Glavni meni

beciklovi

Započeo farbach, 26 Novembar, 2011, 17:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

da, to je dural.. verujem da su za te polare isti, oni ionako nemaju neke inovacije, samo malo ulepsaju ram i to je to

mkt

odnesi kod strugara da ti napravi

Mik

To bi islo na glodalicu i kostalo poprilicno.

(Morace tu demontaza, pa na uporedjivanje.)

(Mada ni ovako nije strasno, malo zuji i nista vise, sve precizno radi. Al' da ste videli pad pri kojem sam to iskrivio - to nije bio pad s bicikla, to je bila upotreba bicikla da se spektakularnije padne. I meni zao sto nemam snimak toga.)

kovac85

upravo sam se prikljucio sekti biciklista, nadam se da je dobar za pocetnika :D

[attachment deleted by admin]

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

mrle

i ja od pre par nedelja pedaliram bajs, retko, kratko, ali je dobro, ponovio sam se jednim ovakvim primerkom


[attachment deleted by admin]

mrle

sedi¹te sam uzeo da vozim klinca, obo¾ava vetar u kosi :)

zmiya

Gde ima ovo sedalo i po¹to je?

Plazma Keks

ima planet bike i capriolo


monsterbnt

Uh.....mozeeeeeeeeeeeeee......kad cemo?
Smrt SVIMA!!!!

phantom85

Ej manijaci aj mala pomoc oko izbora bicikla :) da se pridruzim i toj sekti :P
Treba mi za voznju 90% asfaltnim putem, tipa rekreacije 50-100 km i 10% po sumi i ostalim vukojebinama :)

Dao bih oko 250-300e i od novih mi nekako odgovara Polar Mirage Team koji je u Planet Bike-u oko 250e, a od polovnih mi se svidja http://www.kupujemprodajem.com/EXTE-Cross-2989523-oglas.htm
Sta je bolje za ovu moju namenu? Fala vi lepo ;)

Slaninar

Koliko si visok?

Ovde vidi¹ koliki ti ram treba:
http://www.ebicycles.com/

Onda gleda¹ bicikle.

Tako ne¹to kao taj s oglasa (ako je zaista kao nov) je OK cifra.

Ja bih za 90% asfalta svakako preporuèio BEZ ikakvih amortizera. To iz mojih 30ak godina na biciklima i oko 200tinak kilometara nedeljno. Ima ko æe tvrditi drugaèije, naravno.

28 gume se bolje kotrljaju, mada je jo¹ uvek kod nas najlak¹e naæi delove za MTB (26" gume).

Sve sem ©imana je egzotika, na ¾alost, a od ©imana, vidi da bude Acera ili bolji i biæe¹ na konju (Acera, Alivio, Deore...).


S obzirom da tek poèinje¹, ima puno smisla kupiti ¹to jeftiniju kr¹inu polovnu, za malo para, pa kad skonta¹ ¹ta i kako voli¹, vija¹ bolji bajs.

Iz Vr¹ca si? Tamo ima vetrineeee. Mo¾da neki bajs kao trkaèki, sa kormanom koji omoguæava da vozi¹ dosta nisko, kako bi lak¹e savlaðivao vetar. Samo s tim trkaèkim bajsevima ne ide lepo po ¹umi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

Citat: phantom85 poslato 17 Septembar, 2012, 21:48
Ej manijaci aj mala pomoc oko izbora bicikla :) da se pridruzim i toj sekti :P
Treba mi za voznju 90% asfaltnim putem, tipa rekreacije 50-100 km i 10% po sumi i ostalim vukojebinama :)

Dao bih oko 250-300e i od novih mi nekako odgovara Polar Mirage Team koji je u Planet Bike-u oko 250e, a od polovnih mi se svidja http://www.kupujemprodajem.com/EXTE-Cross-2989523-oglas.htm
Sta je bolje za ovu moju namenu? Fala vi lepo ;)
bicikl je bezveze. http://cikloberza.com/show.php?id=81652 zovi ovog, to sto na njemu pise KTM, nema veze. ima daleko bolje delove nego taj na kupujem-prodajem.
svejedno, najbolje ti je da uzmes hardtail bicikl za tvoje namere.

@monster.
moze, za jedno 1-2 godine

monsterbnt

Citat: Plazma Keks poslato 17 Septembar, 2012, 22:51
@monster.
moze, za jedno 1-2 godine

pa ne moramo bas tako ko oni al mozemo lagano da vezbamo   :-[
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

sto se mene tice, mogu i sutra. ali nemam vremena $$$
a sto se tebe tice, morao bi da ostavis pljuge i da pocnes malo po terenu da vozis ;D

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 17 Septembar, 2012, 22:51
bicikl je bezveze. http://cikloberza.com/show.php?id=81652 zovi ovog, to sto na njemu pise KTM, nema veze. ima daleko bolje delove nego taj na kupujem-prodajem.
svejedno, najbolje ti je da uzmes hardtail bicikl za tvoje namere.

Odlièan bajs, kvalitetna & skupa oprema. Za te novce, da ga kupi, vozi sezonu, pa onda proda, kad bude sve trebalo da se menja i kad skonta ¹ta voli.

Samo da skrenem pa¾nju. Taj bajs ima devet zupèanika pozadi. Za osmofaz su duplo jeftiniji lanci i kasete. Puno je veæi hod zadnjeg menjaèa, pa je osmofaz i manje osetljiv na lo¹iju pode¹enost, zaprljanost, meke bu¾ire i slièno. Mislim da sa tri zupèanika napred, pozadi ne treba vi¹e od osam, osim mo¾da trkaèima. 9, 10 i 11 faz grupe su otimanje para. Tako da na neke du¾e staze, osmica je prava stvar.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

pa sa 9,10 i 11 mozes lakse da nadjes brzinu koja ti treba.
drugo, ne verujem da ce voziti toliko da ce morati da menja lanac, kasetu i prednje lancanike svake sezone ;) dovoljno je da samo redovno podmazuje lanac

dzimika

bajs sam kupio 2006 i od tada sam samo jednom podmazao lanac, doduse nisam ga ni vozio godinama do ove godine ali i dalje nista ne podmazujem jer sve i dalje radi :D

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 18 Septembar, 2012, 08:52
pa sa 9,10 i 11 mozes lakse da nadjes brzinu koja ti treba.
drugo, ne verujem da ce voziti toliko da ce morati da menja lanac, kasetu i prednje lancanike svake sezone ;) dovoljno je da samo redovno podmazuje lanac

Sve je to marketing. Terao sam matori bajs sa pet zupèanika pozadi uz brda, bez problema. Onda je do¹ao 6, pa 7... pa 8. Super!  Mo¾e¹ napraviti sve kombinacije koje ti trebaju. Tri zupèanika napred i uska kaseta nazad. Ili kaseta velikog raspona, ako treba ba¹ me¹ovit teren, pod teretom i sl. Onda je iza¹lo 9, 10 i tako dalje. To je isto super, kad sve radi. Samo je cena visoka. Lanci su tanji, osetljiviji. Hod menjaèa je puno manji, pa je isto osetljivije sve. Ispadne vi¹e zezanja oko odr¾avanja, vi¹e para, manje pouzdano.

To ima smisla ako se trka¹, pa ti je bitno da uvek bude¹ u optimalnom prenosu. Inaèe je samo bacanje para. Imam 8 i 10 faz. bicikle i osmofaz je bomb-proof, ¹to bi rekli englezi. Sa tri lanèanika napred, mo¾e¹ nazad staviti uzanu kasetu (13-28 recimo) i ima¹ sve brzine koje ti trebaju (osim ako ima¹ 100 kila i vuèe¹ jo¹ toliko na prikolici).

Jeftin osmofaz tra¾i manje pode¹avanja, èi¹æenja i sl. da bi radio isto kao èak i kvalitetniji desetofaz. Devetofaz je tu negde izmeðu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen