda

Citat: Ivicat poslato 02 Decembar, 2019, 10:11
Bez ponovnog ulaska u uzaludnu raspravu sa nasim gastarbajerima, jedna druga stvar.

Vezano za ovo sto je balavurda napisao revolutionu. Znam da je revolucija stariji, za balavurdu ne znam. Hajde da predpostavimo da je mladji (u skladu sa imenom).
U normalnom (citaj: drustvu gde se postuju stariji), to bi ovako bilo.

Mladji kaze za starijeg da je nepismen, ostrascen ili sta vec.
Stariji dodje i kaze: sta si rek'o?
Mladji ili se pokunji i kaze tiho nista. Ili.
Mladji ponosno ponovi sta je rekao. I, dobije po nosu.

U svakom slucaju, zavrsi se time sto je mladji naucio lekciju da postuje starije. Na netu klinac moze svasta da napise starijem bez posledica (cak i kada stariji lupa gluposti i kada nije u pravu). Naravno, sada ce dzastin biber generacije da se bune...

PS: iako spominjem ovu dvojicu (koji ne poznajem licno), nije vezano za njih.
Balavurda se tako nazvao jer se tako oseæa.
Dovoljno mator i dovoljno sranja pregrmeo preko grbine da mo¾e svakome da ka¾e ¹ta hoæe, uvek uz du¾no po¹tovanje.
Dovoljan broj puta veæ dobio po nosu, bukvalno, ili figurativno, da ga nije strah da to uèini opet ako za to postoji razlog.
Zbog podila¾enja nepismenima i tolerisanja njihove mudrosti smo i zavr¹ili u dupetu Evrope. Po¹tujem godine, ne po¹tujem neobrazovanost i nepismenost. Trenutno ovo potonje ima veæu te¾inu. Pre 100 godina stariji su bili autoritet sa razlogom, danas misle da njihove godine po automatizmu nose stigmu mudrosti i znanja. Neæe biti.