Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

pa javi se da si ti snimio :P

ЯЭВОЛУТИОН

sad cu se pprijavim......

JESUS CAMERMAN

ina da odstampam na majci
a ispod

http://www.ewednewz.com/wp-content/uploads/2012/05/Middle-Finger-Up.jpg

               "bez otpora"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

durmitor2000

Izjava za snimanje pripadnika Mup-a pa samim tim ni komunalci nisu iznad njih. ImAte pravo da slikate i snimate

monsterbnt

Bas sam to hteo da okacim.... Mogu da ga popuse...
Smrt SVIMA!!!!


perlx

Citat: monsterbnt poslato 25 Januar, 2015, 21:02
Samo sto su u pitanju JAVNI sluzbenici snimljeni tokom obavljanja svoje JAVNE duznosti... ne spada pod ugrozavanje privatnosti...
Citat: durmitor2000 poslato 25 Januar, 2015, 22:06
Izjava za snimanje pripadnika Mup-a pa samim tim ni komunalci nisu iznad njih. ImAte pravo da slikate i snimate

Bas to!

mkt

sad kad navale da ih snimaju hahahah

balcan girl

i treba :D :D :D sta ima da se bahate u fazonu ja sam vlast, ti si bre kurac na biciklu i ako æes da se bahatis moze al ima svi na youtubu da te gledaju pa se bahati opet :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!


freepartyman

 Narod koji se najvise zali je glasao za ove slepce koji ih jebu svaki dan..A na sledecim izborima ce ponovo glasati za iste.. Narod je primitivan i ogranicen ko balkonsamo to mogu da zaklucim..Stokholmski sindrom je zavladao u Srbiji to je definitivno.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

mkt


balcan girl

jbg kriva sam nisam izasla na glasanje :( mislila sam da nemaju sanse :( kakav zajeb....
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mkt


eclipse4

Citat: freepartyman poslato 26 Januar, 2015, 02:30
Narod koji se najvise zali je glasao za ove slepce koji ih jebu svaki dan..A na sledecim izborima ce ponovo glasati za iste.. Narod je primitivan i ogranicen ko balkonsamo to mogu da zaklucim..Stokholmski sindrom je zavladao u Srbiji to je definitivno.

ce kurac da glasaju...ova garnitura ce opet biti na vlast samo uz pomoc kradje.....ali i za njih bager ima.....samo se nadam da ce ih sve slucajno taj bagar pregaziti.

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 25 Januar, 2015, 21:15
to su jebene nenormalne budale,pa znaju li oni sta se desava kad kretenu koji se do juce nije znao hljeba najesti das ovlastenja...

Kao i svugde - ima¹ ¹ljama i dobrih ljudi. Ja na snimku nisam video nikakvo maltretiranje, kulturno priveli ¾enu. PRETPOSTAVLJAM (ne znam nikakav detalj) da nije imala dokumenta kod sebe. Inaèe su oni u problemu, ¾estokom.

Citat: mali_zmaj poslato 25 Januar, 2015, 21:15
izjednacavaju policiju i kojekakva sranja od sluzbi... nek spuste cjene prevoza ili nesto pa nece imati problema sa placanjem...

Ako je cena previsoka, neka se ljudi bune. Koliko njih je na ulici? Protestovao neko? Tra¾io ni¾e cene, obrazlo¾io za¹to je preskupo?

Neka uvedu popust za socijalne kategorije (ako veæ nisu).

Ne svi æute, ali se cigane: ¹vercujem se, a ko plaæa je budala. U NS otkad su uveli pokazivanje karte na vratima ¹oferu kad se ulazi, siguran sam da 90 i ne¹to posto ljudi plaæa kartu. Koliko znam, u BG do tog bus plusa niko ¾iv nije plaæao kartu. Od èega onda da napravi¹ dobar gradski prevoz?

Citat: mali_zmaj poslato 25 Januar, 2015, 21:15
ne znam kako je kod vas,al ovi nasi odbijaju da spuste cjene prevoza bez obzira sto je nafta mikad jeftinija... mozes misliti koja bezobrastina... treba nam neki novi staljin,ne tito on je predobar,staljin!!!!   [policaja]

U BG se vozi¹ busom po pola sata i du¾e sa jednom kartom. Taksi ko¹ta 10 puta vi¹e od busa. Ne vidim ¹ta je tu skupo. Na sajtu pi¹e da je meseèna oko 3000 - to je za 1000 dinara skuplje nego u NS - ali je i veæi grad, veæe razdaljine. Evo, mo¾da sam slep, ali ne vidim u èemu je problem? Kupi¹ kartu, vozi¹ se. Ne kupi¹ kartu - plati¹ kaznu. Ako je drugaèije, onda ispada budala svako ko plaæa kartu. Nema¹ liènu da ti napi¹u kaznu (znaèi opet se izvlaèi¹ bez kazne i budala je svako ko plaæa) - lepo u stanicu, pa se seti gde ti je lièna.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Citat: Slaninar poslato 25 Januar, 2015, 10:45
Mene odu¹evljava ¹to kod nas postoji uvek neka caka. U Nemaèkoj zna¹ da æe te naterati da plati¹ kaznu kad se vozi¹ bez karte, ne pada ti na pamet da se vozi¹ bez karte. Kod nas ljudi pizde kad uvedu varijantu da bude tako?!?

Ako nema¹ kartu, meni bi bilo normalno da te legitimi¹u, da znaju kome pisati kaznu. Ako nema¹ liènu kartu, normalno mi je da te uhapse dok se ne potvrdi identitet. Kako drugaèije to re¹iti? Mo¾e se postaviti kontrola pri ulasku, da odmah proveravaju, ali ovo je jeftinije. Samo povremeno napravi¹ kontrolu, ali kazna bude recimo cena meseène markice. Pa se vozi bez karte, rizikuj.


ajd sad ja malo:

Èekam tramvaj 7 kod crkve Sv.Marka na Ta¹majdanu. Ukucam kod, vidim da dolazi za 35 minuta!!! U pitanju je ¹pic u 16h. Vidim da 12ica dolazi za dva minuta. Uðem u nju da odem do ¹tajge da tamo uhvatim 13icu koja æe da naiðe. Kod Beograðanke ulazi kontrola sa sve komunalcima. Tu nastupam ja, imam busplus, ali neæu da otkucam, jer neæu da platim  (ne)uslugu. Da je nai¹la sedmica, platio bih, a po¹to je nema, proveravam kod pred njima, neæu. Tu sam dr¾ao monolog sve do ¹tajge, gde je pola tramvaja vikalo kako sam u pravu. Kontrolorka bila fina, upla¹ena, vidi da sam i nju i komunalca sasekao oko svake njihove reèi izgovorenu meni. Bio preterano ljubazan, fin, kulturan... Hteo ovaj kao da me hapsi :) . ne znam ¹ta bi bilo, ali neki tamo pravio frku, galamio, pa ovaj oti¹ao da pomogne kolegi. E, onda mi kontrolorka tiho ka¾e kako im gledaju snimke (bio onaj ¹panac u pitanju) i kako ne sme da me "ostavi na miru", jer mo¾e da izgubi posao, preporuèi mi vremensku kartu koja bi mi va¾ila i u 13i-ci. Toliko je bila fina i upla¹ena da sam pri izlasku iz vozila, kada sam odradio svoje, otkucao kartu i ljubazno se pozdravio.

E, sad, da je ostao onaj komunalac sa citirajuæim pravilima iz njegove neke knjige iz edukacije koju je mo¾da prelistao i nauèio samo ono boldirano, ne znam kako bi se zavr¾ilo. Jbga, on slui¾beno lice, uniforma, podr¹ka...  svestan sam da bih opasno najebao. Ali mislim da bi terao dalje po svom, pa ¹ta bude.

Slaninar

Meni je nezamislivo da uðem u bus i da ne kupim kartu. Èekam 11, doðe 9, ostavlja me malo dalje, ali sti¾em, samo preðem na drugu stranu ulice kad vidim da prva nailazi. Ali mi to nije opravdanje da ne platim kartu. Ne kapiram po kojoj logici ti razmi¹lja¹. Zaista. Ne ka¾em da nisi u pravu, samo ne mogu da razumem logiku.

Pro¾iveo sam i one devedesete, kad se èekalo po pola sata na prevoz u kom je gu¾va, kao sardine. I uvek sam imao pokaznu, ili kartu. U stvari, ne uvek, bio sam i mangup.  :)   Samo mi ne bi palo na pamet da ne¹to pametujem i krivim kontrolora ako me uhvati i hoæe da me kazni.

Komunalci bi trebalo da mogu da ti uzmu podatke da GSP zna kome da pi¹e kaznu. Mislim, u normalnoj zemlji. Kod nas za sve ima zaèkoljica, pa s dobrim advokatom sve zajebava¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Ima jo¹, ja sam pitao ¹ta da imam samo 75 dinara za tu vo¾nju da stignem po dete u vrtiæ i da odem kuæi? Ne mogu da toliko èekam sedmicu, a lepo pi¹e da ide na 3 minuta. Ako je budem èekao, zatvoriæe se vrtiæ ili æe dete poslednje da mi ostane u vrtiæu, ostavio sam ga pre 7h, a uzeæu ga posle 17h... onda bolje u neki internat da ga dam. I da zbog njihovog ne pru¾anja usluge sam ja u problemu.

Po isto tamo zakonu, zakonu o radu i kolektivnom ugovoru, meni firma plaæa prevoz po ceni meseène karte u gsp, 3270 din, ok. Ali u èemu je fora da mora da mi po novoj odluci to uplaæuje na busplus, a ne kao do sada u ke¹u (na raèun)? ®ena mi radi u ¹koli u Zemun polju, istim tim gsp-om joj iz bloka 45 treba sat i po!!! do ¹kole. i toliko nazad. Kolima 15-20 minuta. kao svima u prosveti, tako i njoj uplaæuju 3270 za ne¹to ¹to ne koriti, veæ daje na to oko 5500din za gorivo (umesto da doda dve crvene na zakonom predviðenim novcem za prevoz i da kulturi¹ka u suknji, blejzeru, èistim èiznana ode u ¹kolu). Do sada sam ja i¹ao kolima, ali meni je trenutno jednostavnije da sedmicom odem pravo do posla. A uskoro æu motorom (da ga sredim, vreme nije problem), ali æu u njega i ja morati da sipam gorivo, a uplaæivaæe mi na neki busplus dovoljno kinte da mogu motorom na posao. Kada to saberem, ova dr¾ava mi opet uze 100 eura meseèno, a da nisam svestan (to jest, svestan sam, ali nemoæan). Umanjenjem 10% posto plate meni i ¾eni, opet mi uzeli preko 100 eura.
I tako da ostajem 200 eura kratak meseèno,  a sa tim novcem bih mogao da kupim preko potreban veæi auto, da odmah uplatim more za celu porodicu i da da to otplaæujem svakog meseca. Ko je to meni uzeo i auto, letovanje, a mo¾da i drugi motor?
Ista ta dr¾ava koja se poziva na zakone koje u jednu ruku va¾e, u drugu ne va¾e.
A to ¹to nemam popust na vrtiæ, infostan... jer imam visok prosek plate, to neæu ni da pominjem.

I KOJU TO DR®AVU, DR®AVNO UREÐENJE, ZAKONE , ODREDBE TREBA DA PO©TUJEM?!?

Slaninar

Citat: mrle poslato 26 Januar, 2015, 11:38
Ima jo¹, ja sam pitao ¹ta da imam samo 75 dinara za tu vo¾nju da stignem po dete u vrtiæ i da odem kuæi? Ne mogu da toliko èekam sedmicu, a lepo pi¹e da ide na 3 minuta. Ako je budem èekao, zatvoriæe se vrtiæ ili æe dete poslednje da mi ostane u vrtiæu, ostavio sam ga pre 7h, a uzeæu ga posle 17h... onda bolje u neki internat da ga dam. I da zbog njihovog ne pru¾anja usluge sam ja u problemu.

Po isto tamo zakonu, zakonu o radu i kolektivnom ugovoru, meni firma plaæa prevoz po ceni meseène karte u gsp, 3270 din, ok. Ali u èemu je fora da mora da mi po novoj odluci to uplaæuje na busplus, a ne kao do sada u ke¹u (na raèun)? ®ena mi radi u ¹koli u Zemun polju, istim tim gsp-om joj iz bloka 45 treba sat i po!!! do ¹kole. i toliko nazad. Kolima 15-20 minuta. kao svima u prosveti, tako i njoj uplaæuju 3270 za ne¹to ¹to ne koriti, veæ daje na to oko 5500din za gorivo (umesto da doda dve crvene na zakonom predviðenim novcem za prevoz i da kulturi¹ka u suknji, blejzeru, èistim èiznana ode u ¹kolu). Do sada sam ja i¹ao kolima, ali meni je trenutno jednostavnije da sedmicom odem pravo do posla. A uskoro æu motorom (da ga sredim, vreme nije problem), ali æu u njega i ja morati da sipam gorivo, a uplaæivaæe mi na neki busplus dovoljno kinte da mogu motorom na posao. Kada to saberem, ova dr¾ava mi opet uze 100 eura meseèno, a da nisam svestan (to jest, svestan sam, ali nemoæan). Umanjenjem 10% posto plate meni i ¾eni, opet mi uzeli preko 100 eura.

Koliko znam, du¾ni su da ti isplate putne tro¹kove u novcu, ako ti insistira¹. Samo prilo¾i¹ overenu tarifu prevoznika o visini cene karte. Mislim da ih mo¾e¹ tu¾iti za to.

Sa druge strane, privatnika bi moglo da zabole gde ti ¾ivi¹, da ti plaæa tro¹kove prevoza. Doði na posao kako zna¹, radi¹ za platu. Ako hoæe¹ da u¹tedi¹ na tro¹kovima, preseli se bli¾e. Ali kapiram, muka je, nema se para. Da je plata normalna, bilo bi nas sve briga za to - kupi¹ od plate kartu, gorivo, ¹ta hoæe¹. I OK je ¹to plaæaju te putne. I trebalo bi da mo¾e da se uzme u novcu - ja idem bajsom na posao i karta mi ni¹ta ne bi znaèila kao takva.

Citat: mrle poslato 26 Januar, 2015, 11:38
I tako da ostajem 200 eura kratak meseèno,  a sa tim novcem bih mogao da kupim preko potreban veæi auto, da odmah uplatim more za celu porodicu i da da to otplaæujem svakog meseca. Ko je to meni uzeo i auto, letovanje, a mo¾da i drugi motor?
Ista ta dr¾ava koja se poziva na zakone koje u jednu ruku va¾e, u drugu ne va¾e.

Svaki narod ima vlast kakvu zaslu¾uje. Mesto da smo svi na ulici ¹to nas jebu, mi se ¹vercujemo u busu?!?!  Tako æemo sigurno dobiti bolju vlast.  :)    Ja bih tu¾io firmu za te putne, ali ne bih se ¹vercovao busom, ili bar ne bih oèekivao da firma koja vozi te buseve ima razumevanje za to ¹to mene zajebavaju za putne. ©to bi to bio njihov problem? Njihova dobra volja da, ali samo ako hoæe da te puste. Jesi u¹ao u bus i rekao, "nisu mi platili putne, imam samo 70 dinara, moram po dete"?  Pa valda smo jo¹ takvi ljudi da te vozaè pusti da se vozi¹.


Citat: mrle poslato 26 Januar, 2015, 11:38
A to ¹to nemam popust na vrtiæ, infostan... jer imam visok prosek plate, to neæu ni da pominjem.

I KOJU TO DR®AVU, DR®AVNO UREÐENJE, ZAKONE , ODREDBE TREBA DA PO©TUJEM?!?

Je li propisan nivo plate od kog ima¹ pravo na popust? Budi sretan ¹to ti plata nije dovoljno niska za to.

Ima neko ko zaraðuje vi¹e, a ne prijavljuje? To je zato ¹to se svi snalazimo i æutimo, niko se ne buni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mrle

Nije meni firma kriva, nego do¹la direktiva iz vlasti da sve firme, preduzeæa....moraju da uplaæuju na busplus. Èitam pre neki dan zdravstvo poèelo da se buni protiv te odluke.

A za¹to taj privatnik ne plaæa prevoz, a po istim tim zakonima mora, ali mu se jebe?


A to ¹to neko ima veæa primanja , a prijavljuje manje, pa na sve to u¹tedi jo¹ 200 eura (9700 bio vrtiæ do sada, imam ih dvoje, infostan 10500din), a po istim tim zakonima mora, ali mu se jebe?

I onda je sve iskrivljeno u u ovoj iskrivljnoj dr¾ave. neka privodi nekog ko nema za kartu, olo¹, hoæe da se vozi, a nema.
Ali i ovog iz gore pomenutog, neka obesi za jaja. Taj i takvi su ukrali , svojim mutljavinama vi¹e nego da se svi vozimo d¾abe.