Glavni meni

Vojna i takticka oprema

Započeo SrpskiDzedaj011, 19 Oktobar, 2011, 17:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Kengur

Mogu samo ce pre toga morati da dovedu neku isnspektorku da mi proveri alat za silovanje... :)

bokilic

pa,,u moje vreme bila u stanici  jedna jako nezgodna..proveravala je svasta nesto na mnogo neobicne i bolne nacine..
pa nije bas za preporuku..ceo beograd je znao za doticnu..
brmmmm

El Jefe

Meni nasli na ulasku u sud francuski kljuc u rancu.Medjutim njoj prsten nisu nasli
Друштво за заштиту од животиња

Kengur

Citat: bokilic poslato 16 Decembar, 2012, 13:50
pa,,u moje vreme bila u stanici  jedna jako nezgodna..proveravala je svasta nesto na mnogo neobicne i bolne nacine..
pa nije bas za preporuku..ceo beograd je znao za doticnu..

Ako je bila u 12oj znam na koga mislis... :) Ali ne znam bas dal je ona bila u tvoje vreme, jedino da je bila bas mlada... :) Ufrckana...

bokilic

moje vreme je bilo pre 20godina...i jos pamtim ta losa losa vremena.....
brmmmm

WOLVERINE


WOLVERINE



  Znam da je off u temi ali evo jedna dobra fora za kampovanje ili kad nemas sve sa sobom.....


Swedish Fire Torch

Slaninar

Citat: bokilic poslato 16 Decembar, 2012, 13:32
ja neznam ni zasto bi nozekanju nosio sa sobom bezveze,ajd kad ides na pr, na pecanje lov,ili tako negde namenski,pa poneses ,ali u suprtnom nema potrebe za tim. i to poneses  u rancu ili vec tamo gde ti stoji oprema, i nemas brige...

Kad god ne ponesem Leatherman multitool, zatreba mi! Isto tako i baterijska lampa. Zato uvek nosim sa sobom. Kao klinac, na neki vol¹eban naèin sam u¹ao na bezbroj koncerata sa takvim no¾em, jednostavno to ne do¾ivljavam kao oru¾je, pa sam uverljiv kad me pregledaju. Posle tek skontam, jebote, uneo sam faking NO®!  :)


©to se no¹enja tièe, to je dozvoljeno ako postoji razlog. Znaèi, ako ide¹ u lov, mo¾e no¾. Ako kampuje¹, mo¾e.  Ako si u urbanom delu grada u 2 noæu, onda si sumnjiv. Po zakonu ne sme da se nosi. Sve zavisi od procene. Ako pandur proceni da si OK (obuèen si za lov/¹umu i ide¹ u, ili iz ¹ume, onda je OK) pu¹ta te, ako proceni da æe¹ praviti mo¾da sranja (u dva ujutru u grad nosi¹ no¾, jo¹ ako je u skrivenoj futroli) onda æe¹ te¾e da se opravda¹. Ako se ne varam, mo¾e da ide i prijava za nedozvoljeno no¹enje&dr¾anje. Znaèi sve zavisi od koNJteksta. Mo¾e da bude no¾ od 30cm, ali ako si u lovu, OK je. A mo¾e i no¾iæ od 3 cm, al' ako je u rukavu, u gradu, onda sumnjaju da æe¹ praviti problem i zajebancija. U stvari, tako je bilo kad sam poslednji put proveravao i raspitivao se, upravo stoga ¹to volim uvek imati no¾ pri ruci.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SrpskiDzedaj011

Citat: pit poslato 16 Decembar, 2012, 12:22




    A znas li do koje duzine seciva se tolerise od strane policije.Znam da je ranije bila neka granioca do koje se tretirao kao perozrez a preko nje kao noz i mogo si da popijes prijavu za nosenje hladno oruzja.
      Ja imam nekoliko komada koje nosim cisto onako iz zezanja ...da oljusitim jabuku i sl.


Хајде овако.... Чисто да отклонимо недоумице....

Извор: "Закон о оружју и муницији" Републике Србије

Оружјем се сматра свака направа која је намењена, прилагођена или израђена, као и други предмети чија је основна намена вршење напада.
Хладно оружје - боксер, бодеж, кама, сабља, бајонет и други предмети чија је основна намена вршење напада.

Члан 35. Закона о оружју и муницији:
Новчаном казном до 10.000.00 динара или казном затвора до 60 дана казниће се лице које носи хладно оружје;

Такође је истим законом регулисано да је забрањено ношење ловачког, спортског и посебног оружја ( оружје које избацује анестетичко средствно, звични и светлосни сигнали, бла, бла,...) изван ловишта, објеката стрељачких организација и других наменских објеката.


Полицијска пракса:
Лице које је затечено да носи хладно оружје, без обзира да ли је исто пронађено делимичним прегледом, претресом или га је лице добровољно предало ОСЛу МУПа РС, следи довођење у станицу, одузимање хладног оружја уз "Потврду о одузетим предметима" где један примерак иде власнику хладног оружја, коју лице може да потпише а може и да одбије, и истом следи Прекршајна пријава из Закона о оружју и муницији.
Лице такође може бити задржано у просторијама за задржавање Полицијске станице:
- 12 сати у колико је у алкохолисаном стању;
- 24 сата у колико је лице починило прекршај из Закона о ЈРМу;
- 48 сати по кривици;

Такође исти поступак пролазе лица са шрафцигерима, чекићима и другим предметима које по процени ОСЛа МУПа РС могу послужити за напад или самоповређивање.
На том лицу је даље да у току прекршајног поступка изнесе судији зашто је носио тај алат са собом....
I have to return some video tapes....

Plazma Keks

Citat: bokilic poslato 16 Decembar, 2012, 13:42
pa tako mogu i za silovanje da te optuze,imas potreban alat i za to :P
mene su jednom zaustavili u gepeku gomila alata,kaze eto imas kljuc 10 viljuskasti i kljesta,krenuo si u obijanje,,posle su mi objasnili da se to stavi na cilindar brave itd pa se lomi,sta ja znam..zezali me pola sata,videli da nema vajde,da nema ni pola crvene pa odustali :P pitali me sta cemi srafcigeri u gepeku..
sta cemi petrolej,a zima a ja vozim dizela pa mi sluzi kao aditiv za naftu,mislili da cu baklju da pravim..ma teli kintu,,moz da te ebu i za dizalicu..ako hoce..
au... pa ja u kolima imam alat da rasturim ceo jebeni autobus, sta ce meni reci ako im se cefne jednom tako...

pit

Citat: Plazma Keks poslato 16 Decembar, 2012, 22:10
Citat: bokilic poslato 16 Decembar, 2012, 13:42
pa tako mogu i za silovanje da te optuze,imas potreban alat i za to :P
mene su jednom zaustavili u gepeku gomila alata,kaze eto imas kljuc 10 viljuskasti i kljesta,krenuo si u obijanje,,posle su mi objasnili da se to stavi na cilindar brave itd pa se lomi,sta ja znam..zezali me pola sata,videli da nema vajde,da nema ni pola crvene pa odustali :P pitali me sta cemi srafcigeri u gepeku..
sta cemi petrolej,a zima a ja vozim dizela pa mi sluzi kao aditiv za naftu,mislili da cu baklju da pravim..ma teli kintu,,moz da te ebu i za dizalicu..ako hoce..
au... pa ja u kolima imam alat da rasturim ceo jebeni autobus, sta ce meni reci ako im se cefne jednom tako...

        Pa ako te vide u o2 pored nekog autobusa najebo si.

WOLVERINE

Citat: SrpskiDzedaj011 poslato 16 Decembar, 2012, 21:23
Citat: pit poslato 16 Decembar, 2012, 12:22




    A znas li do koje duzine seciva se tolerise od strane policije.Znam da je ranije bila neka granioca do koje se tretirao kao perozrez a preko nje kao noz i mogo si da popijes prijavu za nosenje hladno oruzja.
      Ja imam nekoliko komada koje nosim cisto onako iz zezanja ...da oljusitim jabuku i sl.


Хајде овако.... Чисто да отклонимо недоумице....

Извор: "Закон о оружју и муницији" Републике Србије

Оружјем се сматра свака направа која је намењена, прилагођена или израђена, као и други предмети чија је основна намена вршење напада.
Хладно оружје - боксер, бодеж, кама, сабља, бајонет и други предмети чија је основна намена вршење напада.

Члан 35. Закона о оружју и муницији:
Новчаном казном до 10.000.00 динара или казном затвора до 60 дана казниће се лице које носи хладно оружје;

Такође је истим законом регулисано да је забрањено ношење ловачког, спортског и посебног оружја ( оружје које избацује анестетичко средствно, звични и светлосни сигнали, бла, бла,...) изван ловишта, објеката стрељачких организација и других наменских објеката.


Полицијска пракса:
Лице које је затечено да носи хладно оружје, без обзира да ли је исто пронађено делимичним прегледом, претресом или га је лице добровољно предало ОСЛу МУПа РС, следи довођење у станицу, одузимање хладног оружја уз "Потврду о одузетим предметима" где један примерак иде власнику хладног оружја, коју лице може да потпише а може и да одбије, и истом следи Прекршајна пријава из Закона о оружју и муницији.
Лице такође може бити задржано у просторијама за задржавање Полицијске станице:
- 12 сати у колико је у алкохолисаном стању;
- 24 сата у колико је лице починило прекршај из Закона о ЈРМу;
- 48 сати по кривици;

Такође исти поступак пролазе лица са шрафцигерима, чекићима и другим предметима које по процени ОСЛа МУПа РС могу послужити за напад или самоповређивање.
На том лицу је даље да у току прекршајног поступка изнесе судији зашто је носио тај алат са собом....

Pa jbg... tako bi i trebalo da bude.... i ja kad idem u lov puska je u metalnom sanduku zaklucana a u drugom municija.... sve stoji u gepeku i prilikom zaustavljnja sam u obavezi da prijavim... ako je sve tako spremljeno,,, nema problema...

A i oni su ostavili sam zakon dosta dvosmislen.... jbg treba navesti u zakonu sta je hladno oruzije a ne tamo neki nepismeni ili polu pismeni da procenjuje .. mislim da je tako ispravnije...

Aussweis

Citat: WOLVERINE poslato 16 Decembar, 2012, 14:04
[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]



http://www.knifecenter.com/knifecenter/index/specops.html


http://www.knife-depot.com/survival-knives/


  A ovo je sledece sto kupujem..... samo masivnu kao ova sto je....



Cold Steel Gurkha Kukri Review

Original Cold Steel test GURKHA KUKRI


dobar izbor..
Ja sam jedva nabavio autentièni no¾ Gurki koji je kori¹æen i star. Iz Nepala, od me¹tanina iz nekog sela koji ga dr¾i u kuæi ko zna koliko dugo, kao u Vojvodini ¹to neki idalje imaju kubure u kuæama :-) opra¹tao se od no¾a kao od deteta.. Futrola je ruèni rad ali se vidi da je doraðivana godinama unazad..

[attachment deleted by admin]
Sve ima cenu ili čast!

WOLVERINE

Citat: Aussweis poslato 16 Decembar, 2012, 23:33
Citat: WOLVERINE poslato 16 Decembar, 2012, 14:04
[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]



http://www.knifecenter.com/knifecenter/index/specops.html


http://www.knife-depot.com/survival-knives/


  A ovo je sledece sto kupujem..... samo masivnu kao ova sto je....



Cold Steel Gurkha Kukri Review

Original Cold Steel test GURKHA KUKRI


dobar izbor..
Ja sam jedva nabavio autentièni no¾ Gurki koji je kori¹æen i star. Iz Nepala, od me¹tanina iz nekog sela koji ga dr¾i u kuæi ko zna koliko dugo, kao u Vojvodini ¹to neki idalje imaju kubure u kuæama :-) opra¹tao se od no¾a kao od deteta.. Futrola je ruèni rad ali se vidi da je doraðivana godinama unazad..

Auuuu ovo mu dodje kao egzotika....  svaka cast... bice prilika valjda da se vidi uzivo....?





SrpskiDzedaj011

Citat: WOLVERINE poslato 16 Decembar, 2012, 22:43


Pa jbg... tako bi i trebalo da bude.... i ja kad idem u lov puska je u metalnom sanduku zaklucana a u drugom municija.... sve stoji u gepeku i prilikom zaustavljnja sam u obavezi da prijavim... ako je sve tako spremljeno,,, nema problema...

A i oni su ostavili sam zakon dosta dvosmislen.... jbg treba navesti u zakonu sta je hladno oruzije a ne tamo neki nepismeni ili polu pismeni da procenjuje .. mislim da je tako ispravnije...

Па зар поред оног извода имаш и даље недоумица шта се подразумева хладним оружјем?!
Mислиш да рецимо зарђали шрафцигер не може да нанесе озбиљну повреду?!
Мислим да је регулисано и где се и како се исти може носити.... Нпр у кутији за алат и са заштитном капом....

Искрено мислим да је тај део закона добро разрађен посебно део око транспорта оружја или оруђа који су погодни за напад или самоповређивање....
Да, истина је да "онај" који одлучи да некоме расцопа главу може то да уради и са каменом, аутодизалицом, или већ чиме....
Све зависи колико је маштовит....
Али то повлачи другу квалификацију....

По Закону о јавном реду и миру:
Осим учествовања у тучи, изазивање туче и вршења насиља над другим, што се све по том закону кажњава новчаном казном до 30.000.00 динара или казном затвора до 60 дана, постоје и отежане околности ако се то изврши у групи или ако се маши опасним оружјем или оруђем....
Као и од последице.... Смрт лица, ТТП, ЛТП,....
I have to return some video tapes....

Gvozden

Dobro sve to stoji, ali stvarno..malo je nedoreceno. Srafciger u jakni nije isto sto i srafciger u autu....npr u kaseti, u kaseti u vratima. Mi cesto imamo montaze i kad mi ostane u prsluku ja ga mahinalno stavim u kasetu da me ne bode dok vozim i sad kad bi gledao po tome , treba da me vode u pritvor i pisu kaznu od 10.000....
Uvek ima onaj cvajcarski perorez, ostar, sece lebac i kobaje kako treba, i kad idemo na pecanje imam onaj za filetiranje ribe. Dugacak ostar, savitljiv. Sad te pitam ozbiljno da ne najebem od nekog nadrkanog sto mu se moze? KAko pravdati takav noz u posedu sem ociglednog razloga , ides da pecash i treba ti secivo da filetirash mamac....

A vi gospodo lovci ima da cutite ko cke, jer ako dobijete prijavu ode puske i sva novogodisnja i svdbarska oprema. Skoro su kolegi uzeli Holland Holland zbog toga sto je razdvajao kuma i taksistu...
Covek ih sprecio da se podave i popio zbirnu rpijavu za JRM... :)
A drugi slucaj ortaku banu pijanac na prag u 2 ujutro i lupa lomi prozore ( greskom) i ulazi u kucu i ovaj ga odvali i izbaci....op, prijava, daj oruzje, vracamo kad budesh osloboden optuzbe. On oslobodjen, oruzja nema ,kako!? Eeeee pa sad ponovo kroz drill ko si sta si..... i jedan komsija 15 kuca od njegove ga ne voli , prodavali zajedno gorivo u vreme krize pa konkurencija... i Odbiju ga...I sad mora da proda sve ili ce biti konfiskovano....... Eto resenja, drzave , zakona.... PAzi advokatska smo porodica i bliski rodjak mi je bio predsednik vrhovnog suda bla bla....zato nikad i nisam uzeo vatreno oruzje u ruke...sam kad su nam ga dali i zapovedili... + Trenirao streljastvo decenijama...

dzimika

ja ne znam zasto je meni ostalo u secanju da noz do 7cm se ne smatra za hladno oruzje, da li je to bio nekog starog zakona ili nesto slicno
tipa svajcarac i nesto slicno

Gvozden

Zakon! samo da je ostar, mene po celom svetu sluzio i sekao lokalne specijalitete...
http://www.photo-dictionary.com/photofiles/list/1389/1896swiss_knife.jpg

Aussweis

Citat: WOLVERINE poslato 16 Decembar, 2012, 23:55
Citat: Aussweis poslato 16 Decembar, 2012, 23:33
Citat: WOLVERINE poslato 16 Decembar, 2012, 14:04
[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]



http://www.knifecenter.com/knifecenter/index/specops.html


http://www.knife-depot.com/survival-knives/


 A ovo je sledece sto kupujem..... samo masivnu kao ova sto je....



Cold Steel Gurkha Kukri Review

Original Cold Steel test GURKHA KUKRI


dobar izbor..
Ja sam jedva nabavio autentièni no¾ Gurki koji je kori¹æen i star. Iz Nepala, od me¹tanina iz nekog sela koji ga dr¾i u kuæi ko zna koliko dugo, kao u Vojvodini ¹to neki idalje imaju kubure u kuæama :-) opra¹tao se od no¾a kao od deteta.. Futrola je ruèni rad ali se vidi da je doraðivana godinama unazad..

Auuuu ovo mu dodje kao egzotika....  svaka cast... bice prilika valjda da se vidi uzivo....?





Tako nekako.. I svakako da mo¾e da se vidi u¾ivo.. U fazonu sam da to ¹to imam podelim, nisam od onih ¹to dr¾e takve stvari u vitrini  [rofl]
Sve ima cenu ili čast!

SrpskiDzedaj011

#499
Полиција подноси прекршајну пријаву а прекршајни суд одређује казну....


Разумем те.... Али и саветујем да водиш рачуна о својим стварима....
Регулисано је на који начин може да се преноси оружје (хладно, ватрено, оружје са тетивом,....) за потребе спорта, лова и риболова....
Као и оруђе које је погодно за напад и самоповређивање....

Полиција није писала закон.... Већ га само спроводи.

Исто тако поред подношења прекршајних пријава, по Закону о полицији, постоји полицијско овлашћење - Упозорење.
И да, савршено је могуће упозорити лице и правно га подучити да је забрањено ношење хладног оружја и да постоји санкција за такво понашање....
Сутра када буде дозвољена педофилија или шта већ - ето.... Друга прича.

Е сад....  
Грађанин је у обавези да буде фин и културан....
Полицајац је у обавези, поред тога да буде фин и културан - да спроводи закон.... И то не зато што је тамо неки надркани него зато што му је то дужност.

Како правдати?!
Шта знам.... Емпатију ретко можеш да нађеш код полицајца јер је нпр прошлу ноћну видео шта може да уради шрафцигер другом човеку када је овај у афекту због најобичније расправе првенства пролаза у саобраћају....
Тако да....
Боље се концентриши на превенцију.

I have to return some video tapes....