Glavni meni

Voznja sa sva 4 ukljucena migavca - prilikom parkiranja u nazad

Započeo nesic1, 09 Januar, 2012, 19:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nesic1

Raspravljam se sa nekima na jednom forumu da prilikom parkiranja (udesno) unazad ne treba ukljuciti sva 4 vec samo desni pokazivac pravca.

Vase misljenje?

K_A_W_A

Ja obicno ukljucim sva 4, pa nek oni iza mene stanu i razmisljaju sta hocu da uradim ;D

Kengur

Citat: K_A_W_A poslato 09 Januar, 2012, 19:05
Ja obicno ukljucim sva 4, pa nek oni iza mene stanu i razmisljaju sta hocu da uradim ;D

+

UFF

pravilno je samo desni
bez obzira na radnju
sva 4 su samo ako si u kvaru

ali ih ljudi cesce koriste jer je uocljivije i ociglednije kad stanes da znaju da stojis a ne da cekaju iza tebe da skrenes desno

Gašpar


lacky

Sva èetiri jer signaliziraju ostalim uèesnicima u saobraæaju da je neka radnja u pitanju
Lacky

UFF

Ljudi sva 4 sluze SAMO kad je vozilo u kvaru

Drugo je to sto ih svi koriste za sve zivo..
Ja na primer uvek palim (ako stignem) sva 4 kad moram naglo da kocim na autoputu - da ovaj pozadi shvati da nisam samo pipnuo kocnicu i da se ne zabode u mene sa 200kmh

goranvojska


aæimo

Desni migavac i rikverc svetlo je dovoljno i budali da shvati ¹ta radi¹.

Kad smo veæ tu, da li vas nervira kada se neko iskljuèuje iz saobraæaja sa sva èetiri? To ne kapiram nikako.

Autoput i ovo ¹to uff radi, radim i sam i primetio sam da se to praktikuje svuda u jevropi.

K_A_W_A

Citat: aæimo poslato 09 Januar, 2012, 20:46
Desni migavac i rikverc svetlo je dovoljno i budali da shvati ¹ta radi¹.
Jel si ti vozac? Pa kod nas ima budala za volanom da mozemo da ih izvozimo ;D Niko nista ne postuje pravila. Strasno! Sad kad bi napravili neki test vozaca, pa pola njih nema blage veze sa pravilima u saobracaju.  [ludak] I isto tako polovina nema pojma da vozi kola  [thumb_down]

Major

Kawa tu su u pravu. Vecina ne zna najobicnije propise tako da dzabe diskutovati. Sto se mene tice ja bih ukljucio i rotaciju da imam i neku sirenu jer bolje da me vide (cuju) nego posle da bude belaja ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Zanimljivo je da sam u Schvici hteo da se parkiram na parking kod zgrade u rikverc.....izlete neka baba i krenu da urla...dolazi drugar i kaze okreci to, kaze da joj izduvni gasovi ulaze u kucu.....jebem ti svajcersku....a u Nemackoj bi ti za takvo parkiranje na pisali kaznu...dakle strogo u rikverc....mada mi rekose da to zavisi od grada do grada iod regije do regije.....pa sad ako ne znas prsao si.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Ako ces udesno da se parkiras dajes desni migavac,a ako
hoces ulevo da se parkiras dajes levi migavac a
ako si neodlucan upalis sva cetiri  ;D ;D ;D

MIGE

vidim da ima ovde veoma iskusnih vozaca pa bih mogao da dodam svoje misljenje iz skromnog poznavanja s.p.-a;
teorija je jedno a praksa drugo.....mnoge stvari ih ne uce u autoskolama pa posle nastane belaj....kao prvo,pre nego sto uradis bilo koju radnju u saobracaju(pa tako i parkiranje),moras da se uveris da je bezbedno .....ako se vracas u rikverc u traci koja je namenja za kretanje motornih vozila  i pri tom hoces da se uparkiras,najlogicnije je da upalis sva 4 migavca.....  ;)

bigbad86

Sva 4 moraju da se koriste pri izlasku u rikverc u saobracajnu traku. (ako izlazis iz dvorista kuce ili tako nesto) To je nesto po novom.

nesic1

http://www.vozite.com/postupak_paralelnog_parkiranja_izmedju_dva_vozila_uz_ivicu_kolovoza.html

evo linka koji su postavili ovi sto pricaju da se moraju ukljuciti sva 4 migavca prilikom bocnog parkiranja na forumu na kome se raspravljamo i dalje pricaju kako treba sva 4 i da ja predstavljam opasnost kad ukljucim samo desni migavac?

Gašpar

Evo ja opet kazem, najsveziji sam ovde sa B kategorijom. Polozio sam 2008. godine, i tada je po nekom pravilu bilo obavezno voziti sa sva 4 prilikom parkiranja.

lacky

I po starom i po novom ZOBS-a je da se ukljuèe sva 4
Lacky

aæimo

Citat: K_A_W_A poslato 09 Januar, 2012, 20:56
Citat: aæimo poslato 09 Januar, 2012, 20:46
Desni migavac i rikverc svetlo je dovoljno i budali da shvati ¹ta radi¹.
Jel si ti vozac? Pa kod nas ima budala za volanom da mozemo da ih izvozimo ;D Niko nista ne postuje pravila. Strasno! Sad kad bi napravili neki test vozaca, pa pola njih nema blage veze sa pravilima u saobracaju.  [ludak] I isto tako polovina nema pojma da vozi kola  [thumb_down]

Ne nisam vozaè, samo sluèajno imam sve kategorije.

Samo se pitam koji je magarac propisao da se neka radnja vr¹i sa sva èetiri?

Pokazivaè pravca pokazuje moju nameru, sva èetiri pokazuju ¹ta?

AndreyRR