Glavni meni

gsxr600k9

Započeo TEEfqd, 19 Decembar, 2011, 22:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

A i sta se radi u prvih 15.000 km? Menjaju filter i ulje, nema tu sta da se zezne [facepalm]

nesic1

mozda stavljaju fus ulje?

Vule

#42
Ljudi... u organizacionoj jedinici poput tih velikih kompanija Suzuki,Kawasaki,Yamaha,Honda,Ducati,Aprilia,itd pojavljuju se određeni broj škarta,to je normalno...koliko ste puta gledati trke,gde motori kostaju i po 100 000 EURA,pređu oko 10 krugova i motor jednostavno propiša,zakuca,pukne mašina,a svi delovi stavljeni novi i izrađeni od najboljeg kvaliteta. to vam pričam kao osoba koja se bavi studiom toga, evo recimo jedna informacija svaki taj motor koji se napravi u fabrici se razkuje. redshadow tvoj k9 recimo ima drugačije klipove nego motor koji je napravljen posle tvog, jer na njega utiču spolji faktori kao što su mikroklima, možda recimo zastoj u procesu rada,i drugo. Na primer: u Akasiju-gde se pravi Kawasaki recimo,došlo je do zastoja proizvodnje, i neki ludi japanac je ostavio negde otvoren prozor,a ono ko za kurac padala kisa i iskvasili su se neki delovi koji nisu smeli,oni se osušili,stvorila se mala prljavština na tim delovima,koji je kao takav ugrađen i onda dođe u ruke vlasnika koji ce da tera i ...ostalo prepustam vama na masti...al sve su to relativne stvari i ima JOŠ MNOGO DRUGIH faktora i uticaja koji mogu da izazovu neželjene posledice. I ja sam imao golfa V-novog, auto odvaljen u fullu bio,radio na tri cilindra,gutao ulje..jbg..takve stvari se desavaju,ali retko kad... Što se tiče servisa... ja spremao kawu "za trke" (pitaj Boga po koji put  [rolleyes] ) otisao kod stankovica da kupim filter vazduha...ovaj me pogledao kao da sam mu tražio krila za motor...i čovek koji je tamo baštovan,serviser,zidar,ratar,.. mi kaze,ma šta kupujes novo,operi ovaj,osuši ga i teraj...ciganisu ljudi mnogo oko servisa..ja licno radim servis na svom motorčetu,ono sto ne znam,oteram kod proverenih ljudi,vidim,naucim i posle i to sam radim... tako da oko servisera otvorite četvoro očiju
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

RRa¹ko

pa terao sam kod ovlacenog..  a da nisam izgubio bih garanciju jos na 4000km, kad sam ga i uzeo! a i mnogi teraju kod ovlascenog pa im ne crkava nista!

jednostavno mi je zapao jedan krsh od suzukija i to je to!


p.s. koliko li je ovo zaparalo usi suzuki fanaticima?  ;D ;D ;D

Joker

Citat: RRa¹ko poslato 22 Decembar, 2011, 10:47

p.s. koliko li je ovo zaparalo usi suzuki fanaticima?  ;D ;D ;D

Ni najmanje... ;D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Kengur


milos ghost

kupio poznanik u svajcarskoj nov L0 1000, i vozio se sa drugarom, i drugar mu kaze, da mu je motor par puta izbacio crn dim kroz auspuhe.. ovaj ga oterao u servis, nasli su mu fabricku gresku i dali nov motor...

RRa¹ko

al to je u svajcarkoj, kod nas bi ti rekli da je od loseg goriva i cao..

Vule

Citat: RRa¹ko poslato 22 Decembar, 2011, 13:44
al to je u svajcarkoj, kod nas bi ti rekli da je od loseg goriva i cao..
Realno...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

RRa¹ko

a desavaju se te stvari i ne tako cesto.. evo honda prva izbacila fireblade 2008 i svi znaju da taj '08 model trosi ulje fabricki aa da su to resili u 2009 modelima! ali se fabrika ogradila da ako trosi do litar to je kao normalno.. i bmw je smanjio konjazu na s1000rr a i kawa je imala neke greske pa su povukli nekoliko komada kod nove 10-ke..

amateri ;D

ЯЭВОЛУТИОН

To se kod Ducatija nemoze desiti...tako recimo ako ti motor predje 20000 od servisi do servisa bez ijednog kvara, fabrika ti oduzima motor i daje ti drugi , pod izgovorm "fabricka greska".....kako da zarade pare ako se ne kvari.
A kod Harleya ti daju spisak fabrickih greski koje bi trebao o svom trosku da popravis, ako hoces da se vozis....to se zove customizacija, ili prilagodjavanje svakom kupcu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


TEEfqd


AndreyRR

Citat: RRa¹ko poslato 22 Decembar, 2011, 13:44
al to je u svajcarkoj, kod nas bi ti rekli da je od loseg goriva i cao..
i loseg vina  ;D ;D

losmi

gde su bre te slike redshadow ? :)

Jelena580

Evo i ja da ka¾em neku reè o tom motoru po¹to sam ga imala. Prvo, udobnost je odlièna, usko i ni¾e postavljeno sedi¹te omoguæavaju du¾i put bez preteranog napora.
Modovi koje ima, super su stvar za ki¹u i vo¾nju po vla¾nom kolovozu.
Lièno, na tom motoru mi se nije dopadalo ¹to je jako spor u malim obrtajima, praktièno bled je ispod 8000 pm, te sam odmah promenila lanèanik i dobila pravu stvar. Drugo, a mo¾da i najva¾nije taj motor ima toliko slabije koènice u odnosu na Kawu i Yamahu (isto godi¹te i kubika¾a) da nisam mogla da se oslonim na koèenje samo prednjom koja me jednom umalo nije prodala. [ludak] (po¹to mi je motor bio nov i raðeni su svi redovni servisi, ulje u koènicama kao i ploèice su bile proveravane, naravno)
E, da. Taj motor sa fabrièkim auspuhom je mnogo tih. Ne èuje se uop¹te pa sam, normalno, odmah stavila Leo Vince, (samo top, karbonski i izbacila sam katalizator) pri èemu sam dobila bruka zvuk.
Eto, to su bile neke mane koje su meni smetale, a ¹to se tièe samog agregata sa kojim sam pre¹la ne¹to manje od 12000, sve je radilo kao sat! Fabrièki amortizer volana èini ovaj bajk toliko mirnim da nema nikakvih vibracija pri max brzini. ©to se snage motora tièe, neko je gore napisao, kad ima¹ suvozaèa, vuèe se, i to je, na¾alost, taèno.
Dizajn mu je lep, ja sam imala beli motor i ta mu boja odlièno stoji.
redshadow, sreæno sa novom ma¹inom, da preðe¹ dosta bezbednih kilometara i daj slike!  [cheers]  [hello]

RRa¹ko

pravo zboris! mogla bi ti malo aktivnija da budes na forumu.. ;D ipak si jedino zensko koje vozi R ;)

RRa¹ko

a ovaj redshadow nas klasicno izlozio da uzima suzanu.. da ju je uzeo stavio bi slike ne samo ovde, nego u svaku temu u kojoj se spominje suzana, realno!

mada mozda se vozi po garazi pa ne stize do neta  [rofl] ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Nikad nisam voleo suzukija 600....razlog je sto za razliku od drugih japanskih proizvodjaca, nisu pravili agregat, vec su davili agregat od 750, a to retko izadje na dobro...koliko je 750 dobar toliko je 600 los jer je zadrzavao vecinui delova od veceg brata, a smanjivali su mu kubikazu. Inace vozljiv motor sa lose dimenzioniranom pumpom prednje kocnice...losija zavrsna obrada i bocni i prednji okopi iz milion delova.....inace ok motorce
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Maki

Citat: revolution poslato 08 Januar, 2012, 10:18
Inace vozljiv motor sa lose dimenzioniranom pumpom prednje kocnice...

Fabricka pumpa na modelima K4-L0 je Nissin 19x18, i nije bas tako losa (novi imaju 17x18) , cak i za nijansu predimenzionisana.

Problem su fabricke kocione plocice koje su, pa, nemam drugu rec - sranje. Zamenom za kvalitetnije plocice i teflonska creva dobijaju se sasvim pristojne kocnice. Da nemam nameru da menjam moped, otvorio bih se jos i za druge diskove (sminka profesionalnih sminkera :D ) i Brembo RCS 19 pumpu.
"Wait until you see God, and then brake!"  Kevin Schwantz