Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

sasamajstor

Sad sam uzeo Moto Gold ulje da probam mada sta god da sipam u VFR-a on nepotrosi ni grama,imao sam Bardahl ule nije lose ali samo do 5-6 hiljada osetno se primeti lupanje menjaca.

MILJAN

Citat: Gavrolini poslato 01 Mart, 2011, 02:51
ne bih se usudio da uzmem repsol. Uvoznik je u sapcu i cuo sam da je imao i pre izleta sa falsh uljima. Ambalaza deluje nekako shugavo kao i stampa na nalepnicama. Nista ne izgleda kao sto bi trebalo za jednu renomiranu firmu kao sto je repsol.
A ja ba¹ planirao da kupim. Upola je cene sintetika od Motula.
Cave ab homine unius libri

Gavrolini

kako god misli da je pametno. Ja se necu igrati s necim u sta u startu sumnjam.

Lazic

Update potrage za uljem... Danas sam bio u 5 prodavnica, nijedno jebeno ulje nema api se/sf/sg/sh ili sj osim Motorexa, koji ima za kvadove i skutere polusintetiku i sintetiku po sg standardu... Sva ulja koja sam gledao su api sl, koji nije podrzan od strane Kawasakija... Popizd... LM, hocu da vidim i Bardahl, ko bese u Bg prodaje...?

perlx

Kompp u Batajnici ima Bardahl.

Lazic

Poceo sam da listam, nasao, hvala, daleko su, mislim da cu da uzmem Bel rej, blize su... Pa da probam... naravno ako imaju neko koje je: se/sf/sg/sh ili sj...

sasafilipovic

Citat: Lazic poslato 01 Mart, 2011, 20:34
Update potrage za uljem... Danas sam bio u 5 prodavnica, nijedno jebeno ulje nema api se/sf/sg/sh ili sj osim Motorexa, koji ima za kvadove i skutere polusintetiku i sintetiku po sg standardu... Sva ulja koja sam gledao su api sl, koji nije podrzan od strane Kawasakija... Popizd... LM, hocu da vidim i Bardahl, ko bese u Bg prodaje...?

Pa API SL valjda pokriva sve standarde ispod "SL", znaèi sve ono ¹to si tra¾io api se/sf/sg/sh je ispod SL-a.

Lazic

#167
To sa i ja mislio, al` sam googlao, pa sam saznao dve stvari, jedna je da nisu bas kompatibilni standardi unazad zbog smanjivanja udela mislim sumpora, sto ne smeta novijim agregatima, ali kaze wikipedia da je bilo slucajeva crkavanja starijih agregata sa novim uljima... Drugo sto sam naucio da nije ista klasifikacija ulja za kola i motore sa mokrim kvacilom, zbog aditiva protiv klizanja lamela... Ako moze api sl, to je onda gro ulja na trzistu... LM, na sajtu centra S, imaju 3 vrste koja su po api sg... polusintetisko, sinteticko i neko za vazdusare sa suvim kvacilom, koje je kao za vise temperature... Da, danas mi komsija iz Japan parts-a u Dimitrija Tucovica, rece da nikako ne uzimam ulje za kola zbog viseg pritiska i turaze... Kaze, brze se razbiju molekuli... Na to wikipedia kaze da nije u pravu, jer ulja ne crkavaju usled hemijskih promena, nego zbog kontaminacije prljavsinom iz motora, tj, recimo u Kaliforniji, verovatno Motoholikovom zaslugom, proizvodjaci ulja moraju da koriste najmanje 70% starog ulja, u svakom litru novog... To mi je i deda pricao pre 30+ godina, nekad je radio u kamenolomu, pa zbog tada slabe dostupnosti motornih ulja, su ih reciklirali tako sto dok je novo ulje u masini, staro cede dok ne dodje vreme za zamenu, pa u krug...

Gavrolini

Lazicu mnogo ti filozofiras. Uzmi bilo koju solidnu polusintetiku i ne izmisljaj vise krive drine. Imass brdo ulja koje kostaju oko 500-600din litra. Sipaj i ne razmisljaj. % mojih prijatelja i ja sipamo u nekoliko motora seleniu i niko nema problema. Bila je oko 500din litra sad je ja mislim 700. polusintetika bas kakva tebi treba 15-50.

sasafilipovic

Citat: Lazic poslato 01 Mart, 2011, 21:06
To sa i ja mislio, al` sam googlao, pa sam saznao dve stvari, jedna je da nisu bas kompatibilni standardi unazad zbog smanjivanja udela mislim sumpora, sto ne smeta novijim agregatima, ali kaze wikipedia da je bilo slucajeva crkavanja starijih agregata sa novim uljima... Drugo sto sam naucio da nije ista klasifikacija ulja za kola i motore sa mokrim kvacilom, zbog aditiva protiv klizanja lamela... Ako moze api sl, to je onda gro ulja na trzistu... LM, na sajtu centra S, imaju 3 vrste koja su po api sg... polusintetisko, sinteticko i neko za vazdusare sa suvim kvacilom, koje je kao za vise temperature... Da, danas mi komsija iz Japan parts-a u Dimitrija Tucovica, rece da nikako ne uzimam ulje za kola zbog viseg pritiska i turaze... Kaze, brze se razbiju molekuli... Na to wikipedia kaze da nije u pravu, jer ulja ne crkavaju usled hemijskih promena, nego zbog kontaminacije prljavsinom iz motora, tj, recimo u Kaliforniji, verovatno Motoholikovom zaslugom, proizvodjaci ulja moraju da koriste najmanje 70% starog ulja, u svakom litru novog... To mi je i deda pricao pre 30+ godina, nekad je radio u kamenolomu, pa zbog tada slabe dostupnosti motornih ulja, su ih reciklirali tako sto dok je novo ulje u masini, staro cede dok ne dodje vreme za zamenu, pa u krug...

Ulje treba da bude po JASO MA (to je specifikacija za motore sa mokrim kvaèilom) pa onda API S*.
Za kola nikako ne koristi... A to za staro ulje nisam èuo, mada sumnjam...
Castrol za tvoj motor preporuèuje "Castrol Power 1 Off Road"
CitatCastrol Power 1 Off Road

Castrol Power 1 Off Road 4T is a fully synthetic premium 4-stroke engine oil developed for modern high-performance off-road motorcycles, ATVs and quads. The special formulation reduces internal friction losses, thereby guaranteeing maximum efficiency without adversely affecting engine protection.

    * Features Trizone technology.

SAE 10W-40, exceeds API SL, JASO MA2

Lazic

#170
Citat: Gavrolini poslato 01 Mart, 2011, 21:21
Lazicu mnogo ti filozofiras. Uzmi bilo koju solidnu polusintetiku i ne izmisljaj vise krive drine. Imass brdo ulja koje kostaju oko 500-600din litra. Sipaj i ne razmisljaj. % mojih prijatelja i ja sipamo u nekoliko motora seleniu i niko nema problema. Bila je oko 500din litra sad je ja mislim 700. polusintetika bas kakva tebi treba 15-50.

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Jesam preterao, al dosadna ova zima... Videcu sutra sta mi je ciniti...

@sasafilipovic:

gde ima tog Castrola da je original...?

sasafilipovic


SrkiNg

                  Posto mi je sada prvi put da menjam ulje na motoru,posto sam ga kupio pre 3 meseca, interesuje me koje ulje da uzmem. PIse mi na srevice manualu da koristim SAE 10w/40 API SF or SG pa ako moze neko da mi pojasni malo posto nisam siguran sta znaci ovo SF ili SG. Hvala i izvinjavam se unapred ako postavljam glupa pitanja

MILJAN

The latest API service standard designation is SN for gasoline automobile and light-truck engines. The SN standard refers to a group of laboratory and engine tests, including the latest series for control of high-temperature deposits. Current API service categories include SN,SM, SL and SJ for gasoline engines. All previous service designations are obsolete, although motorcycle oils commonly still use the SF/SG standard.

http://en.wikipedia.org/wiki/Motor_oil
Cave ab homine unius libri

Dzigi Boy

stvarno ste blowjoberi, jebala vas tema............sipaj sta imas i vozi, Optimu, Castrol, Motul, Esso, kurac palac i starol ako hoces, ne vidim potrebu da se toliko filozofira????


A Lazicu i za tebe pocinjem da brinem?? ccccccc....ejjj gde ima original Castrola hahhahahah pa u Castrolovoj fabrici ima 100%

Dzigi Boy

I gledaajte temu unazad @ Srki okacio sam neke linkove pa citajte, na Srpskom Miljane na Srpskom....!!!!!!!!!!!!!!

SrkiNg


UFF

Ovaj motorex nikako da mi stigne a u medjuvremenu me ubedili da je belray najbolje ulje na svetu  [rofl]
I da su ga pravili specijalno za trkacke jednocilidrase vece zapremine pa rekoh ajde nece da skodi da probam.. valjda :)

Cekam lepse vreme pa da ubijem neku km i da vam prenesem iskustva

[attachment deleted by admin]

TT600

Citat: UFF poslato 04 Mart, 2011, 23:21
Ovaj motorex nikako da mi stigne a u medjuvremenu me ubedili da je belray najbolje ulje na svetu  [rofl]
I da su ga pravili specijalno za trkacke jednocilidrase vece zapremine pa rekoh ajde nece da skodi da probam.. valjda :)

Cekam lepse vreme pa da ubijem neku km i da vam prenesem iskustva

Pre sat vremena sam natocio isto to ulje u moju TT   [thumb_up]

doktor

Upravo ovaj Bel Ray sa slike sam kupio i ja da sipam u XT-a...cuo sam sve najbolje, pa cu da vidim.
Bikers work is never done!