Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

m.mitar

Mobile race i nema zime!Moja baba radi ko singerica!

UFF

Citat: B@ne poslato 19 Avgust, 2013, 22:46
Citat: UFF poslato 18 Avgust, 2013, 14:16

ako sipas bilo sta drugo bice ti na nivou prvih 3000km
na 3500 ti vec fali pola litre i jos pola litre do 5k


Ako sipa¹ Bel-Ray Thumper, ulje namenjeno jednocilindra¹ima, nema dosipanja  [nono]

[rofl]

stvarno?

sipao

uzeo ga od lovrica sa petlovog

trajalo okruglo 3000km

i gle cuda i njega potrosio

da je trosio motorex for ktm rekao bi da je do agregata ali njega ne trosi ni kap


uostalom za bel ray vise nemamo ni uvoznika



easy

jel zna neko gde u BG (sem u rakovici) ima ENEOS ulja za motorcikle?

Kanarinac

Imas u visnjickoj ulici isto shop grup. Oni su uvoznici inace

BOKYBOY

Citat: Slaninar poslato 19 Avgust, 2013, 07:30
Citat: UFF poslato 19 Avgust, 2013, 02:36
Pitanje je da li svi imaju 20w60 sintetiku

Stvarno. Motul ima 10w60 (lak¹i start, kad se zagreje otprilike isto). Osim ako fabrika ka¾e da ne mo¾e ispod 20, afkors.

http://www.motul.com/rs/sr/products/707?f%5Bquality%5D=31&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=42



Ja imam neki Castrol Edge 10/60,puna sintrtika,sipao sam ga u Superba V6 benz.i cekam rezultate,za sada ne mrda nivo na meracu,zuto je i mirise lepo,presao sam oko 2-3 hiljade km vec a pre toga sam vozio Vectru C i ovim  uljem sam resio problem potrosnje istog,..Smem li ja ovo ulje da sipam u Kawu ZZR 1100,valjda menjacu nece da skodi,motoru sigurno nece,imam suvo kvacilo tj lamele nisu u ulju?

Gvozden


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: BOKYBOY poslato 02 Septembar, 2013, 02:24
Citat: Slaninar poslato 19 Avgust, 2013, 07:30
Citat: UFF poslato 19 Avgust, 2013, 02:36
Pitanje je da li svi imaju 20w60 sintetiku

Stvarno. Motul ima 10w60 (lak¹i start, kad se zagreje otprilike isto). Osim ako fabrika ka¾e da ne mo¾e ispod 20, afkors.

http://www.motul.com/rs/sr/products/707?f%5Bquality%5D=31&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=42



Ja imam neki Castrol Edge 10/60,puna sintrtika,sipao sam ga u Superba V6 benz.i cekam rezultate,za sada ne mrda nivo na meracu,zuto je i mirise lepo,presao sam oko 2-3 hiljade km vec a pre toga sam vozio Vectru C i ovim  uljem sam resio problem potrosnje istog,..Smem li ja ovo ulje da sipam u Kawu ZZR 1100,valjda menjacu nece da skodi,motoru sigurno nece,imam suvo kvacilo tj lamele nisu u ulju?
jok ...nego su u vodi....u ulju su nego sta.....dok ne sipas neces znati.....stim da je kawasaki zzr1100 konstrukciono iz 80 ih, verovatno bi moglo....znate tamo pre dvadeset godina nije bilo da se kupi ulje za motore, pa smo sipali automobilsko...i zamislite vozili se normalno....prosto neshvatljivo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Septembar, 2013, 09:04

jok ...nego su u vodi....u ulju su nego sta.....dok ne sipas neces znati.....stim da je kawasaki zzr1100 konstrukciono iz 80 ih, verovatno bi moglo....znate tamo pre dvadeset godina nije bilo da se kupi ulje za motore, pa smo sipali automobilsko...i zamislite vozili se normalno....prosto neshvatljivo.

Nisu postojale ni gume kao danas, ni kacige, oprema, pa ni ABS, ni erbegovi na kolima. Moglo bi to i danas, evo ja sam se do pre par godina vozio normalno na gumama iz tog perioda, ali bez naglih pokreta.  :)    Samo je ovo novije ipak ne¹to bolje (ne sve, ove euro emisione standarde duboko prezirem, ali gume i ulja su sasvim fini - i skupi k'o ðavo).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

..sve je bolje nego da fali ulja..

Plazma Keks

vazno je da ima struje...

easy


bigbad86

i para, qrve nece bez para :P

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

nuadal85

Ljudi moze li ozbiljan odgovor? 300v ili 7100 u ZX10R? Marinkovic Cacak kaze 300v. Ili adekvatna zamena? Ne iteresuje me povoljnost, samo kvalitet :)
Hvala unapred

Slaninar

Citat: nuadal85 poslato 12 Septembar, 2013, 09:05
Ljudi moze li ozbiljan odgovor? 300v ili 7100 u ZX10R? Marinkovic Cacak kaze 300v. Ili adekvatna zamena? Ne iteresuje me povoljnost, samo kvalitet :)
Hvala unapred

Za putovanja, vo¾nju po gradu i menjanje reðe od 2 puta godi¹nje - 7100.

Za stazu i cepanje, uz èe¹æe zamene: 300v.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nuadal85

Na koliko je "cesce zamene"? Opet napominjem da mi je Marinkovic (kwasaki.rs) preporucio 300v

Slaninar

Citat: nuadal85 poslato 12 Septembar, 2013, 10:59
Na koliko je "cesce zamene"? Opet napominjem da mi je Marinkovic (kwasaki.rs) preporucio 300v

Na 4 meseca, max 6.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Citat: Slaninar poslato 12 Septembar, 2013, 09:10
Za putovanja, vo¾nju po gradu i menjanje reðe od 2 puta godi¹nje - 7100.

Za stazu i cepanje, uz èe¹æe zamene: 300v.

300v izgubi svojstva vremenom?  [ludak]

Slaninar

Citat: Che poslato 12 Septembar, 2013, 12:56
Citat: Slaninar poslato 12 Septembar, 2013, 09:10
Za putovanja, vo¾nju po gradu i menjanje reðe od 2 puta godi¹nje - 7100.

Za stazu i cepanje, uz èe¹æe zamene: 300v.

300v izgubi svojstva vremenom?  [ludak]

Odlièno zadr¾ava svojstva, po tome je broj jedan, ali ima manje inhibitora rðe. Super je ako cepa¹ motor svaki dan, ili samo vikendima, ali leti, dok je jo¹ toplije vreme. Manje se vode kondenzuje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

sto nece spreciti kawin menjac da krlja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11