Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

nesto sad razmisljam koliko sam motora promenio za kratko vreme koji sam qrac uopste i menjao ulje a kamoli sto sam sipao uvek full sintetiku kad ionako nece crci uskoro a ako se i tim postupcima nekako osteti agrgat koga briga kad kod mene nece dugo ostati a kupac to ne moze videti, stvarno sam magarac, pogotovo kad su motori bili novijeg godista

eclipse4

kad bi svako menjao ulje za drugoga svi bi bili ljudi......barem mi bajkeri  ;)

eclipse4

Citat: eclipse4 poslato 05 Maj, 2016, 10:36
Stiglo i moje ulje....narucih od havarisanog




Jos nisam nasao vreme da ga "dolijem"...vozio se jedno 5 puta od pocetka godi.e do sada sa proslogodisnjim uljem,jebi ga sta da radim,neka mi bog oprosti

;D

Mislio sam danas da namestim ali od sad imam utisak da mi se spava i da necu ni danas to uraditi.

dodao tj pitao bih nesto,jel ko od vas prilikom menjanja ulja,sipa neku tecnost koja "navodno" prociscava motor od svega i svacega?
ako da,zanima me nesto po preporuci
i opet ako da,sta ste primetili?ima neki kurac od toga ili je samo bacanje para?

Slaninar

Ako ti je motor bio jako ¹trokav, mo¾e se sipati to èudo za ispiranje motora, pa prospe¹ sve i sipa¹ novo ulje.

Ako motor nije ¹trokav, bacanje para. Sa full sintetikom motor bude kao nov iznutra. Jo¹ jedna prednost iste. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

PROCYCLE уља нису макар шта. У питању су МОТУЛ, уља која се као  бренд PROCYCLE, продају у Луису.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 05 Maj, 2016, 11:05
PROCYCLE уља нису макар шта. У питању су МОТУЛ, уља која се као  бренд PROCYCLE, продају у Луису.

Koliko sam shvatio, u Nemaèkoj je uvek to ¹to pi¹e na etiketi, retko kad zajebu. Èak i kad je sumnjivo jeftino, ako pi¹e na deklaraciji, to i ispunjava.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

#1606
Не знам чему фрка око уља, Силколен 10-50 синтетика је 10.Е у Новом Саду. Толико је и Ипон. Једино нема Ликви Молија, цена му је добацила 2000. дин па се продаја не исплати.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Zanimljiv tekst, na engleskom, kako utvrditi stanje ulja pri zameni u kuænoj radinosti:

http://themotoroilevaluator.com/members-blog/poor-mans-oil-analysis/#axzz47mBfgFga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

Dali je neko koristio Nisotec K4 za koènice na motorciklu? Valja li to?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: penzos poslato 05 Maj, 2016, 13:50
Dali je neko koristio Nisotec K4 za koènice na motorciklu? Valja li to?


Ako pi¹e DOT4, onda je DOT4 i mora biti OK.

Po onim podacima o taèki kljuèanja dosta dobro, a ne preskupo je Molovo Evox Dot 4 +

http://kvapaliny.heureka.sk/slovnaft-evox-dot-4-plus/

Koristim ga godinama, OK je. Mada je i to NIS sigurno OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

penzos

 [thumb_up] Da, èetvorka je, nego da nije ba¹ neki kr¹. Mada sam ga sipao dosta u razna auta, sigurno je original. Imam ga bocu vi¹ka, ispustio ulje, pa da se ne bacam u tro¹ak.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Slaninar

Citat: penzos poslato 05 Maj, 2016, 14:07
[thumb_up] Da, èetvorka je, nego da nije ba¹ neki kr¹. Mada sam ga sipao dosta u razna auta, sigurno je original. Imam ga bocu vi¹ka, ispustio ulje, pa da se ne bacam u tro¹ak.

Ako ne vozi¹ trke & planinèuge i planira¹ ga menjati posle dve godine, biæe super.

A i ako vozi¹, bar prve godine dok je novo i ne upije toliko vlage, biæe kao neko skuplje posle dve godine.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bokilic

Kaze jedan stari majstor. .NAJBOLJE ULJE JE ONO NA KOJE IMAS NAJVEÆI RABAT 😃
svako ulje je ok ako se sipa ono sto je fabrika rekla i ako nije neko znj kvaliteta. .
ako je agregat dobar ulje bilo kog boljeg proizvodjaca ce mu odgovarati,Bardal,Motul itd,
brmmmm

penzos

Ma kupio jesenas dva paketa Nis ulja za koènice, DOT4, ispale iz kamiona. Utro¹io ih ¹urak u servisu, a ja ostavio sebi par boca. Sada reko da promenim, kada veæ sreðujem koènice. Nisam menjao od pro¹le godine. A trke da vozim  :o  [stop] ja sam penzioner  [andjeo]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

UFF


Hurricane

6 litara ulja u motor i 4 u viljuske? Vau

:P

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..vidi ga ovaj pametan, sad si me sjebo skroz, pa ako sam lud nisam glup, naravno da nisam ozbiljno mislio..

ninja66

Citat: bokilic poslato 05 Maj, 2016, 14:44
Kaze jedan stari majstor. .NAJBOLJE ULJE JE ONO NA KOJE IMAS NAJVEÆI RABAT 😃
svako ulje je ok ako se sipa ono sto je fabrika rekla i ako nije neko znj kvaliteta. .
ako je agregat dobar ulje bilo kog boljeg proizvodjaca ce mu odgovarati,Bardal,Motul itd,
Poslednje u nizu iskustava sa pricama o moto ulju...
Pre par minuta dva ortaka svratila da uzmu Motul 5100 za dolivanje, koliko se secaju to mu je treci ortak uzeo kod mene i menjao.
Fali mu ulja i ako se slabo vozao. Pocelo povracanje po Motulu, ja ga branim kao i svako ulje koje prodajem.
Taman kad su se iskenjali , ja nadjem fakturu njegovu, kad ono PRCH, nije Motul nego drugo renomirano koje hvale.
Zanemeli i otisli da doliju.
:)

UFF