Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

Vec sam pokisla od cernobiljske kise
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

I ja... 26.4.1986. èekajuæi bus za Jagodinu...:o ;D Kad je najjaèa radijacija bila kod nas 2. maja, Milo¹ Komarek(za njegov roðendan) i ja celo popodne vileneli po ruskom groblju...;D ;D ;D

Jo¹ smo ¾ivi... Milo¹ nikad nije pu¹io, a ja od '89-te oko 284700 cigareta, ili u proseku paklu i po na dan... :o ;D

U jebote, pa moram da ga vidim prekosutra...:o ;D


mi¹ko_kolo

Ovo bih, vrlo rado uveo kod nas. Od njih me vi¹e nerviraju samo oni ¹to produ¾e pravo iz trake za levo.
http://vesti.mojauto.rs/Testovi/554252/Vasington-zeli-da-zabrani-sporu-voznju-u-levoj-traci-autoputa

PECA BMW

Citat: mi¹ko_kolo poslato 01 Maj, 2015, 10:08
Ovo bih, vrlo rado uveo kod nas. Od njih me vi¹e nerviraju samo oni ¹to produ¾e pravo iz trake za levo.
http://vesti.mojauto.rs/Testovi/554252/Vasington-zeli-da-zabrani-sporu-voznju-u-levoj-traci-autoputa

pa iskreno ja sam retko sretao da kod nas neko kilavi u levoj traci , i ako kilavi dovoljno da ablendujes i on se skoni ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DraganPavlicevic

Mi¹ko, u na¹em zakonu o saobraæaju veæ postoji propis koji zabranjuje vo¾nju levom trakom po moto putu i po auto putu.Leva traka je namenjena samo za preticanje i du¾an si da vozi¹ iskljuèivo krajnjom desnom trakom.Kada naiðe¹ na sporije vozilo-pretekne¹ ga i vraæa¹ se u svoju traku. Za nepo¹tovanje tog pravila kazna je 8000.din. Druga je stvar ¹to na¹i (ne) kulturni vozaèi voze suprotno tom propisu. U auto ¹koli uèi se po¹tovanje svih propisa, ali kada osoba dobije dozvolu pona¹a se shodno svojoj kulturi.U ovom poslu sam od 76-te godine idobro znam kako se ljudi uèe i kako se kasnije pona¹aju za volanom.

zVuk

Citat: juga poslato 01 Maj, 2015, 07:26
http://vesti.mojauto.rs/Testovi/555162/Uskoro-necete-smeti-da-popravljate-sopstveni-automobil
kako tekst kaze, ovo se odnosi samo na softver, sto znaci da ces i dalje smeti da menjas svecice, ulje, filtere i tako to....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

MIGE

Citat: DraganPavlicevic poslato 01 Maj, 2015, 10:48
Mi¹ko, u na¹em zakonu o saobraæaju veæ postoji propis koji zabranjuje vo¾nju levom trakom po moto putu i po auto putu.Leva traka je namenjena samo za preticanje i du¾an si da vozi¹ iskljuèivo krajnjom desnom trakom.Kada naiðe¹ na sporije vozilo-pretekne¹ ga i vraæa¹ se u svoju traku. Za nepo¹tovanje tog pravila kazna je 8000.din. Druga je stvar ¹to na¹i (ne) kulturni vozaèi voze suprotno tom propisu. U auto ¹koli uèi se po¹tovanje svih propisa, ali kada osoba dobije dozvolu pona¹a se shodno svojoj kulturi.U ovom poslu sam od 76-te godine idobro znam kako se ljudi uèe i kako se kasnije pona¹aju za volanom.
a da li bi mogle auto skole,da malo uce kandidate nepisanim pravilima saobracaja??kad izadju iz auto skole,mislim da tek onda nisu nista naucili...nije mi namera da se mesam u tvoj rad i struku,samo je to moj zakljucak...

DraganPavlicevic

Sve zavisi od instruktora.Koliko je savestan, koliko se zala¾e, koliko hoæe da nauèi ðaka...sve je to stvar pojedinca. Kao u svakom poslu i u ovom ima nas raznih.Ja kao vlasnik ¹kole te¾im da svojim zalaganjem nauèim osobu svemu onome ¹to on i koliko mo¾e da primi, sve u ¾elji da opravdam dobijeni novac i da mi taj sutra po¹alje jo¹ nekog na obuku.Problem je i u tome ¹to veliki broj èasova potro¹i¹ na vo¾nju po kraju gde se pola¾e kako bi ðak nauèio svaku caku koja ga èeka na polaganju.O poligonu da ne govorim. Za sve ostalo ne preostaje mnogo vremena.Ponavljam, od savesnog instruktora zavisi mnogo, da ne ka¾em sve.Na ¾alost, takvih nije mnogo. Lo¹im instruktorima je bitno da mu vreme ¹to bezbolnije proðe, da ne potro¹i svo gorivo koje je dobio od ¹kole i jo¹ mnogo toga. Prièa na ovu temu bi bila smaranje, pa da zavr¹im.

MIGE

znaci,opet dolazimo do toga da zakon ne valja...ja bih recimo uveo da obuka traje min.god.dana....
sneg,led,kisa,sunce,svi kruzni tokovi u Bgd,autoput,voznja po manjim mestima u unutrasnjosti,predavanja na temu ucesnika u saobracaju na dva tocka i ponasanje u kriticnim situacijama....znaci,min.godinu dana

perlx

Mige obuka je i ovako postala statusni simbol, ta godisnja bi bila elitni...
Dragane sigurno znas za COV Vuk, bili su sjajni a sada su na taksiju... Dzabe izuzetak kad vecina hoce samo da sto lakse prodje.

MIGE

Citat: perlx poslato 01 Maj, 2015, 11:56
Mige obuka je i ovako postala statusni simbol, ta godisnja bi bila elitni...
Dragane sigurno znas za COV Vuk, bili su sjajni a sada su na taksiju... Dzabe izuzetak kad vecina hoce samo da sto lakse prodje.
pa znma,jbg...nista onda,obuka po starom,sve vise povredjenih u saobracaju i to je to...nazalost

DraganPavlicevic

Mnogo ranije obuka je bila bolja. Onaj koji je pisao sada¹nji program obuke, prava je neznalica. Taj i njemu slièni koji pi¹u pravila obuke nikada nisu seli u auto sa duplim komandama.Sede u kancelarijama i smi¹ljaju razne gluposti koje nemaju veze sa stvarno¹æu.Tako je i sa ovim novim propisima o raèunarima, kamerama, ispitivaèima, predavaèima...Cilj je uzeti ¹to vi¹e para, i to je to.Kada bi sve te nove mere doprinele pobolj¹anju obuke, bilo bi ok.Ovako...ma muka mi je vi¹e od raznih "struènjaka" koji se petljaju u sve i sva¹ta.Ponoviæu vam, u ovom poslu sam vi¹e decenija, tako da tajne za mene nema.A kao jedinka sam nemoæan da utièem na bilo ¹ta.

slave74

Nazalost u auto skoli se uglavnom uci da bi se polozilo. Zavisi od kandidata, koliko vec zna voznju. Ukoliko neki kandidat startuje od samog pocetka, malo je vremena da mu se pokaze ostalo. Cak ni sa dodatnim casovima. Takvi se posle uce u saobracaju, i to obicno pokupe pogresno, i eto problema..

Bori¹a

meni instruktor govorio motor od gasa i zenu od kurca nikad ne treba stedeti :D :D

nemke


mareskin

Citat: MIGE poslato 01 Maj, 2015, 12:00
Citat: perlx poslato 01 Maj, 2015, 11:56
Mige obuka je i ovako postala statusni simbol, ta godisnja bi bila elitni...
Dragane sigurno znas za COV Vuk, bili su sjajni a sada su na taksiju... Dzabe izuzetak kad vecina hoce samo da sto lakse prodje.
pa znma,jbg...nista onda,obuka po starom,sve vise povredjenih u saobracaju i to je to...nazalost

Koliko hiljada eura bi koštala obuka?

Kako bi neko ko je zaposlen, ima decu uspeo da odvoji toliko vremena za časove i vožnju.
Troškovi odlaska u auto školu u drugi grad na primer bi dodatno koštali. U malim mestima se sve ukida jer podizanjem dažbina koje država traži mali gradovi ne mogu da obezbede jer nema dovoljno polaznika.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4


PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hattrick

Citat: Bori¹a poslato 01 Maj, 2015, 16:57
meni instruktor govorio motor od gasa i zenu od kurca nikad ne treba stedeti :D :D

Iskusno, iskusno  :)