Glavni meni

Koji SUV pazariti?

Započeo Major, 14 Mart, 2012, 11:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Video sam reklamu na kome stoji da je cena za osnovni model Compass-a od 19.950 eur pa me zanima ima li neko iskustva sa ovim vozilom?



Jedino sto me malo odbija od ovog vozila jeste sto je na euroncap testu dobio dve zvezdice?

http://www.euroncap.com/results/jeep/compass/2012/474.aspx Pojma nemam koliko je taj test validan, ali nesto mi to bre mnogo malo. Pa Dacia Duster imo tri zvezdice???

Imam neku varijantu da uzmem polovnog 2009 Land Rovera Freelandera 2.2 TD4 automatika ali na sve strane cujem kako je to lose vozilo?
Nije mi bas jasno kako moze da bude lose vozilo, a cene se krecu od 34.000 eur za osnovni model??

A vidim da je na istom testu dobio 5 zvezdica http://www.euroncap.com/tests/land_rover_freelander_2007/286.aspx

Ako neko ima iskustva sa bilo kojim od ova dva vozila neka napise nesto.

Ili ako neko ima neku preporuku za neko drugo vozilo neka pise. Vazno mi je da je 4x4 pogon i da cena ne prelazi 25-26k eur!

[cheers]


cika zuba

a da ti prodam ja mog Rav4 i da resis sve muke,kakvi bre englezi i amerikanci!!
[/

Major


prpa_zr

Citat: cika zuba poslato 14 Mart, 2012, 11:45
a da ti prodam ja mog Rav4 i da resis sve muke,kakvi bre englezi i amerikanci!!

koje godi¹te RAV4 ? pretpostavljam da je 2.0?

cika zuba

[/

ranko

Majore brate ja ovde vidim par stvari :

- LL je radjen test 2007 a Jeep-u je radjen test 2012 ( verovatno se brdo stvari promenilo od 2007 po pitanju standarda )

-  Jeepu je verovano uticalo na zvezdice to sto je npr. losa bezbednost po pesake a ti brate nemoj da gazis pesake i zvizdi ti levo jaje :)

mislim da je Jeepu dosta dobra cena... a i sacekao bih vreme odrzavanja Sajma koji btw nece da bude odrzan pa mozda jos spuste...

ps. Pogledaj i Captivu mislim da imaju neke do jaja popuste ... ali opet ovaj Jeep mi je samo tako dobar...

Major

I ja sam dosta stvari procackao na netu i vidim da je na ocenu bezbednosti uticalo samo bezbednost pesaka.
Ja cu se trudim da ne udaram pesake ;D
A sto je najsmesnije testirano je isto i u Americi i tamo je dobio 5 zvezdica za bezbednost (tamo ih valjda stvarno zvizdi levo i desno jaje za pesake).

Sto se tice Land Rovera sve neka negativna iskustva, a uopste ne znam sto tj kako neko da napravi tako lose vozilo, a pritom da kosta 30k eura i navise ???

Jos uvek mi je negde i Honda CR-V u opciji pa stvarno pojma nemam sta cu na kraju da pazarim!



AndreyRR

burazer ima jeep grand cherokee konstantan pogon na sva cetiri
ide kao munja udoban prostran jednom recju extra auto,nikad nisam
cuo da se pozalio na nesto,dok ti je LL sminka  ;D ;D

Gašpar


UFF


AndreyRR


RRa¹ko

2200 ccm? pa to je najgora moguca solucija.. ide isto kao 2.0 a placas duplo registraciju..

Major

Citat: AndreyRR poslato 14 Mart, 2012, 14:30
burazer ima jeep grand cherokee konstantan pogon na sva cetiri
ide kao munja udoban prostran jednom recju extra auto,nikad nisam
cuo da se pozalio na nesto,dok ti je LL sminka  ;D ;D

Jeep grand cherokee je dosta skuplji od compassa. Verujem da za te parice dobijes sve sto treba :D
Citat: Gaspar poslato 14 Mart, 2012, 14:30
Uzmi Nissan Juke i Bog da te vidi  :)

Taj Nissan mi je nekako.. vise je za devojcice ;D

Citat: UFF poslato 14 Mart, 2012, 14:31
Uzmes X5   8)

Sve sto valja od BMW auta je preskupo, ostalo je sve sa 200.000 km i vise..

Citat: RRa¹ko poslato 14 Mart, 2012, 15:05
2200 ccm? pa to je najgora moguca solucija.. ide isto kao 2.0 a placas duplo registraciju..

Registacija manje vise.. to mi nije toliko bitno (naravno da ne bude preko 3.0 pa da se placa preko 200k to je totalno bacanje para).

pit

Citat: MajorSoul poslato 14 Mart, 2012, 14:27
I ja sam dosta stvari procackao na netu i vidim da je na ocenu bezbednosti uticalo samo bezbednost pesaka.
Ja cu se trudim da ne udaram pesake ;D
A sto je najsmesnije testirano je isto i u Americi i tamo je dobio 5 zvezdica za bezbednost (tamo ih valjda stvarno zvizdi levo i desno jaje za pesake).

Sto se tice Land Rovera sve neka negativna iskustva, a uopste ne znam sto tj kako neko da napravi tako lose vozilo, a pritom da kosta 30k eura i navise ???

Jos uvek mi je negde i Honda CR-V u opciji pa stvarno pojma nemam sta cu na kraju da pazarim!





               Honda CR-V je za mene mnogo bolja opcija od ova dva nabrojana....i nista manje atraktivna...a cena je tu negde .

UFF

verujem da je crv dobar

ali je do jaja ruzan za razliku od ovog sa slike gore

Major

Crv je ruzan do bola, mada sto ga vise gledam nekako mi je i lep ;D
Ima da se nadje polovnih za ok cifru.. Pojma nemam, ovih dana treba da odem da vozim Jeep-a pa cu iz prve ruke videti kakvi su utisci. Hondu CR-V sam vec vozio, odlican autic jednostavno klizi po asfaltu kao i sve Honde ;D A trebalo bi da odem i da probam onog Freelandera, mada kako stvari stoje izgleda da cu njega izbaciti sa spiska.

Kengur

CRV je neki moj buduci izbor(daleki pusti snovi za sada), meni se dja sto je ''ruzan'' nije previse upadljiv a pritom priza bas dosta...  Svidja mi se ta klasa, pogon na sva 4, nije previse velik za grad, ima dosta prostora i sto je najbinije mogu da pentram po ivicnjacima :D

Compass izgleda bolesno dobro... :) Ali nisam imao priliku ni da ga vidim uzivo, ni da probam... :)

Ripley

Freeladner-u crkava diferencijal kao nista, ne preporucujem.

doktor

Citav zivot vozim samo 4x4...
Od ovih nabrojanih...imao sam Freelandera '99., sada vozim RAV4 2002. i Captivu 2008.
Ovde je Captiva bez obzira na svu elektroniku i potencijanu atraktivnost totalni autsajder i radije vozim RAV-a 10 puta.
Sto se tice Freelandera, moj je bio stari model (turbodiesel pre ovog common rail-a TD4) i imao sam neki problemcic sa motorom. Kada sam ga prodao crkao mu je diferencijal, ali kao posledica nestrucnog servisiranja (poseduje hladjenje diferencijala koje mu je bilo iskljuceno). Inace, ne bih se ustrucavao da vozim nekog od novijih Freelandera uopste, dizajn mu je medju najlepsim u klasi (licni ukus). Jos nesto, kada sam ga kupovao, strahovao sam da su delovi preskupi, a desilo se upravo suprotno, nevidjeno su jeftini (tada sam nabavljao u Likos group).
Sto se tice RAV-a to je vrhunski auto. Svi vlasnici su prezadovoljni i zato drzi cenu i tesko ga je naci polovnog za adekvatnu cifru.
Bikers work is never done!

borkos

Jesi razmisljao o Opel Antari?4X4 pogon,2.0 motor,150 PS...Kul autic za oko 15k jura (polovan)...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!