Glavni meni

Vojna i takticka oprema

Započeo SrpskiDzedaj011, 19 Oktobar, 2011, 17:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

Slaninar

Citat: WOLVERINE poslato 12 Decembar, 2012, 20:13
Citat: prpa_zr poslato 11 Decembar, 2012, 19:57


savr¹en

Da ....... besprekoran je...... moze sve ovo .........

A zelja mi je da kupim nesto iz ove kolekcije.... pogledaj godine proizvodnje....... http://www.japaneseswordsocietyofcanada.org/Samurai_Swords.html

No¾ odlièno izgleda. Test sam pogledao: to je neko mekano drvo i plastièna fla¹a, zar ne bi svaki no¾ trebalo da radi sve to? Naravno, ako tebi slu¾i dugo i dobro, to je super preporuka, ali taj test sam po sebi mi deluje vi¹e kao navlaku¹a.

Pitanje: tanto o¹trica - koja joj je prednost u odnosu na standardnu? Meni bi nedostajao klasièan ¹pic na no¾u, za lak¹e bu¹enje rupa i sitnije zareze. Pretpostavljam da ipak ima i neka prednost takve o¹trice (mada mi pada na pamet jedino eventualno lak¹e bu¹enje pancira uz manje ¹anse za deformaciju   :)  ).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

WOLVERINE

Citat: Slaninar poslato 16 Decembar, 2012, 07:20
Citat: WOLVERINE poslato 12 Decembar, 2012, 20:13
Citat: prpa_zr poslato 11 Decembar, 2012, 19:57


savr¹en

Da ....... besprekoran je...... moze sve ovo .........

A zelja mi je da kupim nesto iz ove kolekcije.... pogledaj godine proizvodnje....... http://www.japaneseswordsocietyofcanada.org/Samurai_Swords.html

No¾ odlièno izgleda. Test sam pogledao: to je neko mekano drvo i plastièna fla¹a, zar ne bi svaki no¾ trebalo da radi sve to? Naravno, ako tebi slu¾i dugo i dobro, to je super preporuka, ali taj test sam po sebi mi deluje vi¹e kao navlaku¹a.

Pitanje: tanto o¹trica - koja joj je prednost u odnosu na standardnu? Meni bi nedostajao klasièan ¹pic na no¾u, za lak¹e bu¹enje rupa i sitnije zareze. Pretpostavljam da ipak ima i neka prednost takve o¹trice (mada mi pada na pamet jedino eventualno lak¹e bu¹enje pancira uz manje ¹anse za deformaciju   :)  ).

U pitanju je samo konfiguracija seciva... u odnosu na druge ima bolje rezne sposobnosti.... E sad da li se pravi od kvalitetnijeg celika ili na neki drugi nacin... verovatno... nisam ja lepo slikao moj... ja sam sa njim sekao drva na isletu... cepao neke oblice.. svoga sam ga okrnjio sa gornje strane gde sam tuka cekicem..krza se kao staklo... sto kazu nasi stari dosta ljut celik...

Ja bih ga preporucijo svakom.... pogotovo sa ovom fotrolom koja je vide funkcionalna... ja ga cesto nosim izmedju plecki na ledjima.. i cesto puta sam prosao pretres  [policaja] na ulici.... :D

WOLVERINE


  Evo par zanimljih klipova kako napraviti fotrolu a da bude multi poziciona..... ja sam do sad napravio 20kom.... cak sam i za sebe napravio vise komada prema tipu nosenja.....

Custom Kydex Sheath Step By Step Tutorial


Bushcraft - How To Make A Kydex Knife Sheath - Part 2



WOLVERINE


  Inace trenutno ovde ima dosta pristupacnih i kvalitetnih stvari.... sobzirom da su im seciva od 440 rokvela tvrdoce.....


http://www.svezakucu.rs/www/catbrowser.php?qcatid=943





WOLVERINE

#465
   Moja preporuka a i cena je pristupacna...................  inace sam u petak narucio ovaj bez fotrole.... pa kad stigne vise informacija....

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=20512.......  ovaj...

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=20705

pit





         
Citat: WOLVERINE poslato 16 Decembar, 2012, 12:03
   Moja preporuka a i cena je pristupacna...................  inace sam u petak narucio ovaj bez fotrole.... pa kad stigne vise informacija....

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=20512.......  ovaj...

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=20705

    A znas li do koje duzine seciva se tolerise od strane policije.Znam da je ranije bila neka granioca do koje se tretirao kao perozrez a preko nje kao noz i mogo si da popijes prijavu za nosenje hladno oruzja.
      Ja imam nekoliko komada koje nosim cisto onako iz zezanja ...da oljusitim jabuku i sl.

pit


Hohštapler

Imam drugara koji je pandur, i¹ao samnom u srednju. On mi je jednom rekao da tako ne¹to ne postoji, zakon, pravilnik, oni mogu da ti oduzmu sve. On pravi procenu, on odluèi...
Njegovo pitanje je: "©ta æe tebi to?"...
©ta god da ka¾e¹, jebe mu se...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Decembar, 2012, 12:51
Imam drugara koji je pandur, i¹ao samnom u srednju. On mi je jednom rekao da tako ne¹to ne postoji, zakon, pravilnik, oni mogu da ti oduzmu sve. On pravi procenu, on odluèi...
Njegovo pitanje je: "©ta æe tebi to?"...
©ta god da ka¾e¹, jebe mu se...

     Pa otprilke ako nemas kriminalni dosije i nisi navatan nocu oko 2 na nekom problematicnom mestu ne bi trebao da imas problema.

Hohštapler

Pa tako nekako... on radi "procenu liènosti"...
Mene je on pitao ¹to dr¾im sekiru u kolima (æale kad ide na vikendicu nikad ne vadi alat, pa ja non stop vozam sekire, testere, makaze...). :D
Kao, ako mene zaustave subotom uveèe i naðu mi to u kolima, oduzeæe mi..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

WOLVERINE

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Decembar, 2012, 12:51
Imam drugara koji je pandur, i¹ao samnom u srednju. On mi je jednom rekao da tako ne¹to ne postoji, zakon, pravilnik, oni mogu da ti oduzmu sve. On pravi procenu, on odluèi...
Njegovo pitanje je: "©ta æe tebi to?"...
©ta god da ka¾e¹, jebe mu se...

Upravo tako...nema pravila.... ako mu je cef da ti uzme uzece... ako nije nece.......  na svu srecu nisam imao problema do sada......  sto neznaci da necu...

Ali jbg.... posto sam lovac i svaki drugi vikend u sumi postalo navika......



Kengur

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Decembar, 2012, 12:58
Pa tako nekako... on radi "procenu liènosti"...
Mene je on pitao ¹to dr¾im sekiru u kolima (æale kad ide na vikendicu nikad ne vadi alat, pa ja non stop vozam sekire, testere, makaze...). :D
Kao, ako mene zaustave subotom uveèe i naðu mi to u kolima, oduzeæe mi..

Meni interventna nasla poveci noz na preklapanje u kolima... Sto je najgore to cale vukljao po kolima, i ja uzmem nesto njegov auto i oni me startuju, jos ja kazem nemam nista u kolima sto ne bi trebalo, a nos ispod volana ... Cimali me pola sata i pustili, kad su proverili dal sam osudjivan i te fore...

Na kraju je bilo ''aj bezi bre...'' ali mi nisu uzeli noz...

WOLVERINE

Citat: Kengur poslato 16 Decembar, 2012, 13:14
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Decembar, 2012, 12:58
Pa tako nekako... on radi "procenu liènosti"...
Mene je on pitao ¹to dr¾im sekiru u kolima (æale kad ide na vikendicu nikad ne vadi alat, pa ja non stop vozam sekire, testere, makaze...). :D
Kao, ako mene zaustave subotom uveèe i naðu mi to u kolima, oduzeæe mi..

Meni interventna nasla poveci noz na preklapanje u kolima... Sto je najgore to cale vukljao po kolima, i ja uzmem nesto njegov auto i oni me startuju, jos ja kazem nemam nista u kolima sto ne bi trebalo, a nos ispod volana ... Cimali me pola sata i pustili, kad su proverili dal sam osudjivan i te fore...

Na kraju je bilo ''aj bezi bre...'' ali mi nisu uzeli noz...

  To ti kazem....  i ja uvek imam u autu... jedan u naslonu za ruku..drugi u kaseti za rukavice ...treci u gepeku... i nikad niko.... ustvari samo mi jedan klosar jednom uzeo veliku mag lajt lampu...onu najvecu koja je imala na kraju gde se trpaju baterije napravljen dodatak kao bodez ..... e to j sve... i to su mi vratili posle tri meseca cimanja...




Hohštapler

...ja sam jednom krenuo pre grada sa drugarima do drugog druga kuæi (klasièno zagrevanje ;) )
i svratili usput u prodavnicu i hteli cugu lepo da stavimo u gepek kad ono u gepeku KOSILICA za travu! :D
WTF?  [neampojma]
Ne znam ni kako je stala u gepek, matori to kad upakuje kao da ju je zipovao! ©to je najgore, ne pamtim kad je æale uzeo kola, ko zna kolko dana sam ja nju veselo vozao...
Ove barabe su mi dupe okretale celo veèe!  ;D  
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kengur

Sve zavisi na koga naletis...

Pre toga su me recimo cimali 45 min jer im je bilo dosadno, cak mi nisu dali da se javim na tel... Ja im kazem samo da kazem ribi da saceka, vidite da zove 6000 puta u pm, a oni se keze i kazu budi miran... :)

Posle me puste, ja se popnem bukvalno 50 metara do AP sporta u V.Stepe ribi sve jasno jer ih je videla iza mene, a oni prolaze i keze se... :)
Jbg, doslo im... Ali doduse, tad bila neka silna hapsenja kod mene u kraju za gudru pa me malo cimali zbog toga sto sam iz B.Potoka... ja dozvole bez, registracije bez... Njih boli tuki, bitno im bilo da nemam nista kod sebe, i da se oni malo zabave...

bokilic

ja neznam ni zasto bi nozekanju nosio sa sobom bezveze,ajd kad ides na pr, na pecanje lov,ili tako negde namenski,pa poneses ,ali u suprtnom nema potrebe za tim. i to poneses  u rancu ili vec tamo gde ti stoji oprema, i nemas brige...
brmmmm

Kanarinac

Meni su pre nekoliko godina oduzeli bokser. Ostavio ortak ispod zadnjeg sedista, nisam ni znao da je tu. Sto je najgore bila nedelja , 3 popodne. Oduzeli i popio prijavu 10000...

Kengur

Citat: bokilic poslato 16 Decembar, 2012, 13:32
ja neznam ni zasto bi nozekanju nosio sa sobom bezveze,ajd kad ides na pr, na pecanje lov,ili tako negde namenski,pa poneses ,ali u suprtnom nema potrebe za tim. i to poneses  u rancu ili vec tamo gde ti stoji oprema, i nemas brige...

Ma cale je ostavio u kolima, koji ce mi kurac... Uvek vuklja neki alat i neke gluposti po kolima, stalno nesto nekom popravlja iz dosade...

bokilic

pa tako mogu i za silovanje da te optuze,imas potreban alat i za to :P
mene su jednom zaustavili u gepeku gomila alata,kaze eto imas kljuc 10 viljuskasti i kljesta,krenuo si u obijanje,,posle su mi objasnili da se to stavi na cilindar brave itd pa se lomi,sta ja znam..zezali me pola sata,videli da nema vajde,da nema ni pola crvene pa odustali :P pitali me sta cemi srafcigeri u gepeku..
sta cemi petrolej,a zima a ja vozim dizela pa mi sluzi kao aditiv za naftu,mislili da cu baklju da pravim..ma teli kintu,,moz da te ebu i za dizalicu..ako hoce..
brmmmm