Glavni meni

gsxr600k9

Započeo TEEfqd, 19 Decembar, 2011, 22:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TEEfqd

uzeh ga u vektoru na akciji, treba da ga doteram ove nedelje, a posto je zima necu moci da ga vozim neko vreme i dokon sam hteo bih da cujem ponesto o tom motoru od nekog ko ga vozi, hvala  [thumb_up]

Gašpar

Ako nije tajna, koja je cena?

Trazim nesto slicno, pa ono...

TEEfqd


Gašpar

Zvao sam Atilu i ne rece mi nista za akciju. Hvala u svakom slucaju, ali ne igra mi. Mislio sam da ima i 750.

Inace, sve pohvale za motor. Stvarno je odlican. Imao sam prilike da vozim K6 i bio sam prezadovoljan, tada. Slabiji je od R6, ali neces ti s njim na stazu.  ;)

U zdravlju ga vozio [cheers]

TEEfqd

mozda ga i poteram na stazi nekad. ne patim da je neko brzi, patim od suzukija ;). hvala gaspare

Joker

Nemoj pogresno da me shvatis ali razlika je u soma evra izmedju 750 i 600... 600 je bicikla a ako ne zelis litar 750 je prava merka...
Za tu razliku od soma evra dobijas mnooogooo...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

TEEfqd

ne brini jokeru, uradio sam domaci. pogledaj na sajtu koliko kosta ovaj motor a koliko ostali.
u svakom slucaju nisam postavio temu da me savetujete oko kupovine, to je vec gotovo.

Jefta

600 К9 иде макс око 270 ако се не варам. Коме треба више од тога, свака му част. Возио сам сузукијеву шестотку и ненормално колико убрзава.

Честитам ти на куповини, да је возиш безбедно много километара. Најлепша серија сузукија бар по мени. Предњи фар перверзија. Прави избор, свакако није преслаба

Честитам

Joker

A ti si uzeo K9... Ok onda.

A sto se tice samog motora, nema tu sta da se prica, Suzuki je Suzuki... Par stvarcica da mu ubacis i samo gas. Ne mozes da pogresis...
Sta si vozio pre ovoga?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

TEEfqd

rs125 pre par god. ali ne dugo, osecao sam se ugrozeno u saobracaju zato sto je spor i biciklast.

Joker

Pa dobro, onda ti je 600 ok..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

AndreyRR

Citat: redshadow poslato 19 Decembar, 2011, 23:16
rs125 pre par god. ali ne dugo, osecao sam se ugrozeno u saobracaju zato sto je spor i biciklast.
koji god da vozis,motociklista je uvek ugrozen u saobracaju,valjda si ga
kupio zato sto ti se svidja i volis suzanu  [cheers]

TEEfqd

Citat: AndreyRR poslato 19 Decembar, 2011, 23:22
Citat: redshadow poslato 19 Decembar, 2011, 23:16
rs125 pre par god. ali ne dugo, osecao sam se ugrozeno u saobracaju zato sto je spor i biciklast.
koji god da vozis,motociklista je uvek ugrozen u saobracaju,valjda si ga
kupio zato sto ti se svidja i volis suzanu  [cheers]

da ali za neke situacije mi je falio gas. samo me zanimalo da li je neko imao problema sa njim, citam po forumima da imaju problema sa o2 senzorom i da gube snagu, pa ne znam da li su samo amerima uvalili to ili i kod nas ima takvih problema. svidjala mi se i cbr600rr, ali je cena bila primamljiva i nemam pojma, suzuki je to pa nisam mogao da pomognem sebi :)

AndreyRR

po mom skromnom misljenju razlikuju se motori za americko i evropsko trziste,a ko
ce to najbolje objasniti je cika rev. ;D ;D,ja sam od drugara vozio K6 lepo ide
samo meni ne odgovara,a cbr600rr ipak je to honda  ;D ;D ;D.
Uzdravlje ga vozio  [cheers]

Joker

Suza je Suza... Honda 600 se vozi tako lako da je to uzivanje ali Suza je Suza... :)
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Vule

Sve najlep¹e,i veliki br kilometara da preðe¹. Po mom ukusu, Suzukijevi K8 (600 i 750 ccm ) i svi K9 modeli su mi ubedljivo najlep¹i motori. ©to se tièe performansi,manje vi¹e svi su skoro isti, svi imaju ram-air-ove sisteme, indentiène konja¾e, tako da nema nekog odstupanja u brzini. JEDINO ¹to sam ja proèitao u èasopisima i ¹to sam gledao na you tube-u je da su rekli za gsxr 600 da je najudobniji od kawe, honde i yamahe, pa samim time ima jedan plus u gradu, dok bi za stazu trebao biti malo tvrði (tako kazu, e sad...100 ljudi 100 æudi). Inaèe kod novijih generacija suzukijevih motora, pocev od K6 sviða mi se ¹to moze¹ da name¹ta¹ poziciju fuzastera,koji imaju dobru ulogu kad si zeljan da tera¹ po krivinama. Ja ako bi motor menjao za drugog R-a definitivno bi bio K8-K9 750 ccm, ¹to bi kasnije i tebi preporuèio,ako bude¹ zeleo da menja¹ motor. ODLIÈNA KUPOVINA  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] i nadam se da æes staviti neke slièice. POZZ ;)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

milos ghost

odlican motor, vozio sam k6 600, sto nije daleko od k9 sto se tice masine.... mnogo snage na srednjim obrtajima sto je dobro za ulicu.... honda je premala, po meni ima zastareo dizajn.. suzuki je dosta lepsi. pravi izbor si napravio... ima stabilizator za razliku od yamahe, i vizir mu je povisen, sto je dobro za auto put i td...

TEEfqd

hvala svima, slicice kacim do kraja sledece nedelje. jos jedna stvar, u service manualu pise u vezi razrade motora da prvih 1000km ispod 8k rpm, od 1000 do 1600 ispod 12k rpm, posle toga samo ne u crveno. i to je to. mnogo malo je suzuki pisao o tome.

mada vidim da ljudi pisu malo vise na tu temu, tipa da u toku razrade da ga ne drzim na konstantnim obrtajima nego da non stop menjam nacin voznje. ako neko moze nesto da napise na tu temu.. naravno da cu se drzati service manuala ali kada mi plafon za prvih 1000km bude 8k rpm da non stop dizem i spustam obrtaje, da ga ne drzim na istom, posle toga plafon 12k rpm i dalje da non stop dajem/pustam gas itd...

ЯЭВОЛУТИОН

RRaska pitajte o suzukiju 600....say no more
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jefta

Сви се они упале и мало разраде у фабрици. Сами мотори а после и када се споје са остатком мотора. Било у оним емисијама на discovery-ју када су обилазили фабрике мотора.

Како ти пише у упутству тако и ти и то ће ти бити довољно.