Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Bishke

Evo mog nekog iskustva,

Ipone 15w50 posle 2500 km poceo da trosi
Motul 5000 10w40 posle 3k, 3500 km poceo da trosi !

Sad trazim sledece sta da sipam,sa ovim uljima nisam zadovoljan,dajte neke predloge ??
You should do one thing every day that scares you

Hurricane

...to ja i prièam sve vreme...

smanji interval na 3000 i sipaj ovaj Eneos... sve je to isti kurac, samo je ovaj duplo jeftiniji...

najbitnije je da ne manjka ulja u motoru i da se u radu pona¹a normalno ma¹ina i menjaè...

Bishke

Daj neku informaciju,kontakt za taj Eneos ?

Mislio sam mozda da mu roknem Castrol iz Louis-a ili Motorex,posto sam cuo pozitivna iskustva !
Ali to cu tek za sledecu sezonu...da pocnem sa tim uljem.
You should do one thing every day that scares you

Slaninar

Citat: Bishke poslato 23 Jul, 2013, 22:21
Evo mog nekog iskustva,

Ipone 15w50 posle 2500 km poceo da trosi
Motul 5000 10w40 posle 3k, 3500 km poceo da trosi !

Sad trazim sledece sta da sipam,sa ovim uljima nisam zadovoljan,dajte neke predloge ??

Dobru full sintetiku. Gradacija u zavisnosti od motora i preporuke proizvoðaèa. Ona se neæe "razbiti", pa potro¹nja ulja neæe rasti - tj. ako i onda tro¹i, verovatno je do motora.

Motu 7100. Poruèi¹ iz Massa, jer ima dosta fal¹eva.  Za koji motor?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kanarinac

Da da poruci iz Massa, oni samo original furaju :D Dobar vic

Eneos ti drzi shop trade, imaju veleprodaju,a i maloprodaju u Rakovici gde je ranije bio jugostroj

Bishke

Citat: Slaninar poslato 24 Jul, 2013, 08:38
Citat: Bishke poslato 23 Jul, 2013, 22:21
Evo mog nekog iskustva,

Ipone 15w50 posle 2500 km poceo da trosi
Motul 5000 10w40 posle 3k, 3500 km poceo da trosi !

Sad trazim sledece sta da sipam,sa ovim uljima nisam zadovoljan,dajte neke predloge ??

Dobru full sintetiku. Gradacija u zavisnosti od motora i preporuke proizvoðaèa. Ona se neæe "razbiti", pa potro¹nja ulja neæe rasti - tj. ako i onda tro¹i, verovatno je do motora.

Motu 7100. Poruèi¹ iz Massa, jer ima dosta fal¹eva.  Za koji motor?

I ovo Motul ulje koje sam uzeo uzeo sam direktno iz MASS-a...tako da se ne bih vise zabavljao sa Motulom,idemo na nesto sledece :)

@Kanarinac hvala !
You should do one thing every day that scares you

Slaninar

Citat: Bishke poslato 24 Jul, 2013, 20:36
I ovo Motul ulje koje sam uzeo uzeo sam direktno iz MASS-a...tako da se ne bih vise zabavljao sa Motulom,idemo na nesto sledece :)

Uzeo si polusintetiku, ako je motul 5100, u najboljem sluèaju. 7100 je full sintetika, neæe se "razbiti".  Ili bilo koju drugu dobru full sintetiku. Taj Eneos ne znam kakav je, nisam prob'o. Ovo jesam i znam da je dobro.

U stvari, ne znam za koji motor tra¾i¹ ulje, nisi to napisao.

Sve u svemu, tvoje pare, tvoj motor - ¹ta god misli¹ da valja. Samo saveti za zamenu na 3000 km - ulje koje mora tako èesto da se menja ba¹ i nije najbolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

damir1994

Ako se motor vozi u vecim obrtajima onda je najbolje sipati full sintetiku.  Ja koristim Repsol Moto Racing 10w40 i Motul 7100.

Probao sam Motul 5100 (polusintetika) ali se trosi i uvjek moram dosipati.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 24 Jul, 2013, 23:34
Citat: Bishke poslato 24 Jul, 2013, 20:36
I ovo Motul ulje koje sam uzeo uzeo sam direktno iz MASS-a...tako da se ne bih vise zabavljao sa Motulom,idemo na nesto sledece :)

Uzeo si polusintetiku, ako je motul 5100, u najboljem sluèaju. 7100 je full sintetika, neæe se "razbiti".  Ili bilo koju drugu dobru full sintetiku. Taj Eneos ne znam kakav je, nisam prob'o. Ovo jesam i znam da je dobro.

U stvari, ne znam za koji motor tra¾i¹ ulje, nisi to napisao.

Sve u svemu, tvoje pare, tvoj motor - ¹ta god misli¹ da valja. Samo saveti za zamenu na 3000 km - ulje koje mora tako èesto da se menja ba¹ i nije najbolje.
moz da sipa sta god hoce....u pitanju je KLX 650 koji trosi ulje....ko 2t da vozis.....cim se potera malo ostrije pije ko lud...i KTM LC4 pije ulje kao mutav....a sipa se Motorex KTM sintetika...i nju najmanje trosi...litar na 1000 :)

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

damir1994

U mene SMC R 690 ima lc4 masinu na 1000km nije uzeo ni kap. Mozda jer je nov motor , sad ne znam ali logicno da trosi ulje jer ipak ima jedan klip a velika kubikaza.

grber

Ja sam mislio da je Eneos jedno od boljih a i skupljih ulja... barem kada su u pitanju automobili. Malo sumnjivo zvuči da je toliko jeftino i da se preporučuje toliko česta zamena??

ðunta

Moj izbor je Fuks, odnosno Silkolen i auto i motorcikl.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

bigbad86

Ma to je ulje za fukse :P

perlx

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Jul, 2013, 18:41
moz da sipa sta god hoce....u pitanju je KLX 650 koji trosi ulje....ko 2t da vozis.....cim se potera malo ostrije pije ko lud...i KTM LC4 pije ulje kao mutav....a sipa se Motorex KTM sintetika...i nju najmanje trosi...litar na 1000 :)
Ali to kad je u cakum-pakum stanju ;D
Biske probaj motorex 10w50, ili da zajedno trazimo shell...

UFF

Citat: damir1994 poslato 25 Jul, 2013, 21:56
U mene SMC R 690 ima lc4 masinu na 1000km nije uzeo ni kap. Mozda jer je nov motor , sad ne znam ali logicno da trosi ulje jer ipak ima jedan klip a velika kubikaza.

ako sipas motorex ktm racing nece ti ni trositi
ako sipas bilo sta drugo bice ti na nivou prvih 3000km
na 3500 ti vec fali pola litre i jos pola litre do 5k

Slaninar

Citat: UFF poslato 18 Avgust, 2013, 14:16
Citat: damir1994 poslato 25 Jul, 2013, 21:56
U mene SMC R 690 ima lc4 masinu na 1000km nije uzeo ni kap. Mozda jer je nov motor , sad ne znam ali logicno da trosi ulje jer ipak ima jedan klip a velika kubikaza.

ako sipas motorex ktm racing nece ti ni trositi
ako sipas bilo sta drugo bice ti na nivou prvih 3000km
na 3500 ti vec fali pola litre i jos pola litre do 5k

Koliko shvatam, poène da tro¹i ulje kada se razbije (opadne viskozitet). Ako je to razlog, bilo koja kvalitetna sintetika (odgovarajuæe "gustine") bi trebalo da radi posao (Bel Ray, Motul, pomenuti Motorex...).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Pitanje je da li svi imaju 20w60 sintetiku

Slaninar

Citat: UFF poslato 19 Avgust, 2013, 02:36
Pitanje je da li svi imaju 20w60 sintetiku

Stvarno. Motul ima 10w60 (lak¹i start, kad se zagreje otprilike isto). Osim ako fabrika ka¾e da ne mo¾e ispod 20, afkors.

http://www.motul.com/rs/sr/products/707?f%5Bquality%5D=31&f%5Brange%5D=21&f%5Bviscosity%5D=42

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ðunta

Citat: bigbad86 poslato 25 Jul, 2013, 22:57
Ma to je ulje za fukse :P

Nakon ukidanja OM ulja, mineralnog, sa kojim se godinama propelerci podmazivali, prekopo sam i zemlju i vazduh tra¾eæi ne¹to adekvatno i Fuks-Silkolen-lija me  "preveri". Usput sam sam do¹ao do mnogih saznanja...Izbor je bio su¾en na jedan M1 koji ne postoji u Evropi niti mo¾e da se naruèi, Red Line èiju nabavku bih imao kao prekobrojni i na svu sreæu tehnolog mi je ukazo na Fuks, moto linija Silkolen. Nizu forumskih poznanika sam obezbedio ulje tokom sezone, svi su prezadovoljni i sa boljim rezultatima  nego sa predhodnim punjenjem, tako da razmi¹ljanje ide i u ozbiljnijem komercijalnom smeru. Ako je trenutno sintetika aktuelna, Silkolen Pro 4+, 15/50 se izuzetno pokazao na trkaæem motoru,(4 trke) kao i na gradskom. U propelerce su sipana sve tri vrste ulja, ja lièno mineralno, specifirano za visoko temperaturnu eksploataciju.

Na srpskom tr¾i¹tu ima fal¹ovanja a i sam kvalitet originalnog nije iskljuèeno da za istoèni tr¾i¹ta nije jednak. Zbog o¹tre konkurencije meðu uljarima neminovno dolazi do obaranja cena, mnogi koriste prekomerni procenat rafinisanog ulja kao i jeftinija bazna ulja iz kojekakvih destilerija. Najsigurnije je uzimati ulja od proizvoðaèa koji imaju sopstvene rafinerije i koji æe verovatno opstati vremenom.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

B@ne

Citat: UFF poslato 18 Avgust, 2013, 14:16

ako sipas bilo sta drugo bice ti na nivou prvih 3000km
na 3500 ti vec fali pola litre i jos pola litre do 5k


Ako sipa¹ Bel-Ray Thumper, ulje namenjeno jednocilindra¹ima, nema dosipanja  [nono]