Glavni meni

Voznja sa sva 4 ukljucena migavca - prilikom parkiranja u nazad

Započeo nesic1, 09 Januar, 2012, 19:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aæimo

Aj ovako da postavimo stvari.

Sa ¹leperom si u ulici i dao si sva èetiri jer hoæe¹ da ga vrati¹ u rikverc i prikolicu  pomeri¹ u desno.

Taj manevar ti blokira levi retrovizor, a ba¹ tada je nai¹ao  ovaj ¹to lupa minuse i misleæi da ja stojim, poku¹ava da me obiðe i jebi ga sine, ode glava.

Sa upaljenim rikverc svetlima i desnim migavcem jasno stavlja¹ do znanja drugima svoju nameru.

Zajebi Zlobs, otkad se to va¾i na ovom forumu, bitno je ¹ta ti misli¹ a ne kako su ti rekli da mora.

AndreyRR

Uglavnom vecina pali sva cetiri kad ide hodom u nazad,vidljiviji si
i onako ljudi ne gledaju kuda voze.dugo im treba da ukapiraju
i protumace levi ili desni migavac i rikver svetlo,a sa sva cetri vec
im tu nesto nije jasno pa malo vise obrate paznju.

aæimo

Takvim naèinom razmi¹ljanja su i prekategorizovali puteve i promenili odreðene zakone.

Na Ibarskoj ima¹ vi¹e ograni¹enja nego na nekim forumima,

samo zato ¹to je nekom palo na pamet:``Pa na tom putu ima i traktora, a ima i pe¹aka, neka bude 50 ¹to je sigurno, sigurno je``.

Ipak ima mnogo budala za volanom, daj da njima olak¹amo.

easy

Citat: lacky poslato 09 Januar, 2012, 19:25
Sva èetiri jer signaliziraju ostalim uèesnicima u saobraæaju da je neka radnja u pitanju




da da, obavestava ostale da je tu dragstor ili farbara, aj nemoj lupetati vise


Gašpar

Citat: aæimo poslato 10 Januar, 2012, 11:23
Takvim naèinom razmi¹ljanja su i prekategorizovali puteve i promenili odreðene zakone.

Na Ibarskoj ima¹ vi¹e ograni¹enja nego na nekim forumima,

samo zato ¹to je nekom palo na pamet:``Pa na tom putu ima i traktora, a ima i pe¹aka, neka bude 50 ¹to je sigurno, sigurno je``.

Ipak ima mnogo budala za volanom, daj da njima olak¹amo.

E za ovo se slazem. I ne samo po Ibarskoj. Ona niza ogranicenja smo uzeli iz EU(sa 60 na 50), ali ona visa(sa 80 na 100) nismo  [glavazid]
A da ne pricam o nacinu postavljanja "ogranicenja na 50". Na ulazu u selo i dalje stoji tabla 60, a na 50 metara od nje ova tabla:




Koliko vas je znalo kada su tek postavili ove guposti da je ogranicenje 50? Ja sam se opekao zbog toga. Vozim 60 u selu, a radar me zaustavlja  [ludak] [ludak] [ludak]

lacky

ZOBS ako zna¹ znaèenje ove skraæenice jer si ti pametnjakoviæ a ja lupetam glasi.

Svako zaustavljanje vozila SVA 4,tu se podrazumeva i izlazak putnika iz vozila,vo¾nja usled slabe vidljivosti na putu i da ne nabrajam vi¹e jer ima puno stavki na kraju AKO SE VOZILO KREÆE UNAZAD  ÈL.61 TAÈKA 5    ZOBS-a
Lacky

easy

citaj malo

http://www.informisanje.info/wp-content/uploads/2009/06/ZOBS%20cirilica.pdf

6)  ако се заустави на коловозу,  осим приликом паркирања на
обележеном паркингу
,  односно због поступања по саобраћајном
знаку или правилу саобраћаја

pozdrav

Cubric

Ja kad sam polagao, èini mi se da je pravilo bilo desni migavac. Mo¾da se ne¹to menjalo u medjuvremenu nisam pratio. E sad, ja palim sva èetiri, a da imam rotaciju i nju bih upalio, jer nekima mora¹ na sve moguæe naèine da skrene¹ pa¾nju da ne¹to hoæe¹ da uradi¹ zaboga, da bi on skapirao o èemu je reè. Normalnom i pa¾ljivom vozaèu dovoljno je kad vidi rikverc svetlo i prazno parking mesto da ukapira ¹ta namerava¹, ali ima i takvih koji kao da vide plafon 10 metara ispred sebe.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

Silvana

Citat: nesic1 poslato 10 Januar, 2012, 01:45
http://www.vozite.com/postupak_paralelnog_parkiranja_izmedju_dva_vozila_uz_ivicu_kolovoza.html

evo linka koji su postavili ovi sto pricaju da se moraju ukljuciti sva 4 migavca prilikom bocnog parkiranja na forumu na kome se raspravljamo i dalje pricaju kako treba sva 4 i da ja predstavljam opasnost kad ukljucim samo desni migavac?

Ovaj link nas vodi do pitanja ulaska u neregulisanu raskrsnicu s kru¾nim tokom saobraæaja, a kad tamo pogledate kako se sve radi, zakljuèite da vozilo u kru¾nom toku mora da po¹tuje pravilo desne strane i da se po potrebi i zaustavi da bi pustilo vozilo da uðe u kru¾ni tok. Ne bih rekla da je to ba¹ sve tako, naroèito mi je simpatièno obja¹njenje koje su prilo¾ili uz pitanje ¹ta kad se tako zakrèi saobraæaj (jer svi stoje u toku da bi propustili ove s leve strane).
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Silvana

Ovaj... pustili ove s desne, a ne s leve... sad vidim kako su me zabunili...

Ma ko jo¹ gleda ta pravila...
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

prpa_zr

Citat: Silvana poslato 11 Januar, 2012, 15:09
Ovaj... pustili ove s desne, a ne s leve... sad vidim kako su me zabunili...

Ma ko jo¹ gleda ta pravila...

u pravu si u kru¾nom toku je bitno pravilo desne strane ali na veæini prilaza kru¾nim tokovima zato i postoji naopaki trougao kako bi se u samom kru¾nom toku ¹to manje zadr¾avala vozila

UFF

Htedoh da napisem isto sto i prpa
na nekim cak ima i znak stop
a kad si unutra trebalo bi da ima prvenstvo o naj najblizi centru ali kod nas prednost ima najbahatiji i sa najvecim vozilom :D

MIGE

Citat: aæimo poslato 10 Januar, 2012, 02:37
Citat: K_A_W_A poslato 09 Januar, 2012, 20:56
Citat: aæimo poslato 09 Januar, 2012, 20:46
Desni migavac i rikverc svetlo je dovoljno i budali da shvati ¹ta radi¹.
Jel si ti vozac? Pa kod nas ima budala za volanom da mozemo da ih izvozimo ;D Niko nista ne postuje pravila. Strasno! Sad kad bi napravili neki test vozaca, pa pola njih nema blage veze sa pravilima u saobracaju.  [ludak] I isto tako polovina nema pojma da vozi kola  [thumb_down]

Ne nisam vozaè, samo sluèajno imam sve kategorije.

Samo se pitam koji je magarac propisao da se neka radnja vr¹i sa sva èetiri?

Pokazivaè pravca pokazuje moju nameru, sva èetiri pokazuju ¹ta?
vidis kolega,slucajno i ja imam sve kategorije i radim kao vozac....razmisljao sam o tvojoj nebuloznoj izjavi.......danas ispred mene stoji covek ispred raskrsnice ,sa njegove desne strane parking mesto slobodno,dao je desni migavac i stoji.....sta bi ti pomislio...sta je hteo da uradi u tom trenutku...mozda je i ubacio u rikverc al mu nije radilo rikverc svetlo...sta ti mislis kao veliki poznavalac koriscenja sva 4 migavca  ;)

aæimo

Mislim da je tehnièki neispravan.

Mislim da je parkiranje ispred raskrsnice na manje od 5 metara nepropisno.


Mislim a toplo ti preporuèujem da uzme¹ i opet proèita¹ propise.