Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Pa to je moje misljenje, ako znas koje su bolje reci da cujem i objasni zasto kad ja pojma nemam
I kaciga nije ofarbana u arai ali ti to vec sigurno znas posto si vidovit pa na osnovu nalepnice znas i da je komplex u pitanju
strucnjak

Gašpar

Simson je ubedljivo najbolja kaciga. Arai i Shoei su samo kvalitetne kacige preterano izvikane kod nas.

Neka mi neko kaze OSETNU razliku izmedju Arai-a, Shoei-a i recimo AGV-a, HJC-a, Scorpiona, ...

AndreyRR

Ma nemas pojma,sedi 1  ;D ;D ;D

UFF

Inace zemunboy se zajebavao a yoman se odmah primio (zato sam ga i pitao da li je vidovit)

Kaciga je radjena airbrush-om kad sam vozio yamahu mt-03 i trazio sam da mu na vrh stavi znak od yamahine MT serije

Kad sam prodao yamahu i uzeo ktm bilo mi je glupo da i dalje nosim taj znak a nisam hteo da je opet farbam pa sam jednostavno na to mesto zalepio nalepnicu koju sam imao i koja mi se svidja a da je mogla da se uklopi u te dimenzije

Eto yoman-e druze zasto ne trebati trcati pred rudu izvlaceci prerano pogresne zakljucke, gde je tu komplex i kako uopste neko moze da ima komplex zbog kacige?

Ja da sam hteo da imam arai kacigu kupio bi je (nisam jer ne odgovara obliku moje glave) ili bi trazio da mi airbrush-om napise arai umesto mt znaka

pit



    E bre Ufe pa  kako bi neko bio tele ako ne bi trcao pred rudu,pardon vo.

UFF

Citat: Gaspar poslato 17 Decembar, 2011, 14:06
Simson je ubedljivo najbolja kaciga. Arai i Shoei su samo kvalitetne kacige preterano izvikane kod nas.

Neka mi neko kaze OSETNU razliku izmedju Arai-a, Shoei-a i recimo AGV-a, HJC-a, Scorpiona, ...

Aj ti meni reci osetnu razliku izmedju homer simpson kacige i na primer arai,shoei...

I reci mi kad i gde si je probao pa znas da je najbolja?

Znas osetnu razliku jer si procito na netu (na mm forumu gde ih je revolution hvalio)  ;D

Koja se jos kaciga pravi i proverava rucno u japanu i da ima vecu skoljku za vecu velicinu a ne samo vise ili manje sundjera i stiropora unutra?
eto ti prva razlika

Evo ti glupi prvi primer koji mi pada na pamet:
Jel mozes vizir sa italijanskog (koji se pravi u kini) agv-a ili hjc-a (koji se takodje pravi u kini) da presavijes skroz preko kolena a da ne pukne?
Mazzi sjebao vec 2 nove njc kacige, vizir mu se sam otvara u voznji i ispada iz lezista a nikad ih udario nije
eto ti druga razlika

a evo i po neki video od te 4 kompanije

agv
http://www.webbikeworld.com/r3/agv-helmets/agv-ti-tech.htm

hjc
HJC Factory


shoei
SHOEI Helmet Production

arai
Arai Information Film

mala razlika?

ma to je isti qrac samo su ove dve donje firme dale vise para na marketing

YOman

#106
 [dobarpost]


;D  yoman se primio! OKe  ;)
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

AndreyRR

Jedno pitanje sto se tice HJC proizvodjaca.Jel to Americki ili Korejski brend.

3006

Pitanje vezano za exo 400



Ima li ova kaciga dodatak ispod brade, da ne tuèe po sinusima?

zemunboy

Citat: 3006 poslato 22 Decembar, 2011, 12:27
Pitanje vezano za exo 400



Ima li ova kaciga dodatak ispod brade, da ne tuèe po sinusima?
Ne, kod nje se to kupuje posebno, a koja te velicina zanima?

Taraba

Nemoj  tu, vidi¹ da je razbijena.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

3006

#111
Mora proba da padne, obim 57, ali mi ne odgovara M svakog proizvoðaèa. Imam Airoh L, imao sam HJC L, dok mi Arai ( ;D) odgovara M.
Jel ide vizir gratis uz nju i koliko je taj qrèiæ za pod bradu? Smeta mi kad me tuèe vetar u nos.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: UFF poslato 17 Decembar, 2011, 18:30
Citat: Gaspar poslato 17 Decembar, 2011, 14:06
Simson je ubedljivo najbolja kaciga. Arai i Shoei su samo kvalitetne kacige preterano izvikane kod nas.

Neka mi neko kaze OSETNU razliku izmedju Arai-a, Shoei-a i recimo AGV-a, HJC-a, Scorpiona, ...

Aj ti meni reci osetnu razliku izmedju homer simpson kacige i na primer arai,shoei...

I reci mi kad i gde si je probao pa znas da je najbolja?

Znas osetnu razliku jer si procito na netu (na mm forumu gde ih je revolution hvalio)  ;D

Koja se jos kaciga pravi i proverava rucno u japanu i da ima vecu skoljku za vecu velicinu a ne samo vise ili manje sundjera i stiropora unutra?
eto ti prva razlika

Evo ti glupi prvi primer koji mi pada na pamet:
Jel mozes vizir sa italijanskog (koji se pravi u kini) agv-a ili hjc-a (koji se takodje pravi u kini) da presavijes skroz preko kolena a da ne pukne?
Mazzi sjebao vec 2 nove njc kacige, vizir mu se sam otvara u voznji i ispada iz lezista a nikad ih udario nije
eto ti druga razlika

a evo i po neki video od te 4 kompanije

agv
http://www.webbikeworld.com/r3/agv-helmets/agv-ti-tech.htm

hjc
HJC Factory


shoei
SHOEI Helmet Production

arai
Arai Information Film

mala razlika?

ma to je isti qrac samo su ove dve donje firme dale vise para na marketing


stig wear simpson helmet :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

And ciga form marinkova bara wear chinese helmet

So?

Gašpar

Simson je kaciga iznad ostalih, samo ovde retko ko zna o njoj pa je zato niko i ne hvali.


A sto se tice one tvoje:

Lazer ima razlicite velicine skoljki za razlicite velicine. Nosim je 5 godina i ne otvara mi se vizir u voznji. Svi mehanizmi rade ko sat. Znaic u klasi je sa Shoei-em?

I dalje stojim pri tome da Shoei/Arai samo daju vise para za marketing, a da je ostalo sve ista stvar. Uostalom, znate i sami ko nosi AGV  :D

3006

©oei nisam nosio, Arai jesam. Razlike ima, definitivno. Svakako je Arai majka, nema ¹ta. Ali, razlika u ceni je vi¹e nego duplo, Arai od 450-500 eura je kaciga u klasi nekog drugog proizvoðaèa po ceni od oko 200-220 eura. Osim toga, mislim da je sve to malo prepumpano, malo mi je preterano dati toliku lovu za kacigu. Za 500 eura vi¹e mo¾e¹ da kupi¹ bolji motor od onog ¹to ima¹. Dodu¹e, ko ima i voli - ukusi su razlièiti...

Charuga

Nekada su BELL i GPA bile zakon........ cini mi se da je sada sve "tu negde".....

Tihi_ZR


Agv gp pro, cim sam je video, odma sam je spazio :) jos je bio i lep popust, sve u svemu zadovoljan i cekam prolece :)

redoran

Pre Shubertha sam nosio Shoei XR 1000 i bio sam jako zadovoljan sa njom, jedino sto mi se kod shubertha vise dopada je materijal kojim je kaciga oblozena unutra. inace mislim da nema nekih vecih razlika, mada ja i nisam neki tehnolog.

Major

Mene je lepo sluzila IXS kaciga, HX 2400. Nista posebno ali za razliku od nekih no name koje sam nosio ok je.
Sad nosim Kappa koju sam kupio dok sam vozio Burgmana, ima suncani vizir koji se po potrebi spusta. Realtivno ok kaciga za tu cenu.

Sad planiram da uzmem novu i svi su me nesto napusili za Scorpion ali meni se ona svidja, probao sam je par puta odgovara mi za moju glavudzu pa cu videti.