Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.


Lazic

Vuèiæeviæ u poku¹aju trolovanja...

Hurricane

..tuða fora a jo¹ i fol..   [facepalm]

ajoj jadni smo najjadniji...

ovo treba brisati odma.. da nam se ne smeje svet.. msm smeju se veæ.. da ne umru od smeha, ¹ta æemo onda, ko æe nas onda jebati..

monsterbnt

Pa kurir i informer su pustili kao ''proverenu'' vest...
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Jo¹ ima i prateæa prièa kako je izbio haos/prekinut koncert... Pajseri...

monsterbnt

Citat: Laziæ poslato 06 Avgust, 2015, 11:46
Jo¹ ima i prateæa prièa kako je izbio haos/prekinut koncert... Pajseri...

Ne zovemo ih dzabe Dezinformer ili sluzbeni glasnik....

elem... naslovna.... vucko zove u rat....



malo onih koji zasluzuju zavrsava u ludnicama....
Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Zato svi ¾ivimo u jednoj veeeelikoj...

ЯЭВОЛУТИОН

@eclipse
ameri stite svoje sticenike u nadi da ce svrgnuti asada.....a sta mislis zasto su ih branili...zato sto im dobro ide ili ih asadove trupe gaze ko bubasvabe.....bombardovana je zona napredovanja kako bi se usporile asadove trupe i omogucilo sticenicima da uteknu....
mada svaki balija manje ja balija manje...meni nema neke razlike asad-pobunjenici-isis skoro da ne mogu da izgubim.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Biker-Boy

voleo bi da vidim u kakvom su stanju tih >>80<< komada borbenih aviona koje posedujemo
I feel the need..... the need for speed !!!

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

PECA BMW

Malo cinjenica o Libiji:

Iako predstavljen kao beskrupulozan diktator Moamer el Gadafi je od Libije koja je bila jedna od najsiroma¹nijih zemalja stvorio naciju sa najvi¹im standardom u Africi.
Ovako se ¾ivilo u Libiji pod Gadafijem:

-Prema sistemu koji je Gadafi razvio dolaskom na vlast obrazovanje i zdravstvena za¹tita su bili besplatni u Libiji. Pre dolaska Gadafija na vlast, samo 25 odsto stanovni¹tva bilo je pismeno. Danas 83 odsto Libijaca èita i pi¹e, a 25 odsto ima fakultetsku diplomu.

-Ukoliko bi neki graðanin odabrao da se bavi zemljoradnjom, od dr¾ave bi dobio kuæu sa zemljom, poljoprivrednu opremu, seijme i goveda, kako bi zapoèeo biznis i sve to bespovratno.

-Malo je poznato da u Libiji do sada nisu postojali raèuni za struju, a nisu postojale ni kamate na kredite u bankama koje su sve bile dr¾avne

-Kao ¹to to danas praktikuje Dragan Markoviæ Palma, i Gadafi je izlazio u susret mladencima, ali je bio mnogo ¹ire ruke. Tako je svaki mladi braèni par dobijao od dr¾ave po 50.000 amerièkih dolara kako bi kupio stan i zasnovao porodicu.

-Ukoliko bi Libijac po¾elo da se ¹koluje u inostranstvu ili bi mu bilo neophodno lijeèenje van granica zemlje, imao bi novèanu pomoæ dr¾ave koja bi plaæala sve tro¹kove i jo¹ bi davala po 2.300 amerièkih dolara za sme¹taj i prevoz.

-Dr¾ava je èak participirala i u kupovini kola, inaèe jeftinijih nego u Evropi, pa je subvencionisla kupovinu sa 50 odsto uèe¹æa.

-A kad se veæ kupe kola, sa benzinom nema problema jer je gorivo u Libiji ko¹talo 0,14 dolara za litar, ¹to je bilo jeftinije od vode. I hleb je bio praktièno besplatan sa cenom od 0,15 dolara za 40 (!) vekni.

-Gadafi je znao da je za pustinjsku zemlju voda najbitnija pa je napravio veliki vodovod kroz Saharu koji je spojio Tripoli, Bengazi i Sirt i tako omoguæio nesmetano snabdjevanje, ali i porast gradske populacije. Na ¾alost, tokom bombardovanja NATO je dobrim dijelom ovaj vodovod uni¹tio.

-Libiju je ostavio bez ikakvog spoljnog duga sa deviznim rezervama od 150 milijardi dolara, koje su, istina, sa poèetkom revolucije zamrznute ¹irom sveta.

-Svaki Libijac koji nije mogao da naðe zaposlenje po zavr¹etku ¹kolovanja dobijao je novèanu pomoæ u visini plate predviðene za tu vrstu zanimanja. Dok su za svako roðeno djete ¾ene su dobijale po 5.000 amerièkih dolara.

-Dio novca zaraðen prodajom nafte, glavnog izvoznog artikla zemlje, slivao se na raèune svih graðana Libije.

-Kada je Gadafi do¹ao na vlast, istina prevratom, 1969. godine, Libija je bila jedna od najsiroma¹nijih zemalja na svetu. Pre nego je zapao u probleme sa ustanicima Libijci su spadali u narode sa najvi¹im standardom u Africi.
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

ЯЭВОЛУТИОН

sve je potvrdjeno.....a Tripoli...bio je kao las vegas....nepojmiljivo da nekome nije odgovaralo....zapravo znam da su neki zeleli vlast da bi bilo prebogati, ali ubediti narod da ce im biti bolje posle Gadafia.....e to je uspeh....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Biker-Boy

narod ko i (skoro) svaki narod je glup i naivan, kao sto smo mi 90-ih slusali politicare i posle razjebali zemlju, tako su i Libijci naseli na politicarske fore i fazone...jbg.
I feel the need..... the need for speed !!!

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Avgust, 2015, 18:47
@eclipse
ameri stite svoje sticenike u nadi da ce svrgnuti asada.....a sta mislis zasto su ih branili...zato sto im dobro ide ili ih asadove trupe gaze ko bubasvabe.....bombardovana je zona napredovanja kako bi se usporile asadove trupe i omogucilo sticenicima da uteknu....
mada svaki balija manje ja balija manje...meni nema neke razlike asad-pobunjenici-isis skoro da ne mogu da izgubim.

rev,sve je to ok....poenta je ovde putin i asad...gde je putin sad kad ameri bombarduju asada...da se nije mozda sklonio u misiju rupu?

to je bila poenta mog pisanja......jedini ko je lego na rudu je put-in

eclipse4

najbolji su mi ovi sto neznaju ni kako se zove putin a daju minuse samo iz razloga jer si pisao protiv putina  [rofl] [rofl]

nemas razlog da se krijes iza monitora,sve sto ti nije jasno pitaj ili pisi,demantuj...ja nemam nista protiv.i ja bih voleo to sto ti umisljas "da je putin iznad obame a da je rusija glavna svetska sila i da su svi na njenoj strani" ...nazalost vreme je da se probudis iz tih vlaznih snova,jebi ga....

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Avgust, 2015, 22:55
sve je potvrdjeno.....a Tripoli...bio je kao las vegas....nepojmiljivo da nekome nije odgovaralo....zapravo znam da su neki zeleli vlast da bi bilo prebogati, ali ubediti narod da ce im biti bolje posle Gadafia.....e to je uspeh....

I kod nas su ubedili ljude da je do 1990. bilo manje slobode i lo¹iji ¾ivot. Te¾i. "Sad mo¾e¹ i mobilni da kupi¹".
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

Zaboravio si da kazes "iphone 6 na ugovor od 24 meseca,po tarifi prodaj kucu"

Ko ga jebe bitno da je cerkin selfi u kupatilo ispao do jaja!

balcan girl

ne mogu da verujem da neko stvarno veruje da imamo 80 borbenih aviona i da mi je lupio minus :D brate mili u kojoj vi bajci zivite, ni vojsku nemamo kako treba vise o tehnici neæu ni da poèinjem.... s obzirom da mi je ujak penzionisani major vazduhoplovstva znajte da nemamo nista na zalost....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

perlx

Што се узбуђујеш, видиш да их има довољно... за повремено покретање дежурне паре.

monsterbnt

Sto je najgore zaista imamo 80+ letilica

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_Air_Force_and_Air_Defence#Current_inventory

I vecina jeste u letnom stanju, ali koliko ih je realno upotrebljivo u nekom hipoteticklom ratu....
Btw jedan americki nosac aviona ima preko 100 letiica...
Smrt SVIMA!!!!