Dakar 2013.

Započeo zmiya, 04 April, 2012, 11:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Ne treba zaboraviti da je tezak kao prosjecan bajker sa saputnicom ;D Go, go Gabore [clapp]

Bori¹a

Vehicule?


[attachment deleted by admin]

Radanovic

©to je Gabor dobio kaznu 5 minuta ?

ikomline

Citat: Radanovic poslato 13 Januar, 2013, 00:43
©to je Gabor dobio kaznu 5 minuta ?

Danas totalni haos na Dakaru, kamioni nisu vozili, automobili su se pozaglavljivali u blatu pa se ne zna poredak, prica se cak da ce mozda sutra voziti ponovo etapu. Gabor pokupio juce neko kazneno vreme od 5 min. i bio predvidjen da staruje 90. ali startovao 88. i dosao na 56. mesto i ukupno 68. Da li je to finalno ill ne videcemo tek prekosutra, jer su sudije u haosu a organizator nema pojma sta da radi.

Étape 8 - Auto/Moto - Résumé de l'étape (Salta - Tucuman)

perlx

#104
Dakar iz prvog lica:
5 Etapa Bianchi Prata Dakar 2013

A ovo je Laia Sanz (27), starti broj 36, tim Gas-Gas. Osmu etapu je zavrsila na 12. mestu i trenutno je 29. u generalnom plasmanu.
Ovo je visestrukoj svetskoj i evropskoj trial sampionci drugi Dakar.
http://25.media.tumblr.com/474345200761ba063588cdefba4be6a3/tumblr_mglieqC0HL1rcwbvzo1_1280.jpg
http://24.media.tumblr.com/6a45be4d25025626904fff74220bc62c/tumblr_mglieqC0HL1rcwbvzo2_1280.jpg

Alera

Citat: gogo42 poslato 10 Januar, 2013, 23:08
Posto je Slovenac Ex Yu odustao,,,dal je dozvoljeno, Zlo neculo da sa njegovog motora se koriste ispravni dijelovi za Sagmaisterov motor , tip (felge, hladnjak, ogibljenje, neke plastike,,itd) ???

Smijelo bi se da je motor dostupan. To sto si nabrojao nije problem, svega toga ima za kupiti tamo.
Gabor ide sve bolje i bolje.

ikomline


ikomline

Uoèi starta desetog dana - 15.01.2013


Gabor Sagmajster uoèi starta specijalnog ispita desetog dana na 35. Dakar reliju zraèi optimizmom i dobrom voljom. Prethodni deveti dan po reèima na¹eg jedinog predstavnika Srbije na najzahtevnijem planetranom takmièenju, trajao je kao zla godina. Skoro 15 sati u sedlu motora i najzagri¾enijem ljubitelju vo¾nje, bilo bi previ¹e.

- Deveti dan bio je najte¾i do sada. Mislio sam da nikada neæe da se zavr¹i. Èak i meni koji ovo mnogo volim, trebalo je doodatne snage i volje da izdr¾im 15 sati u sedlu i doðem do kampa. Prvih 100 kilometara specijalnog ispita nisam mogao da se pohvatam i da uðem u ritam. Zbog toga sam uleto u neku rupetinu dubine skoro pet metara i trebalo mi je minut dva vremena da izvuèem motor i sebe. Suze teku same od besa, ¹to sam sebio dozvolio takvu glupost, ali ¹ta da se radi – rekao je Sagmajster uoèi starta specijalnog ispita.
Desetog dana organizator je predvideo ne¹to kraæi specijal, ali kao po obièaju kada je kratak, onda je ,,dugaèko" do cilja, odnosno kampa.
- Posle napornog dana, spavao sam malo du¾e, kako bih prikupio snage za nastavak takmièenja. Deseta specijala znaèajno je kraæa u odnosu na prethodnu, ali to svakako ne znaèi da je lak¹a. U svakom sluèaju za nekoliko minuta osetiæu ¹ta je organizator sada stavio pred nas. Raspolo¾enje je na nivou, meðutim u poverenju polako ali sigurno se umoram od ovolike vo¾nje. Ponavljam, nije problem mnogo volim da vozim, naravno i Dakar, ali treba jo¹ pet puta vi¹e ljubavi, volje i snage da bi se sve izdr¾alo – dodao je Gabor.
Do ciljne rampe u Èileu sve takmièare dele dve ¾estoke deonice Fijambala i La Rioha, od kojih nikome ko zna o èemu se radi ne mo¾e da bude veselo. Pri pomenu istih Sagamsjter je rekao da æe i one doæi na red, ali sada je fokusiran na deseti dan...

Plazma Keks

kamaz i tatra preuzeli vodjstvo u generalnom plasmanu.
despres i dalje vodi.

monsterbnt

Citat: Plazma Keks poslato 16 Januar, 2013, 08:53
kamaz i tatra preuzeli vodjstvo u generalnom plasmanu.
despres i dalje vodi.


A sta je tu cudno?
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

sta je tu cudno? prosle godine pobedio IVECO, a nekoliko deonica je isto vodio IVECO dok je KAMAZ bio u zapecku...

ЯЭВОЛУТИОН

pa to je zato sto se te deonice vozile po putu :) sad su skrenuli u livadu.....preosle godien KAMAZ imao par ozbiljnih malera.....A i IVECO poslao vise vozila na start....TATRA je vec iznenadjenje...izgleda da su je napravili da ne crkne
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

kakvih malera? nisam pratio prosle godine sta se desavalo sa njima

monsterbnt

Zar nije kamaz prosle godine popio neku kaznu jer je nabo kola?
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

http://rt.com/sport/motorsports/kamaz-dakar-russian-suspended-295/

a dvojicu francuza nisu diskvalifiovali zbog iste stvari...tuzno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

pa francuzi, svet ih pamti kao govnare

monsterbnt

#116
Da.....secam se kad je peterhansel oduvao motoristu minijem  u nekoj recici.....

http://youtu.be/XBuOsa1MtV4?t=2m2s
Smrt SVIMA!!!!

ikomline

Gabor je danas zavrsio etapu kao 57..!
Bravo majstore ovo je najbolji rezultat ove godine!!!!



[clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]

zozon

Citat: ikomline poslato 16 Januar, 2013, 21:25
Gabor je danas zavrsio etapu kao 57..!
Bravo majstore ovo je najbolji rezultat ove godine!!!!



[clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]
Pozdravljamo
   [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]

Boban_m