Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Dzambo

Pa to ulje i nije za kle

UFF

Znam gaso vec sam ga narucio caki ce da mi donese
Yoman ide okruglo 2l

Lazic

Dzambo, samo kazem da u KLE ide 3,5, pa ako je dva soma litar, nije jeftino...

WOLVERINE

 




                 Sve same kosacice....   u TDM-a ide okruglo 4 litre..... to je agregat.... :P :P :P :P

Lazic

malo ga preterase... Mada, dobro je iz vise razloga, tolika kolicina se sporije greje, a i moze da ti iscuri mnooogo, pre nego sto nostane problem...

Raja

Za ovih silnih godina unazad svasta je bilo u mom motoru.Nekada je bio popularan castrolGTX3  i taj se menjao jednom u sezoni oko 10-12000.Castrol,motul,motorex i zadnje bardahl.Kad se duze vozi motor naucite po menjacu kada treba da se menja.Meni je znak cim pocne da teze u mestu izbacuje na ler odmah se menja.Castrol/onaj nas/sam prosuo iz motora na 3000,motul nije mogao da mi izdrzi ni 4000 motorex je terao na 5500 prosle god.i manje.Mozda je malo vise teran po brdima mozda je malo pregrejavan pa se brze razbio.Sa bardahlom zadnje godine prezadovoljan.Ne zato sto ga imam u garazi.Desavalo mi se da je ispadao iz prve,nije dovoljno ubacivao u prvu morao sam dva puta da saltam u prvu da se to nedesi i lamela mi je malo klizala.Promenio sam ulje i to se vise nije nikada desilo cak i lamele koje sam i kupio nisam menjao jer nije trebalo.Presao sam 6700 i cekam sezonu pa cu ga zameniti.Radi se o bardahl polusintetici XTC 60 kosta 890din/lit

aleksr6


ACO610

Ja  sipam  polusintetièko  ulje   "Castrol  15W-50"  u  Hondu  cbr 1000 f  iz  92 god.  Mada  sam  ranije  sipao  isto   "Castrol 10W- 40 "  GP ali  ga sad  nema  na  tr¾i¹tu  ( ili  ja  nemogu  da  ga  naðem) u  BiH.

sasafilipovic

Moram na kraju da pitam... U uputstvu za motore nigde ne pi¹e koje ulje da koristite - u smislu mineralno, polusintetika, sintetika. Konkretno u uputsvu za moj motor fabrika navodi ulje SF ili SG po API klasifikaciji i gustine SAE 10W-40. Ukoliko nije dostupno SAE 10W-40 po tabeli izabrati optimalnu gustinu. Otkuda stalno informacije tipa "sipaj sint, ne sintetiku nego polusintetiku i slièno". Da li to pouzdane informacije i odakle vam te pouzdane informacije? Voleo bih i ja da vidim ne¹to konkretno, ne¹to od fabrièkih podataka. Za¹to ne sintetiku u moj motor ako to ulje zadovoljava po specifikaciji fabrike?

Dzigi Boy

http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9023090&contentId=7044539

http://josip.purger.com/automotive/oil/index.htm


Po meni je cisto proseravanje sipati sintetiku u masinu koja ne vrti velike obrtaje.....na onom drugom forumu se neki lik kurcio kako u DR sipa sintetiku, kada sam mu reko da preteruje, dobio sam odgovor da on jako voli svoj motor pa zeli najbolje da mu pruzi..........na sta sam mu ja rekao da ja vozim na ulje sa svemirskom prasinom koje menjam na 500KM i da je to jos bolje...

Paun

Ima li ko iskustva sa repsolom,ima ga kod Lazarevica?
Racing 10w50 ima ubedljivo najnizu cenu od svih u toj kategoriji,1250 din,u poredjenju sa motulom i motorexom koji su po 1900.

UFF

Dzigi moj ktm se je sigle i ne vrti se a pise da ide samo sintetika
Mislis da su pogresili? :)

YOman

What does it mean "ktm se je sigle"?  [dunce]

Jel to na romskom?  ;D
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

perlx

Romski ? A malopre sam gledao shishanje  ;D

on: nabavio sam bardahl polusint sa 300cuda nekih dodataka, na seriji se lepse ponasa i manje dimi, u turpiji ga jos nisam isprobao.

Branko

ja vec drugu sezonu vozim na BARDAHL-u i sobzirom da mi ne trosi motor ulje ja sam zadovoljan...

UFF

Citat: YOman poslato 01 Mart, 2011, 00:53
What does it mean "ktm se je single"?  [dunce]

Jel to na romskom?  ;D

Znaci da bezuspesno posecuje dating site-ove jer se sve kucke loze na oklopljene ;)

SSZGO

Ja cim sipam ulje istog trenutka bude crno...

ovi ostali valjda peru motor iznutra kad im 3 meseca ostaje cisto...


ili je meni zaprljano staklence sa unutrasnje strane :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gavrolini

ne bih se usudio da uzmem repsol. Uvoznik je u sapcu i cuo sam da je imao i pre izleta sa falsh uljima. Ambalaza deluje nekako shugavo kao i stampa na nalepnicama. Nista ne izgleda kao sto bi trebalo za jednu renomiranu firmu kao sto je repsol.

Lazic

Citat: SSZGO poslato 01 Mart, 2011, 02:28
Ja cim sipam ulje istog trenutka bude crno...

ovi ostali valjda peru motor iznutra kad im 3 meseca ostaje cisto...


ili je meni zaprljano staklence sa unutrasnje strane :)

to hoce ako je prebogata smesa...