Glavni meni

Tema za ljubitelje BMW automobila

Započeo UFF, 11 Novembar, 2011, 16:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

isao sam za ns danas da vidim ovog, jaca varijnta 120d, dosta opreme koza, navigacija, xenoni... rekoh da ofarbam ako je dobar jer je dobra cena ali previse ulaganja jbg
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6004593/bmw-120-120-d

VR 46

Brate,po meni je bolje da uzmes pola novije godiste nego da uzimas seriju 1 koja je skuplja a starija...po meni je glupo kupovati bmw-a a da nije:
1.Dvosed (z3,z4)
2.Kupe (serija 3)
3.Limuzina (serija 3 i serija 5)
4.Limuzina kurcenje (serija 7)
Realno gledano,zna se koje modele pravi i za koje serije ima tradicije godinama i ja te modele smatram cistokrvnim BMW-om...Nadam se da si me skapirao,ne kazem ja da su lose ostale serije,ali meni je nekako kad neko kaze vozim BMW-a,mene je oduvek to asociralo na gore pomenute.
Naravno svako ima svoje razloge i u to se ne mesam,ali i sam kazes da ti treba trenutno auto za grad,pa kupis onog pola koji je noviji i vozis se...
Twist of wrist!

DraganPavlicevic

Pre no ¹to se odluèi¹ za kupovinu jedinice treba da zna¹ da je set kvaèila 6ooe,disk ploèice 2ooe,akumulator 400e,prednji amortizer 170e,...Ovo su podaci iz nedavno objavljenog testa u jednoj auto reviji.Da ti ne prièam koliko ko¹taju specijalne gume.A i ru¾an je.Serija 3 (i to jo¹ kupe) je sasvim ne¹to drugo.Uostalom, vozio si je.

UFF

akumulator 400e ?
zbog cega?
koliko sam vide standardni neki nosi umesto rezervnog tocka, jedino sto ima pun q izvucenih pluseva

bucko

To za akumulator sam i ja cuo.Drug mi vozi 335 i u servisu mu uzeli 500 e za ak,ja mislim da to varta radi za 10-15 000 din

Na wrangleru u salonu crkao originalni ak i stavili drugi u garanciji,na racunu oko 100000 din,ja gledao na netu i ta amperaza se prodaje za stotinak eur

DraganPavlicevic

Zbog start-stop sistema akumulatori su mnogo jaèi i kvalitetniji.Nisu naveli marku akumulatora, ali jesu cenu.Od ranije znam da su ti akumulatori veoma skupi.Gume su "ran flet"(ako sam dobro napisao).Sa takvom gumom mo¾e¹ da vozi¹ jedno vreme èak i kada se izduva.Problem je ¹to za tu vrstu guma mora¹ imati i odgovarajuæe felne, tako da ne dolazi u obzir zamena samo guma.I prilièno su tvrde, ¹to znaèi neudobna vo¾nja.Ovo za cenu koèionih ploèica je za sada rekord, bar koliko sam ja upuæen.Razumem ¹to je za X5 i X6 cena ploèica astronomska(oko 500e), ali ovo je ipak mali auto.Dugo sam vozio seriju 3 (imao sam 6 kom.)pa znam koliko ¹ta ko¹ta.Ovo je èisto preterivanje.

K_A_W_A

Bio sam sada za vikend u Austriji u Klagenfurtu. Zanima me sta sam ja ovo uslikao na ulici? Uzivo izgleda perverzija  :drka:



freepartyman

To ti je i8  ;D  Hibrid,ima obican i motor na struju.
Dragan@
Ako je sve tako ko sto kazes,Uff-e bolje uzmi za te pare x5 pa kad te vec jebu sa cenom odrzavanja vozi bar nesto sto je luksuzno..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Boban_m

Citat: UFF poslato 09 Mart, 2015, 12:05
akumulator 400e ?
zbog cega?
koliko sam vide standardni neki nosi umesto rezervnog tocka, jedino sto ima pun q izvucenih pluseva
Ako ima prostora, stavi obican aku. M3, a mislim i svaka E92 ima neki mali akumulator. Ti izvuceni plusevi su uredjaj koji prekine struju kod saobracajke, da bi izbjegli dalje nevolje (pozar itd...).

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

DraganPavlicevic

Ja sam veliki fan BMW/a.Godinama sam vozio iskljucivo tu marku.Imao sam sve trojke, osim M modela.Ali ovaj X6 mi je bukvalno odvratan.Dopada mi se X5, jer je pravi SUV.Ovaj X6...nije mi jasno sta je.Da je dzip, nije.Da je kupe, nije.To je samo jedan nabildovani dziberski auto koji pojedincima sluzi kao dokaz neke njihove muskosti.Da li ste primetili da se u tom modelu iskljucivo vozi samo jedna osoba?Sta vam to govori?Mangup ima pare, sebican je i to bi otprilike bile glavne crte lika koji vozi takav auto.I sluzi im za obilazak kafica.Tacka.

Zeljkamp

Meni je X6 lep i rado bih ga vozio umesto e46-ce a nisam nista od onoga sto si naveo.

Da li taj auto ima upotrebnu vrednost ili ne, to je totalno druga prica. Za nekoga ima a za nekoga ne. Nema ni Ferrari upotrebnu vrednost pa ga ipak voze. Da imas par miliona na racunu, garantujem da bi drugacije razmisljao.
TwinZ Auto & Moto

Bori¹a

ne radi se o tome da li bi vozio ili ne, i ja bih pre KUPIO/UZEO X5 od X6... da daju na poklon, i bicikl je dobar [yahoo]

bigbad86

I ja se slazem sa Pavlicevicom. X6 mi ne lici ni na sta, X5 mi je jasan. Ferrari je supersportski automobil i njemu je jasna namena, ono sto mi smeta kod X6 je sto puknes GOMILU novca na auto nejasne namene. I da imam par miliona na racunu opet bih vozio neki BMW 550i ili tako nesto... Al nemam :P

freepartyman

Citat: Zeljkamp poslato 09 Mart, 2015, 18:22
Meni je X6 lep i rado bih ga vozio umesto e46-ce a nisam nista od onoga sto si naveo.

Da li taj auto ima upotrebnu vrednost ili ne, to je totalno druga prica. Za nekoga ima a za nekoga ne. Nema ni Ferrari upotrebnu vrednost pa ga ipak voze. Da imas par miliona na racunu, garantujem da bi drugacije razmisljao.
Da imam par miliona na racunu ne bi me videla X6ica i slicna sranja, gledao bi Range Rover i G klasu kad je u pitanju SUV.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

cika zuba

Na BMW felne ne moraju ran flat gume ako su takve bile pre toga na autu!
Znaci opusteno se kupe klasicne-standardne gume i montiraju se na felne.
Pricam iz licnog iskustva!
[/

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

cvele


Radanovic

BMW 3.0 CSL 1975. vs BMW Z4 GTLM 2015.












MIGE