Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Citat: hurricane poslato 17 Septembar, 2012, 20:03
Zvanièno su generalni, i to za ceo region, tu je sve pod kontrolom, naravno od strane proizvoðaèa..
Pa ne znam sto bi onda neko kupovao iz nekih kombinacija i rizikovao masinu ,,,pogotovu sto je i cena kod njih da kzem normalna.

Hurricane

...svaka roba ima svog kupca.. biæe da je to

easy

e vala vise nikada necu promeniti ulje !!!!!!!! :D

Hohštapler

#503
Hurircane,
meni pro¹lu put ovaj moj trgovac u radnji nudio ENEOS... i ja se sve neækam, ne¹to mi bre jeftino.
I uzeh Bardahl, koji uvek sipam. (znam, Balkanski sindrom - kad ne zna¹ ¹ta uzmi skupo, al ne volim da se kockam sa mojim ljubimcem)
Gde ti uzima¹ i po¹to taj ENEOS?

Inaèe, veæ sam to negde napisao, moje devojke æale ima privatnu projektanstku kuæu, izgradio je dosad preko 300 benzinskih stanica po Srbiji,
i on ima Santa Fe-a koji koristi svakodnevno za posao i u njega sipa iskljuèivo obièan dizel... Na moje zaprepa¹æenje - "za¹to?" èovek je rekao "Evrodizel u Srbiji je porez za budale i uradio  ;) "...
Al' avaj, ja nikako svog matorog da ubedim u to...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

®enkin leæa zna iz prve ruke, nemoj neko da sumnja u takve izjave..
U principu je obièan dizel i èistiji i originalniji nego tamo neko tzv lako ulje koje se uvozilo bez akcize pa onda bojilo i sva¹ta jo¹ ne¹to..

ENEOS plaæam 750 rsd, na Nbgu radnja Topollino u tr¾nom centru uz SC 11 April.. verovatno da negde ima i jeftinije ali ja tu kupujem..     

CBRR1


3006

Èekaj, ako sam razumeo
ENEOS 750, verovatno original,
MOTUL, poreklo pitaj qrac, preko 1000 po raznoraznim radnjama
(prièamo o 10 40)

Hurricane

Da, u toj radnji na nbgu je 750, ima to 10-40w i jo¹ neke dve vrste nisam siguran koje, da ne nagaðam, samo jo¹ jednu stvar nisam naglasio a to je da sam negde proèitao da je posebno prilagoðeno za japanske proizvoðaèe motocikala..

Motul ima jaku cenu zbog marketinga pretpostavljam, samim tim je zbog cene i verovatno najinteresantniji za muljanje..

stefgi

stavio sintetiku bardala u trandzu. Stavio doduse 10 30 jer je to specifikacije honde za moj motor. Mozda sam trebao 10 40 ili gusce al otom-potom. Ok je ulje nista spec. Radio kao sto je i radio a radio je dobro. Cela zamena me je kostala oko 3700din i miran sam 5-7 iljada. Kao moze i do 12000.
A sto se tice bardahla oficijelno ulje za Ducati, Husqvarnu, Hondu, Yamahu.....koliko sam nacuo.

zemunboy


nano

Citat: stefgi poslato 19 Septembar, 2012, 15:59
A sto se tice bardahla oficijelno ulje za Ducati, Husqvarnu, Hondu, Yamahu.....koliko sam nacuo.

Teze,

yamalube, eneos

zemunboy

Citat: nano poslato 22 Septembar, 2012, 22:41
Citat: stefgi poslato 19 Septembar, 2012, 15:59
A sto se tice bardahla oficijelno ulje za Ducati, Husqvarnu, Hondu, Yamahu.....koliko sam nacuo.

Teze,

yamalube, eneos
i ovo tesko...

http://www.ducati.com/ducati_shell_advance_.do

a huski lajkuje Castrol

http://www.husqvarna-motorcycles.com/en/motorcycles

El Jefe

Citat: zemunboy poslato 22 Septembar, 2012, 22:37
Sta mislite o Silkolene uljima???

http://www.silkolene.com/index.php
Silom prilka sam presao na Silkolene 10/50 polusintetiku jerbo je Liqui Moly mineral 20/50 bezobrazno poskupio i probao sam ga po najvecim vrucinama.Jedino je tada u gradu motocikl bio neznatno bucniji ali van grada sam stekao utisak da je Silkolene bolji.Ko ne veruje-Kad sam u Harlija sipao Motul 20/50 mineral ,toliko je masina zvecala i tandrkala da sam ulje ispustio posle par kilometara
Друштво за заштиту од животиња

zemunboy

Citat: El Jefe poslato 22 Septembar, 2012, 23:02
Citat: zemunboy poslato 22 Septembar, 2012, 22:37
Sta mislite o Silkolene uljima???

http://www.silkolene.com/index.php
Silom prilka sam presao na Silkolene 10/50 polusintetiku jerbo je Liqui Moly mineral 20/50 bezobrazno poskupio i probao sam ga po najvecim vrucinama.Jedino je tada u gradu motocikl bio neznatno bucniji ali van grada sam stekao utisak da je Silkolene bolji.Ko ne veruje-Kad sam u Harlija sipao Motul 20/50 mineral ,toliko je masina zvecala i tandrkala da sam ulje ispustio posle par kilometara
Ma naisao danas na njega posle nekoliko godina... cene hit... sprej za lanac 520dindji... sintetika 2T 800 dindzi...

stefgi

ja tako ljudi nacuo i pise po nekim domacim i stranim forumima... Ko ce ga znati. Ima jedna druga stvar. Gomila proizvodjaca tima Yamalube ili Hondino ulje ili GM ulje je isto ulje npr Motorex ili Bardal al samo izmenjena etiketa...

easy


Hurricane

e to je ta kumulacija, neko je filnalizirao obradu originalnog proizvoda dodavanjem svojih aditiva sliènih po delovanju i pakovanjem i bole ga tuksan..
tako manji proizvoðaèi osvajaju manja tr¾i¹ta kvalitetom Velikih...

stefgi

da ali plate oni debelo unapred i samim tim velike kompanije imaju dodatni siguran priliv. To ti je isto kao i sa robnim markama. Lidl,premia,k plus,365.....idt. Prave ih velike kompanije istim ili pribliznim kvalitetom za mnogo manje para.....niza cena.

Plazma Keks

da li neko zna da li je ikako moguce nabaviti ovde ulja od ovog proizvodjaca?
http://www.torcousa.com/torco_product/rsf.html

zemunboy