Glavni meni

kako resiti grejanje u kuci (ne u stanu)

Započeo despic, 15 Decembar, 2011, 08:34

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

goranvojska

pa posto gubitak na losijoj stolariji iznosi do 40% a ja proizvodim pvc stolariju eto resenja da meni bude dobro a tebi korisno.ako ti radim stolariju dobijas od mene gratis kotur aluplast cevi za podni razvod ili grejanje nekih 250m sto ti je vise nego dovoljno za celu kucu.

YoYa

#61
@dzimika .......i alu  idu po rebrima,,...spajao sam ih milion jedno leto kod caleta u firmi...


imam u kuci ,razna grejanja,,od gassnog kotla,struje,   centralne peci u podrumu,nekad i kotla na maftu,-jbg cale se bavio time ceo zivot,,,
ono sto smo uradili pre 3 god ,puko nam film da placamo astronomski gas,

Kupili alfa plam kamin za dnevnu sobu sa kotlom u sebi  koji greje na spratu 2 sobe i kupatilo,,a dole toplo od same peci,i nikad se bolje nismo grejali,,a drvca samo pucketaju
,drva su nas ispala oko 550 e,za celu zimu..ima i 5cm stirodur na fasadi..
jbg tu naravno sve zavisi i od rasporeda kuce,izolacije,sprata, potkrovlja,,instalacije,,treba sve uzeti u obzir
neko nece da lozi,oce komfor ,,e jbg to mora da se plati,,
sad se kanimo da nakacimo i bojler za toplu vodukoji je u podrumu na tu pec (kamin),,,
moz svasta da se uradi,,al jes da je skupo u startu sve odraditi jeste,,


i da dodam ,,ko ima mogucnosti da stavi koji solarni panel na krov za toplu vodu neka to i uradi,,,nama dva stoje od zidanja kuce ,,jedno 25 god,,,u bojleru za kupanje od maja do septembra,,uvek tople vode,,tj nekoristimo struju za najvece potrosace.,,
jbg na duze se isplati mnogo..




ЯЭВОЛУТИОН

i dalje tvrdim da pelete kostaju isto koliko i ugalj(kameni ili mrki) na godisnjem nivou.....a manje pepela i sa dobrim rezervoarom za pelet, odrzavanje je jednom nedeljno...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ruza-Bandit

I aluminijumski se prodaju na rebro. I naravno i spajaju rebra

goranvojska


^SuPeR_MiNt^

Ljudi ova tema je ko poruèena :D ! Despiæu ti si jo¹ dobar , kod mene je 150 m2 otvorenih ne pregradjenih , kompletno je otvoreno , trpezarija , dnevni boravak , kuhinja , i galerija ! I imam ogroman problem sa grejanjem , kotao je na naftu pa je potrebno oko 5000e PO SEZONI ! Imam kotao i mo¾e na struju , ali STRUJA je oko 15000din MESEÈNO! Tamo bih ¾iveo na keca da nemam tog problema , ako neko ima re¹enje dosta bi pomoglo , imam i kamin ali kaminom zagrejati 150m2 nema ¹anse . Èuo sam za nekakve zemne gasove koji se kopaju ne¹to poput arterskog bunara . Sem tih 150 m2 ima jos 3 sobe i dva kupatila kao i hodnik ... :(

dzimika

Citat: goranvojska poslato 15 Decembar, 2011, 20:10
pojedini mesaju panelne i alu
e vidis to jeste, pomesao sam ta dva
ali svakako mislim da je malo ako stavi 8-10 rebara

YoYa

@ mint. Ova pec greje u prizemlju 50 kvadrata i 40 na spratu.

[attachment deleted by admin]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ^SuPeR_MiNt^ poslato 15 Decembar, 2011, 20:14
Ljudi ova tema je ko poruèena :D ! Despiæu ti si jo¹ dobar , kod mene je 150 m2 otvorenih ne pregradjenih , kompletno je otvoreno , trpezarija , dnevni boravak , kuhinja , i galerija ! I imam ogroman problem sa grejanjem , kotao je na naftu pa je potrebno oko 5000e PO SEZONI ! Imam kotao i mo¾e na struju , ali STRUJA je oko 15000din MESEÈNO! Tamo bih ¾iveo na keca da nemam tog problema , ako neko ima re¹enje dosta bi pomoglo , imam i kamin ali kaminom zagrejati 150m2 nema ¹anse . Èuo sam za nekakve zemne gasove koji se kopaju ne¹to poput arterskog bunara . Sem tih 150 m2 ima jos 3 sobe i dva kupatila kao i hodnik ... :(
opet si poceo....zemne gasove mesas sa geotermalnom energijom...tctctc
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2011, 19:50
i dalje tvrdim da pelete kostaju isto koliko i ugalj(kameni ili mrki) na godisnjem nivou.....a manje pepela i sa dobrim rezervoarom za pelet, odrzavanje je jednom nedeljno...
da da jedno vreme sa pratio tu tematiku i potpuno si u pravu

AndreyRR

Citat: ^SuPeR_MiNt^ poslato 15 Decembar, 2011, 20:14
Ljudi ova tema je ko poruèena :D ! Despiæu ti si jo¹ dobar , kod mene je 150 m2 otvorenih ne pregradjenih , kompletno je otvoreno , trpezarija , dnevni boravak , kuhinja , i galerija ! I imam ogroman problem sa grejanjem , kotao je na naftu pa je potrebno oko 5000e PO SEZONI ! Imam kotao i mo¾e na struju , ali STRUJA je oko 15000din MESEÈNO! Tamo bih ¾iveo na keca da nemam tog problema , ako neko ima re¹enje dosta bi pomoglo , imam i kamin ali kaminom zagrejati 150m2 nema ¹anse . Èuo sam za nekakve zemne gasove koji se kopaju ne¹to poput arterskog bunara . Sem tih 150 m2 ima jos 3 sobe i dva kupatila kao i hodnik ... :(
verovatno ti je losa izolacija ili slada pec za toliku kvadraturu,a i mnogo je to otvorenog
prostora da bi se zagrealo kako treba

kepo

Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2011, 19:50
i dalje tvrdim da pelete kostaju isto koliko i ugalj(kameni ili mrki) na godisnjem nivou.....a manje pepela i sa dobrim rezervoarom za pelet, odrzavanje je jednom nedeljno...

kad pocnes,i ako pocnes da se grejes na pelet samo ce ti se kasti.

goranvojska

Citat: ^SuPeR_MiNt^ poslato 15 Decembar, 2011, 20:14
Ljudi ova tema je ko poruèena :D ! Despiæu ti si jo¹ dobar , kod mene je 150 m2 otvorenih ne pregradjenih , kompletno je otvoreno , trpezarija , dnevni boravak , kuhinja , i galerija ! I imam ogroman problem sa grejanjem , kotao je na naftu pa je potrebno oko 5000e PO SEZONI ! Imam kotao i mo¾e na struju , ali STRUJA je oko 15000din MESEÈNO! Tamo bih ¾iveo na keca da nemam tog problema , ako neko ima re¹enje dosta bi pomoglo , imam i kamin ali kaminom zagrejati 150m2 nema ¹anse . Èuo sam za nekakve zemne gasove koji se kopaju ne¹to poput arterskog bunara . Sem tih 150 m2 ima jos 3 sobe i dva kupatila kao i hodnik ... :(
koliko staklenih povrsina imas?,koje staklo imas ,koju stolariju ,koju izulaciju pa sad nadji od ovde navedenog sta te zeza.

AndreyRR

Kako bata goran uvaljuje tj reklamira svoju stolariju  ;D ;D ;D
ps bez ljutnje

goranvojska

Citat: kepo poslato 15 Decembar, 2011, 20:41
Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2011, 19:50
i dalje tvrdim da pelete kostaju isto koliko i ugalj(kameni ili mrki) na godisnjem nivou.....a manje pepela i sa dobrim rezervoarom za pelet, odrzavanje je jednom nedeljno...

kad pocnes,i ako pocnes da se grejes na pelet samo ce ti se kasti.
slucajno znam ljude koji proizvode te kako ih zovu perle,i ugradnja tog uredjaja na kotao kosta 1000e +perle a sami kazu da se isplati ali ja mislim na duze,i jedino sto je konfornije sa malo pepela i muke oko drva ili uglja.

goranvojska

Citat: AndreyRR poslato 15 Decembar, 2011, 20:46
Kako bata goran uvaljuje tj reklamira svoju stolariju  ;D ;D ;D
ps bez ljutnje
ko nije za sebe nije ni za druge.

goranvojska

a ko se ljuti ................dobije......

AndreyRR


^SuPeR_MiNt^

Ovako izolacija je odlièna , leti u kuæi ne prelazi 22 stepena ne bitno od spoljne temperature , nemam klimu . velika povr¹ina zidova je pod prozorima tu su dupla dvostruka ili kakva veæ stakla , brvna su u jednom delu uradjena ispod njih ide nekava aluminijumska prevlaka a ispod toga stiropor pa zid i sa spoljne strane isto tako , stiropor je tu 5 cm , kuæa kada se zagreje 3-5 dana mogu da negrejem da bude temperatura + 20 , ali problem je zagrejati , nafte treba oko 40l samo za jedan dan . E stvar koja pravi najveæi problem jeste mermerni pod , kuæa je trebala da ima podno grejanje , ali su æaleta ubedili da to nije zdravo bla bla !
@Revolution , tako su meni rekli neznam kako to ide ....

goranvojska