Glavni meni

Bi xenoni na Fazera 2001

Započeo Mazda, 02 Jun, 2012, 01:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mazda

Nisam znao za ovaj forum kada sam ugradjivao sociva koja su bi-xenon. Ako nekoga nesto interesuje kako se to radi ili koja je cena slobodno neka pita, a ja cu sutra da stavim stavim slike kako izgleda gotovo. Ovo nije reklama i svakome cu pomoci koliko god je u mojoj moci. O osvetljavanju na putu nema reci kako bi opisao razliku jer Fazer iz 2001 nema sociva vec obican far i po meni je imao veoma losa svetla. Ista ta sociva sam stavljao i na moju Mazdu i moram reci da sam prezadovoljan.
Prvi korak je bio otvaranje fara i vadjenje sijalica kako bi stala sociva, bilo je problema sa desnim socivom jer nije bilo dovoljno prostora od ogledala za dugo i prednjeg stakla. Oko toga sam se dosta namucio i nisam trenutno zadovoljan sa nacinom na koji sam to uradio (citaj drzi vodu dok majstori ne odu) ali to je samo privremeno resenje jer sam bio veoma ne strpljiv da vidim kako ce to svetli. Uz sama sociva se dobijaju adapteri sa kojima se stavlja na mesto sijalice i ucvrscuje.

Slaninar

Super. Ja sam stavljao xenone i vadio posle. Ali nisam imao soèiva, nisam na¹ao za normalne pare. Verujem da sa soèivima super sija. Farovi su najveæi problem tog motora. Nisu ba¹ katastrofalni, ali nisu ni dobri.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Mazda poslato 02 Jun, 2012, 01:27
Nisam znao za ovaj forum kada sam ugradjivao sociva koja su bi-xenon. Ako nekoga nesto interesuje kako se to radi ili koja je cena slobodno neka pita, a ja cu sutra da stavim stavim slike kako izgleda gotovo. Ovo nije reklama i svakome cu pomoci koliko god je u mojoj moci. O osvetljavanju na putu nema reci kako bi opisao razliku jer Fazer iz 2001 nema sociva vec obican far i po meni je imao veoma losa svetla. Ista ta sociva sam stavljao i na moju Mazdu i moram reci da sam prezadovoljan.
Prvi korak je bio otvaranje fara i vadjenje sijalica kako bi stala sociva, bilo je problema sa desnim socivom jer nije bilo dovoljno prostora od ogledala za dugo i prednjeg stakla. Oko toga sam se dosta namucio i nisam trenutno zadovoljan sa nacinom na koji sam to uradio (citaj drzi vodu dok majstori ne odu) ali to je samo privremeno resenje jer sam bio veoma ne strpljiv da vidim kako ce to svetli. Uz sama sociva se dobijaju adapteri sa kojima se stavlja na mesto sijalice i ucvrscuje.

Gde si na¹ao soèiva i po kojoj ceni? Ima¹ li neke slike?

Najveæi problem predstavlja, trenutno, prelazak granice sa naknadno ugra¹enim xenonima. Zato meni odgovara ¹to mogu da otkaèim Bi-xenon i zamenim sa H4 sijalicom ako se mora.

Imam ugraðen Bi-xenon, ali nisam zadovoljan kratkim svetlom. Dugo je ok, ali kratko ne. Dodu¹e, bolje je osvetljenje nego sa originalnom sijalicom. Jbg, sa H4 ¾utom jedva vidim mrak koliko je lo¹e ;)

Kako bi se pokazala obièan sijalica sa novim soèivom?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mazda

Cena kompleta je 50e.
Slike cu okaciti cim mi se telefon skocentrise da funkcionise sa racunarom.
Ono sto je najbolje jeste to da nisu sijalice bi-xenon nego su sociva bi-xenon, a sijalica je xenon H1.
Dosta je drugacije sve tlo kada je sijalica bi-xenon jer imam na manjoj mazdi i dosta rasiipa svetlo.
Verovatno bi mogla da se stavi obicna sijalica umesto xenona ako bi bilo potrebno jer je xenon H1

Slaninar

Citat: Mazda poslato 02 Jun, 2012, 17:30
Verovatno bi mogla da se stavi obicna sijalica umesto xenona ako bi bilo potrebno jer je xenon H1

Sjajna ideja! Ako te ne mrzi, ako stigne¹, mene bi veoma zanimalo kako se pona¹a ta optika sa obiènom H1. Eto re¹enja lo¹ih farova na starom fazanu! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Kaèi slike i daj vi¹e informacija.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Mazda

Sta jos treba od informacija?

Jefta

Kako gledaju u inostranstvu na te ksenone, jel dozvoljeno ili te vracaju na granici??

Mazda

Ovo su jedine slike koje su vezane za xenone.

[attachment deleted by admin]

mareskin

Citat: Mazda poslato 03 Jun, 2012, 00:31
Sta jos treba od informacija?


Gde to mo¾e da se naðe i po kojim cenama?
Da li je moguæe posle ¹telovanje visine snopa?

Npr. trenutno mogu da ¹telujem snop levo-desno, gore-dole ¹to je bitno ako vozi¹ suvozaèa i gomilu stvari pozadi jer podi¾e prednji kraj sasvim dovoljno da svetlo ne baca dobro na put.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Simon69

Ja sam stavio OSRAM night breaker sijalice na Thunderace i mogu vam reci da je razlika ocigledna a planiram bi-xenox i bas me zanimaju iskustva ljudi koji su to uradili.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Mazda

Ta sociva ima da se kupe u Antenalu i kostaju oko 50e.
Kod mene su dosta blizu stakla i moze snop da se steluje do odredjene granice. Mada i nema potrebe nesto mnogo da se steluje jer sam za sada nasao zlatnu sredinu kada sam sam i kada sam sa suprugom.

goranvojska

ja imam bi-xenon i sto se vidljivosti tice za desetku.moja preporuka ne gresite sigurno.

niikolanixy

hm u antenalu su 65e ja kupujem od njih ekstra su i nemo¾e u njih obièna sijalica predviðeno je samo za xenon sijalicu i naravno da mo¾e se ¹telovati visina snopa svetla

Mazda

Ako moze xenon h1 sijalica u leziste od obicne h1 sijalice onda ne vidim razlog zasto ne bi moglo i obrnuto. ja sam ugradjivao na svoj auto i na motor ta sociva.

niikolanixy

videæe¹ dru¾e bixenon projektor je predviðen samo za xenon sijalice ima malu okruglu rupu gde mo¾e proæi samo xenon sijalica a ne obièna ne mo¾e probao ja veruj mi jer onièna sijalica ima deblji vrh zbog niti itd itd

PeraM

Na mom BMW F800GS su H7 sijalice. Kupio sam xeone ali ih jos nisam ugradio zbog, bla bla bla...
Na kupljenim balastima pise 50W?! Kupljeni u nemackoj. Kostali su skuplje no HID-ovi.
Improvizovano sam montirao xeon sijalicu, definitivno daju vise svetla ali je nekako rasuto.
Za sociva ne znam da li ih ima za moj BMW ili su to univerzalna za sve vrste motocikla?
Gde je Antenal? Ima li nekakav kontakt telefon, email ili sl?

niikolanixy

oni su univerzalni a antenal je u zemunu na google naði adresu

perlx

Ljiljane Krstiæ 24, Altina Zemun Beograd 11080 Srbija

El. po¹ta: [email protected]   

Telefon: 011/3774771


niikolanixy