Glavni meni

Koji SUV pazariti?

Započeo Major, 14 Mart, 2012, 11:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Da te vodim onda kod ovog mog da zatamnis stakla? :D

Major

Jesi ti zatamnio i koliko procenata ako jesi?

UFF

nemam pojma za procente to je malo jebeno izracunati jer oni pisu koliko % svetlosti folija pusta unutra a ne koliko je % zatamljeno
sve folije osim najtamnije vrlo malo smanjuju vidljivost iznutra pa sam zatamnio sa predposlednjom nijansom jer sam hteo sto tamije ali ne po cenu vdljivosti da ga ne bi olupao prilikom nocne voznje

Major

Sta je sa pandurima?
Jel na kraju izmenjen taj zakon ili nije??

UFF

nikad nije ni bilo zabranjeno zakonom
bar ne pozadi
samo prednju soferku ne smes da zatamljujes i prednja stakla smes max 25%
pozadi koliko hoces
vule je tako uradio na svom bmw-u
evo zadnja fotka ovde
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,6284.360.html
napred 40% a pozadi 90% (mislim)
ali meni se to ne svidja jer se onda razlikuje dosta kad gledas iz profila (ko da vozis mrtvake pozadi)
isao sam logikom ako ce da te drka neka dalabu od pandura drkace te i za tih 25% pa ko ga onda jebe i krnem ceo kako se meni svidja
da sam hteo da bude sve regularno onda bih ga celog zatmnio 25% jbg ne svidja mi se kad pozadi izgleda kao da je tovarni prostor

Gašpar

I napred cak smes, ali mislim samo 30cm od gornje ivice sofersajbne

AndreyRR

tebi bre samo nesto smeta

Major

Svidja mi se kako je kod tebe ispalo.

Ma nesto su oni prosle godine tupili, da mozes da zatamnis ali moras da posedujes atest i ostala sranja.
Koliko te novcanica izaslo ovo zatamnjivanje?

Evo iz pravilnika:

Èlan 72

Vetrobran i sva stakla na motornom ili prikljuènom vozilu, osim prednjeg vetrobrana na motociklu i mopedu s dva ili tri toèka i bez kabine vozaèa, lakom èetvorociklu bez kabine vozaèa i èetvorociklu koji nemaju kabinu vozaèa, moraju biti homologovani i ugraðeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehnièkih uslova. Vetrobrani moraju biti slojeviti - laminirani, odnosno ne smeju biti od kaljenog (sa oznakom u znaku homologacije "TOUGHENED" ili "TEMPERED") stakla ni kada se naknadno zamenjuju, osim za vozila èija najveæa brzina ne prelazi 40 km/h.

Providne povr¹ine na prikolicama u sastavu turistièkog voza ne moraju biti homologovane.

Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati, a ostala stakla mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigu¹enja svetla ne prelazi 25%.

Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi do¹lo do zaslepljivanja drugih uèesnika u saobraæaju.

Odredba stava 3. ovog èlana ne odnosi se na vozila dr¾avnih organa.

UFF

E pa onda zatamnis ceo auto 25% i gotovo
A ja imam neki fake atest iz vince :D

inace folije imas kvalitetnije (deblje) i jeftinije (tanje)
ove jeftinije posle par godina izblede i nemaju toliko dobru toplotnu izaolaciju kao ove deblje
cene ti se krecu od 90 do 120eur u zavisnosti od tipa folije
za dzip je verovatno vise, racunaj oko 150e
7 godina garancije

Major

Fake atest mi se svidja kao ideja. Mogao bi da mi posaljes na mejl cisto da imam ako zatreba ;D

A vremenski koliko je potrebno da se odradi?

AndreyRR


Major


AndreyRR


AndreyRR


pit

Citat: MajorSoul poslato 03 April, 2012, 17:43
Citat: UFF poslato 03 April, 2012, 17:02
ma sta vozio ja bi ebo u njemu na onim koznim sedistima :D

najbolji je kad dobijes blowjob tokom voznje... nista bolje ;D ;D ;D



                 Ahhhh meni se mrchi svest od toga

UFF

Citat: MajorSoul poslato 03 April, 2012, 18:49
Fake atest mi se svidja kao ideja. Mogao bi da mi posaljes na mejl cisto da imam ako zatreba ;D

A vremenski koliko je potrebno da se odradi?


oko 2 sata

a atest kad dobijem probnu voznju autobusa   :P

Kengur

Majore
vise ti se isplati da mu kupis autobus :D

Major


UFF

ja hocu vfr-aaaaaaaaaa

AndreyRR

evo ti vfr


[attachment deleted by admin]