Glavni meni

Hi-Fi ili vase ozvucenje

Započeo UFF, 05 Januar, 2012, 19:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Conti-Moto

Citat: UFF poslato 07 Februar, 2015, 22:17
Citat: PECA BMW poslato 07 Februar, 2015, 22:05
Gotoveeee . Jos drajveri da se napakuju



a lakiranje pa poliranje do viskog sjaja?

ovako nesto:
(ko od stolara ume ovo da napravi?)

http://s4.postimg.org/tk858hh65/50f03868174b8.jpg



Radio sam ovo, ako te interesuje kako se radi javi se ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Boban_m

Citat: Conti-Moto poslato 13 Februar, 2015, 16:25
Gde si kupio, vidim da ih slabo ima u ponudi ...?
Na ebay ovde ih ima. Prodaje se recimo nekoristen 3120 u kutiji, za 4 dana kraj licitacije, to je onaj jebacki bez ekvilajzera, samo potenciometar.

Conti-Moto

Citat: Boban_m poslato 13 Februar, 2015, 16:31
Citat: Conti-Moto poslato 13 Februar, 2015, 16:25
Gde si kupio, vidim da ih slabo ima u ponudi ...?
Na ebay ovde ih ima. Prodaje se recimo nekoristen 3120 u kutiji, za 4 dana kraj licitacije, to je onaj jebacki bez ekvilajzera, samo potenciometar.

Mislio sam bas na Nad 7100 ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Boban_m

Aha, izvini. Kupljen na Floridi. Spavao sam samo 3.5 sata, zuji mi u glavi.

Boban_m

Danas su pali Infinity P363 zvucnici [yahoo]

UFF

jesu li se mnogo ostetili? :)

PECA BMW

Citat: UFF poslato 16 Februar, 2015, 21:28
jesu li se mnogo ostetili? :)

Mozda pali na zadnju stranu :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m


Boban_m

Namontirano i probano. NAD je u stvarno odlicnom stanju, pogotovo ako se uzme u obzir da je star 25 godina. Sve radi, ali planiram da ga otvorim i ocistim, red je. Djunta, Kosta, cime i kako je najbolje da to uradim?

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/IMG_20150222_105850_zpsitxaz4fv.jpg

Zvucnici su sjajni, mozda za nijansu predimenzionisani za moj prostor jer jebu kevu kako sviraju. Pusten test Chemical Brothers "Under the Influence". Deformacije nema, bar do potenciometra na 1 sat na koliko sam odvrnuo NAD da probam. Vise nisam smio da ne popucaju prozori, ipak zivim u zgradi ;D Udvojen bas je vrlo precizan i odsjecan. Srednji i visoki ton je kristalno jasan, glasovi se cuju prilicno neutralno. Ma sta glasovi, cuje se kad udisu vazduh ;D

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/IMG_20150222_105722_zpso8adlspa.jpg

Ispalo je odlicno. Veoma sam zadovoljan zvukom, i prosao sam prilicno jeftino u ovoj nabavci. Sad se lakse dise i konacno opet da odslusam Floyde kako treba [yahoo]

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/IMG_20150222_112539_zpsnyn3lohx.jpg

banditkg


Boban_m


Darko

kad cistis , cisti sprtavomkoja uvlaci vazduh  ( usisivac ) a ne fenom za kosu ... samo izvuci sto vise prasine , kupi kontakt kliner i prsni ako vidis da je neki kontakt malo zardjao ili tako nesto , mada ne verujem ... i ne pipaj previse ;) 

ovo je jako lepa kombinacija... verovatno radi - prebija

Kostić

nad ko nad. dobra stara naprava, ali uvek novèano precenjena. jeftin dizajn, dobar zvuk. po meni, ove kutije ne idu na nada, al dobro. èetkicom pokupi pra¹inu sa ¹tampe, ako oæe¹ da vidi¹ oznake na ploèi ;D mada nem pojma kojæeti gledanje. ¹ta ima da èisti¹ bre. ako ti je masna ploèa (nekad zalivana kocom, kafom, pivom) plaèi i ne diraj ni¹ta, tj ne prskaj ni¹ta po unutra. ako ¹u¹kaju potenciometri, zameni ih, nema leba od zalivanja wdom. na njima se istro¹i klizaè, oslabi naleganje, oslabi kontakt perlte klizaèa etc. ne ¹u¹kaju oni od pra¹ine, to je teorija zavere ;D

Boban_m

Hvala Darko, hvala Kosta. Pregledao sam bolje, stvarno i nema razloga da cistim. Virio sam kroz otvore za ventilaciju, pa ono unutra je kao iz fabrike, izgleda novo novcato. Nista ne suska i ne prekida, tako da samo slusamo, nista ne diramo. Po svemu sudeci, stajao je u nekoj muzickoj vitrini.

Radoznao sam, sta bi Kosta radije upario s NADom? U opciji su bili Mission 731 bookshelf zvucnici, za manje para, ali nisu isli stalci uz njih. Koliko sam procitao, za dobru reprodukciju su bas potrebni. Takodje je bila varijanta za Polk Monitor 70 zvucnike, koji su koncepcijski jako slicni ovim Infinity ali svuda su imali nesto slabije kritike od njih. I da, soba u kojoj slusam je relativno prostrana i najcesce slusam neki lagani jazz, i to ne narocito glasno, otprilike na pola deset.

Kostić

bozeje za male pare, njih u amerike ima ko ¹a¹e, a nisu skupi ko u nas. stare bozeje, one historical, ne nove.

PECA BMW

Citat: Boban_m poslato 24 Februar, 2015, 15:31
Hvala Darko, hvala Kosta. Pregledao sam bolje, stvarno i nema razloga da cistim. Virio sam kroz otvore za ventilaciju, pa ono unutra je kao iz fabrike, izgleda novo novcato. Nista ne suska i ne prekida, tako da samo slusamo, nista ne diramo. Po svemu sudeci, stajao je u nekoj muzickoj vitrini.

Radoznao sam, sta bi Kosta radije upario s NADom? U opciji su bili Mission 731 bookshelf zvucnici, za manje para, ali nisu isli stalci uz njih. Koliko sam procitao, za dobru reprodukciju su bas potrebni. Takodje je bila varijanta za Polk Monitor 70 zvucnike, koji su koncepcijski jako slicni ovim Infinity ali svuda su imali nesto slabije kritike od njih. I da, soba u kojoj slusam je relativno prostrana i najcesce slusam neki lagani jazz, i to ne narocito glasno, otprilike na pola deset.

Naj bolji su oni koji prijaju tvojim usima !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Naravno Peco. Svi nabrojani su sjajni zvucnici, ali licni afiniteti presudjuju. Kosta mi je zvucao kao da ima nesto na umu, pa sam htio to da cujem. Cini mi se da je Kosta ostao emotivno vezan za svoje Bozeje koje je prodao jesenas ili kad vec.

Kostić

nemo¾ nikako da bude sjajan zvuènik, na kome je membrana 'mazana' prskana, farbana, plastificirana ili ko zna ¹tasve ne ¹to ljudi i fabrike rade, nebili uneli novotarije i gluposti u tu membanu zarad nekog 'boljeg zvuka'

obièna papirna membrana je majka keva. ¹to tanja i ¹to èvr¹æa. polietilen, propilen, feklijatilen, kevlar, srednjevekovni pla¹t, kurac i palac su budalizam. dobar magnet, uzan kanal, debela ploèa, elastièan centrator, dobra ¾ica i papir. korpa metalna ili livena, isti je kurac. 'zvonjava' korpe se ionako ne èuje. osim kad je èukaju ¹rafcigerom, nebili nam pojasnili bolj¹ost livene korpe.

moderan kabinet sa modernom 'tehnologijom' drajvera je èesto vi¹e la¾ no istina. najgore je kad neko oæe stare drajvere da 'pojaèa' 'uznapreduje' i slièno, pa uzne èetku i ma¾e li ma¾e neke kozmetike koje je neko osmislio da uzne neke pare, a i lep¹e izgledaju, jel.


al, papir je papir, da ga jebe¹.

Boban_m

Mozda mazu necim protiv moljaca, 'oce na papir ;D A ovo cemo kupiti kad budem mogao da napravim odgovarajucu kucu za njih. Samo za Kostu, jedna kutija 180kg, his excellence Westminster:

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/X-845andTannoyWestminster_zpsrvpuansm.jpg




ness

ja vise volim starije stvari tj muziku pa sam se odlucijo da u kuci slisam pojacalo iz 1977 god hitachi ha 5300 i zvucnike sansui sp x9900 vise bi voleo da kupim neke ar kutija li sta je tu je