Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Gaspar poslato 23 Decembar, 2011, 11:44
Simson je kaciga iznad ostalih, samo ovde retko ko zna o njoj pa je zato niko i ne hvali.

A sto se tice one tvoje:

Lazer ima razlicite velicine skoljki za razlicite velicine. Nosim je 5 godina i ne otvara mi se vizir u voznji. Svi mehanizmi rade ko sat. Znaic u klasi je sa Shoei-em?

I dalje stojim pri tome da Shoei/Arai samo daju vise para za marketing, a da je ostalo sve ista stvar. Uostalom, znate i sami ko nosi AGV  :D

Ne znam za Sim(p)sona :), ali za Lazer svaka pohvala. Koliko shvatam, oni ne sponzori¹u moto GP trkaèe. Kad kupi¹ AGV, Arai i sl, deo cene je i za honorar Rosija & ekipe (a deo i za skupe japanske ruèice). Lazer kaciga koju sam pre par nedelja video za 300 tinak jura deluje sasvim dobro. Lagana, mehanizam i vizir deluju solidno. Nosim malo jeftinij model Lazera i isto sam prezadovoljan (ventilacija je vi¹e za put nego za gradsku sporu vo¾nju, ali to je ono ¹to sam tra¾io).

Moje lièno&subjektivno mi¹ljenje je da HJC i AGV daju manje za ulo¾eni novac u odnosu na Lazera. Arai verujem da vredi tih novaca, ko ih ima. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

AndreyRR

kad imas 300 jura sto bi kupovao lazer

Milo¹*

Je l' nosio neko HJC CS-14? Razmi¹ljam se izmeðu nje i one Caberg Konda flip-up.
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

perlx

CS14 je klasa K-3 Basic, sto ce reci 2 klase ispod tvog vandala.
Sta ce ti u opste pored njega?

Milo¹*

Nije za mene :)

Imam i N103 pored vandalke, novu ma nisam je jednom stavio na glavu.
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

perlx

Pre bih gledao K-3 Basic i Exo450 nego CS14.
Kondu ne bih ni gledao.

Milo¹*

Videæu neki nolan integral ili taj hjc CS 14. Ta K 3 je 20 ljada, ne daje mi se toliko. 13-14 max. Mislim da ta Scorpion 450 ne vredi te pare.
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

zemunboy

Citat: Milo¹* poslato 10 Maj, 2012, 22:59
Videæu neki nolan integral ili taj hjc CS 14. Ta K 3 je 20 ljada, ne daje mi se toliko. 13-14 max. Mislim da ta Scorpion 450 ne vredi te pare.
lose mislis...

perlx

k-3 je 20k. k-3 basic je 10k ;)
nolan i hjc/scorpion/agv nemaju isti kalup, imaj to u vidu.
scorpion ima najbolju zavrsnu obradu, agv najlepsi dizajn, hjc je najjeftiniji.
izbor je tvoj.

Gašpar

CS14 je 70 evra u crnoj boji i 100 evra saren.

Milo¹*

Zna¹ koja æe to zajebancija biti ako objasnim devojci da razlièite firme kaciga imaju razlièite kalupe... ima da jurimo dva dana po gradu dok naðe odgovarajuæu.

zemunboy - znam da radi¹ tamo heheh ;)  drug nosi exo 1000 i prezadovoljan je.  Je l' se cela unutra¹njost naduvava kod 450 ili samo obrazi. Ako se cela unutra¹njost prilagoðava glavi onda nema potrebe za kalupima.

HJC sam prvu primetio zbog cene, mogao bih i neku jaknu da joj uzmem.


Perlx - je l' to ono iz testere ''MAKE YOUR CHOICE'' :D
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

zemunboy

Citat: Milo¹* poslato 11 Maj, 2012, 01:55
Zna¹ koja æe to zajebancija biti ako objasnim devojci da razlièite firme kaciga imaju razlièite kalupe... ima da jurimo dva dana po gradu dok naðe odgovarajuæu.

zemunboy - znam da radi¹ tamo heheh ;)  drug nosi exo 1000 i prezadovoljan je.  Je l' se cela unutra¹njost naduvava kod 450 ili samo obrazi. Ako se cela unutra¹njost prilagoðava glavi onda nema potrebe za kalupima.

Radim, ali nemam nista od toga, nego imao sam 450, sad 750 , shodno tome, mislim da lose mislis :D
samo obrazi... koja joj velicina treba???

Milo¹*

Sad nosi S velièinu.

Iæi æu do moto trade-a za vikend da vidim ¹ta imaju pa mo¾da svratim i do vas da proba tu 450 ako ima S :)
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

zemunboy

Citat: Milo¹* poslato 11 Maj, 2012, 02:03
Sad nosi S velièinu.

Iæi æu do moto trade-a za vikend da vidim ¹ta imaju pa mo¾da svratim i do vas da proba tu 450 ako ima S :)
nope, ostade samo sve sem S...

perlx

Zemune to sto nemas S ne znaci da mi ne dodjes pice za reklamu ;D :P

Milose ;D
Provozajte se po gradu, nek vidi i proba.

UFF

svako ko S kacigu kupi u radnji po redovnoj ceni je  [ludak]

ta velicina se najmanje prodaje i uvek idu za smesne pare pogotovo kad izadje nov model ili nova sara

obidji radnje da odabere prozivodjaca i velicinu pa onda kupi nesto na ebay-u novo a upola cene

AndreyRR

upravo tako,ja nosim S mala mi galava nolan koji trenutno nosim je kod nas bio nekih 200 e
ja sam je preko platio 80e,vrlo je vazno da proba kacigu i da joj odgovara obliku glave.

Milo¹*

gde si je kupio za 80e?
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

AndreyRR

francuskoj pre skoro tri godine,kao sto rece uff kod njih je uvek tako
ne kako kod nas model iz 1941 velicina S da kosta 300e

Slaninar

Citat: AndreyRR poslato 11 Maj, 2012, 10:39
ne kako kod nas model iz 1941 velicina S da kosta 300e

Pa kad su old-timer i nije ih puno èitavih ostalo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen