Glavni meni

Honda Varadero v Suzuki Strom v Yamaha TDM 900

Započeo Major, 13 Septembar, 2011, 13:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

easy


UFF

Nisi nam rekao koje godiste tih motora gledas?
ili bar cenovni rang

Major

Onaj lik sto vozi TDM na prvom snimku, po meni vozi katastrofa :o

@ Uff - 2007 pa navise. Cenovni rang oko 7.000

robbief

Ako ne budes mogao da zadrzis Suzuki, svakako uzmi TDM 900. Brzo ces uvideti da se po gradu vozi lakse nego Burgman 650.

Sto se tice putovanja, isao sam skoro na neku voznju sa momkom koji je vozio Burgman 650, i stekao sam utisak da se sa njim moze na kraj sveta i to u paru. Jel si siguran da ti uopste treba motor pored njega ili umesto njega? Bojim se da ces brzo shvatiti da gresis.

Ako vec hoces motor, a da i dalje imas sve sto ti veliki skuter pruza, menjaj ga za T-max. :)
smooth

prpa_zr

Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 09:52
Onaj lik sto vozi TDM na prvom snimku, po meni vozi katastrofa :o

@ Uff - 2007 pa navise. Cenovni rang oko 7.000

u te novce ima¹ da bira¹ ¹ta hoæe¹.. iskoristi do kraja sezone da testira¹ par motora da vidi¹ koji ti najvi¹e le¾i pa kupovinu odradi po zimi ..

Major

Citat: robbief poslato 14 Septembar, 2011, 10:15
Ako ne budes mogao da zadrzis Suzuki, svakako uzmi TDM 900. Brzo ces uvideti da se po gradu vozi lakse nego Burgman 650.

Sto se tice putovanja, isao sam skoro na neku voznju sa momkom koji je vozio Burgman 650, i stekao sam utisak da se sa njim moze na kraj sveta i to u paru. Jel si siguran da ti uopste treba motor pored njega ili umesto njega? Bojim se da ces brzo shvatiti da gresis.

Ako vec hoces motor, a da i dalje imas sve sto ti veliki skuter pruza, menjaj ga za T-max. :)

Ako budem mogao da zadrzim Burgmana onda bi pre isao na varijatnu Stroma ili Varadera.
Ako ne budem mogao onda mi se nekako najvise uklapa TDM jer hocu da imam motor i za grad i za putovanja.

Jedina stvar koja mi smeta na Burgmanu i sto bi promenio jeste velicina tockova. 17" bi bas bile odlicne :D sve ostalo je odlicno i za svaku pohvalu.
Burgman je zakon u odnosu na T-Maxa!

Che

A da menjas Burgmana za nesto manje po gradu + Varadero?

Major

Nisam u tom pravcu razmisljao jer mi je Burgman sasvim dobar po gradu, treba covek samo da se navikne na gabarite  i onda lagano prolazis tamo gde bi i svaki manji skuter prosao ;)

MILJAN

Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 08:55
Moja visina je okolo 185 tezina 85 (i svakim mesecom ide na gore :D )tako da mislim da bi mogao da se uklopim sa sva tri modela. Sada vozim Burgmana koji ima 238 kg i visina sedista mu je na 75.
Mogu opusteno sa obe noge da stanem - stopala na podu.
E sad da vidim razlike:
Strom:
- Tezina 208kg
- Visina sedista 84
Varadero:
- Tezina 238
- Visina sedista 83
TDM:
- Tezina 192
- Visina sedista 82

Kao sto rekoh veruje da bih mogao da vozim sva tri modela bez nekih problema, e sad jedino ce zavisiti od finansija tj da li cu moci da zadrzim Burgmana ili ne. Ako budem mogao da ga zadrzim onda bi moj izbor bio Varadero, a ako ne budem onda TDM.
Mislim nigde ne zurim tako da cu imati jos dosta vremena da se odlucim. Moram da istestiram sva tri modela pa da vidim.
8)
Obzirom na tvoju "¹asiju" ipak tdm 900. Biæe¹ prezadovoljan.
Primer: dl650 je prete¾ak za manevrisanje u mestu(dl 1000 jo¹ je malko te¾i)... Meni par puta nije pao ali sam zapeo kao bizon da ga zadr¾im.-.. Mislim da æe Strom i Varadero, kad-tad, da ti roknu na beton..
Cave ab homine unius libri

Major

Slaba mi sasija moracu da je nabudzim malo :)
I meni nekako TDM zvuci kao najbolji izbor. Mada kao sto rekoh moracu da probam, mozda mi ne bude odgovarao.

easy

razumem da se nekome vizuelno svidja bas Varadero ili da mu drugi motori ne odgovaraju zbog licnih gabarita,
ali sta ce nekome Varadero, (da se niko ne uvredi) mislim - koje su mu prednosti u odnosu na malcice manje, lakse i okretnije motore?
pa i kad krenes na put treba ti 30 minuta gradske voznje nekada da izadjes iz grada.

mada, koliko ovde vidim on je tezak isto koliko i burgman 650, iz vase price bi zakljucio da ima 340 kila, on ima samo 238 kg zar ne?
uzimajuci to u obzir ne bi trebao da mu bude problem da kontrolise motor iste kilaze koji mnogo bolje koci, mnogo bolje lezi i mnogo bolje ide od burgmana.

* (znam da nije isto ali, ja sam probao burgman 150 i to nit' koci, nit' lezi, nit' ide)


jos nesto, ok, tezi motor je na putu udobniji, stabilniji u krivini i bla bla, ali sa krivinama je stvar sto kad je sve kako treba nema brige ni sa jednim motorciklom, ali kad se nesto nepredvidjeno desi - sta raditi sa motorcinom kojoj je tesko korigovati putanju kad je jednom uhvati




easy

no way, jager zavrsio proces zipovanja stripova?

Che

Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 11:10
Ako budem mogao da zadrzim Burgmana onda bi pre isao na varijatnu Stroma ili Varadera.

Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 15:12
I meni nekako TDM zvuci kao najbolji izbor.

[neampojma]

Abdullah100k

Citat: easy poslato 14 Septembar, 2011, 16:33
razumem da se nekome vizuelno svidja bas Varadero ili da mu drugi motori ne odgovaraju zbog licnih gabarita,
ali sta ce nekome Varadero, (da se niko ne uvredi) mislim - koje su mu prednosti u odnosu na malcice manje, lakse i okretnije motore?
pa i kad krenes na put treba ti 30 minuta gradske voznje nekada da izadjes iz grada.

mada, koliko ovde vidim on je tezak isto koliko i burgman 650, iz vase price bi zakljucio da ima 340 kila, on ima samo 238 kg zar ne?
uzimajuci to u obzir ne bi trebao da mu bude problem da kontrolise motor iste kilaze koji mnogo bolje koci, mnogo bolje lezi i mnogo bolje ide od burgmana.

* (znam da nije isto ali, ja sam probao burgman 150 i to nit' koci, nit' lezi, nit' ide)


jos nesto, ok, tezi motor je na putu udobniji, stabilniji u krivini i bla bla, ali sa krivinama je stvar sto kad je sve kako treba nema brige ni sa jednim motorciklom, ali kad se nesto nepredvidjeno desi - sta raditi sa motorcinom kojoj je tesko korigovati putanju kad je jednom uhvati




Tom logikom Varadero nije ni za kriv .l. a na put mozes da ides i skuterom od 50cc
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

Major

Citat: Che poslato 14 Septembar, 2011, 19:06
Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 11:10
Ako budem mogao da zadrzim Burgmana onda bi pre isao na varijatnu Stroma ili Varadera.

Citat: MajorSoul poslato 14 Septembar, 2011, 15:12
I meni nekako TDM zvuci kao najbolji izbor.

[neampojma]

Sta je zbunjujuce.. Ako budem mogao da zadrzim Bugija onda cu ici na varijantu Varadera ili Stroma, a ako ne  (a verovatno necu moci)  onda cu gledati da uzmem TDM.

Cubric

Po nekima Varadero ne mo¾e ni na zadnji, pa Stronser objavio demanti. Sve se mo¾e kad se hoæe, uzmi ¹ta se tebi najvi¹e svidja, moj ti je savet. Biæe¹ najzadovoljniji.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

UFF


pit



    Jbt pa ispade Varadero neki autobus koji je maltene neupotrebljiv u gradu.Ja sam probao Varadera 2001 godiste i kad krenes s njim sve te price padaju u vodu ...mislim nije to toliko drasticna razlika u odnosu na TDM kosto neki misle.Jedino kad stanes i oces nogama da se odgurnes onda se oseti tezina .
       Najbolje je da se probas sva tri i onda vidis sta ti najbolje odgovara.

easy

meni samo bilo cudno sto coveka neki ljudi plase tom tezinom Varadera, kao da ima preko 300 kila
a ne shvatam i dalje koje su prednosti Varadera u odnosu na TDM i Strom

@ UFF
hehe konacno argumenti - slika na zadnjem lika koji bi podigao i onaj shleper sa prve slike na zadnjaka. pa ne kupuje szzgo motor...


Citat: Abdullah100k poslato 14 Septembar, 2011, 19:17
Tom logikom Varadero nije ni za kriv .l. a na put mozes da ides i skuterom od 50cc


hvala za odgovor, samo ne znam da li si uopste citao sta sam napisao ili si pogresnog quotovao??