Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

AndreyRR

Citat: Taraba poslato 09 Avgust, 2012, 15:30
Bilo kako bilo, ali meni taj elf poène da isparava iz motora posle 3000km. Motorex posle 5k ni kapi. [neampojma]
ti bi trebao pod hitno da menjas motor

AndreyRR

pa ako za ovih 25 strana nije bilo majstorskih misljenja koje niko
nije sljivo necis ni sad dobiti odgovor,to ti je kao tema o gumama

Taraba

Jel da kupim hodnu pa da vozim ¹valer gas po stazi? [plazi_se]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

AndreyRR


easy

taj motor kao moze da predje 5K bez generalne
sto ne volim kad ljudi izmisljaju...

Taraba

Zato æu da ga prodam i kupim lepo Kawasaki.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

easy

ali nemas dovoljno love

Taraba

Da... poznati su po svojoj visokoj ceni [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

@UFF:
Kod mene u karter staje 3.5 litara, a u tvoj i Tarabin ni 2 litra... Ni ja ne bi rizikovao sa tako malim karterom, va¹i su preko 600cc, moj 500...

UFF


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

dzaba, traktor je traktor...:D

Hurricane

...velika razlika je kupiti ulje od uvoznika i od generalnog zastupnika!!
Naime, uvoznici rade sva¹ta dok zastupnici moraju da rade samo ono ¹to im proizvoðaèi nalo¾e!

Nave¹æu vam samo jedan od mnogo sliènih momenata koji se de¹avaju prilikom uvoza tj. carinjenja ovih ulja kao i guma, kai¹eva i sliènih proizvoda..

Kako je verovatno svima poznato kod ovih proizvoda od izuzetne va¾nosti je zemlja porekla bez kumulacije, tj. taèno mesto gde se isti proizvodi.
Pod kumulacijom se podrazumeva konkretno kod ulja, dodatna prerada nakon uvoza u neku drugu zemlju, dodavanjem raznih aditiva i primesa, pakovanje na malo i sl. primer:
Ulje koje ja koristim "ENEOS 10-40W" se proizvodi u Japanu i to u kolièini od nekoliko desetina tona se ¹alje tankerom za Roterdam (NL), onda se cisternama ¹alje za Antwerpen, gde se vr¹i kumulacija, tj. ulju ovog tipa se dodaju aditivi i to razlièiti prema konaènoj nameni i svrsi ulja ( za motore, za èamce, testere..) i prema tr¾i¹tu kojem je namenjeno ( ovde posebno nagla¹avam Istoènu Evropu kao tr¾i¹te po kvalitetu najmanje kontrolisanom).
Nekako sam najsigurniji u ovaj put ulja iako je provereno i sa sigurno¹æu poznato da isto ulje kupljeno u Holandiji i Srbiji daju drastièno razlièite performanse, ali ¹ta je tu je u osnovi je to isto ulje izuzetnog kvaliteta krenulo iz Japana.
Ono ¹to ¾elim da istaknem na ¹tetu ljudi koji sebe nazivaju uvoznicima i na osnovu tog svog nadimka dobijaju nezaslu¾eno poverenje na¹eg tr¾i¹ta, jeste na koji naèin oni vr¹e uvoz ulja.
Naime oni poruèe da im "no name" proizvoðaè iz Bugarske po¹alje dvadesetak buradi nekog ulja koje je "otprilike" 10-40w, onda to govno od ulja stigne na najkorumpiraniju carinsku ispostavu na Balkanu a verovatno i u Evropi - TERMINAL Beograd, gde raèunar sluèajnom metodom odredi obavezan fizièki pregled i to dodoeli nekom cariniku koji je zavr¹io neku srednju ¹kolu i vi¹u preko veze, i koji se razume u ulja kao Marica.. i gle èuda ba¹ njemu kao i njegovih trideset prethodnika trebaju burad za splav na Savi ili Dunavu i pristaæe na sve ¹to mu uvoznik sa drugom ¹pediterom napi¹u u dokumentaciji o poreklu robe..
Pa onda po maloprodajnoj ambala¾i mogu i smeju da napi¹u ono ¹to god po¾ele jer za to imaju zakonsko pokriæe.
Tako mi imamo poznate brandove ovih proizvoda iz samih fabrika direktno - i to dokumentovano...
Znaèi pi¹e uvoznik - BE®I.. 

3006

A kako utvrditi?
Mo¾e li se verovati nalepnici na fla¹i vezano za zemlju proizvodnje?

Hurricane

Ne, gledao sam mnogo puta po carinskim magacinima i livadama kako lepe te iste nalepnice i to ba¹ na ovakva ulja..
Podaci na nalaepnicama su kad se gleda po pitanju èinjenica iz uvozne dokumentacije apsolutno ispravni, tako mora biti jer u sluèaju bilo kakve kontrole to je lako utvrditi, ali kada se uporeðuje sa èinjenicama vezanim za stvarni tok tog uvoza one su èista obmana..
Te¹ko je sve ovo dokazati posmatrajuæi sa strane, iz vi¹e razloga, pre svega jer se to radi tako dugo i tako na¹iroko i uigrano, nema ko da utvrdi od dr¾avnih slu¾bi tj. ima ali ljudi ni¹ta ne rade (samo primaju platu), interes pojedinca da to proveri traje jedan dan..
Ovo ¹to napisah se odnosi samo na segment proizvoda koji se nas tièu u ovoj temi, tuga uhvati èoveka kad pomisli (zna) da sve ovo isto va¾i i za deèju hranu, igraèke, garderobu i gotovo svaku materiju uvoza koja podle¾e bilo kakvim kontrolama..
U na¹oj zemlji nema mesta poverenju po pitanju trgovine, jer i sami sistemi ove na¹e dr¾ave stoje iza velikog broja tr¾i¹nih obmana posebno u poslednje vreme. U prilog ovome dodao bih fakat da svako ko je toèio Eurodizel na teritoriji RS u poslednjih godinu dana zapravo samo mislio da je toèio Eurodizel...

3006

Citat: hurricane poslato 17 Septembar, 2012, 17:33

svako ko je toèio Eurodizel na teritoriji RS u poslednjih godinu dana zapravo samo mislio da je toèio Eurodizel...
To i nije neka tajna...
Svi taksisti sipali lo¾aka dok ih nisu zaebali. Nikakve razlike.

Hurricane

..zato i ka¾em fakat, mada ima ljudi ne znaju..
Isto je i sa uljem..
Uvek je najbolja varijanta uzeti izvan Srbije, a i jeftinije je..

Bori¹a

u hondu se sipa eurodizel, jbg
a u audija 80 svakakve muljevine staju ;D

pit

Citat: hurricane poslato 17 Septembar, 2012, 17:48
..zato i ka¾em fakat, mada ima ljudi ne znaju..
Isto je i sa uljem..
Uvek je najbolja varijanta uzeti izvan Srbije, a i jeftinije je..

           Ovo je vrlo interesantno zapazanje...interesuje me Masscompani posto prodavnica gde vec duze vreme kupujem Motul se snabdeva od njih.Valjda su oni generalni zastupnici posto Motul ima specifican prijatan miris ....valjda nije iz nekih bljak kombinacija.
           

Hurricane

Zvanièno su generalni, i to za ceo region, tu je sve pod kontrolom, naravno od strane proizvoðaèa..