Glavni meni

Honda Varadero v Suzuki Strom v Yamaha TDM 900

Započeo Major, 13 Septembar, 2011, 13:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mitri

Citat: Che poslato 16 Septembar, 2011, 18:34
Bandit nije motor za duze relacije.




Ne znam za¹to misli¹ da Bandit nije za du¾e relacije, ali ja bih za tu svrhu radije izabrao ovo nego recimo Stroma ...

UFF

Da je bandit u naslovu teme pa da raspravljamo o tome i jos da ubacimo po 1-2 modela slicnih motora od svakog proizvodjaca...
Ali on nije jedan od izbora zar ne? kao ni skuteri ni versys
Pa cemu onda uopste prica o tome?

WOLVERINE


Major

Sreca pa postoji opcija ignorisi korisnika  [cheers]

Jel neka od pomenuta tri modela imaju neku seriju (god) koju treba izbegavati?

WOLVERINE

Citat: MajorSoul poslato 19 Septembar, 2011, 08:44
Sreca pa postoji opcija ignorisi korisnika  [cheers]

Jel neka od pomenuta tri modela imaju neku seriju (god) koju treba izbegavati?


  Ista te sreca ceka...... ;) ;)

Che

Citat: pit poslato 18 Septembar, 2011, 22:30
                     Pa postoji bandit 1200 s koji je bas motor za putovanje....koji je na autoputu bolji od sva ova tri pomenuta.

Postoji i FJR i GTR, a oni su bolji na autoputu od bandita.... ali to nije tema.

Che

Citat: mitri poslato 19 Septembar, 2011, 02:12
Ne znam za¹to misli¹ da Bandit nije za du¾e relacije, ali ja bih za tu svrhu radije izabrao ovo nego recimo Stroma ...


Moze i R1 ali boli, kao i prst u oko. Moze ali ce da boli ;)


Major

Moze naravno:

Clymer Road Trip: Around The World On A Yamaha R1 Motorcycle Adventure Trip Sjaak Lucassen

Nego da se mi vratimo na temu i na moje pitanjce:
Jel neka od pomenuta tri modela imaju neku seriju (god) koju treba izbegavati?

MILJAN

Cave ab homine unius libri

pit

Citat: Che poslato 19 Septembar, 2011, 10:53
Citat: pit poslato 18 Septembar, 2011, 22:30
                      Pa postoji bandit 1200 s koji je bas motor za putovanje....koji je na autoputu bolji od sva ova tri pomenuta.

Postoji i FJR i GTR, a oni su bolji na autoputu od bandita.... ali to nije tema.


                 Nije tema ali je postavljac teme pitao za bandita ....a ti sto tvrdis da bandit nije za putovanje pokazujes koliko se razumes u putne motore.Cetri cilindra znace manje vibracije ,mirniji rad motora ,aa visoko postavljene rucice govore same za sebe.Bandit moze od svih gore pomenutih da drzi vecu putnu brzinu na AUTOPUTU .Tako da sledeci put procitaj malo sta je bandit pre nego nastupis.

Major

Pitao sam za Bandita jer sam negde na netu procitao da je putni motor, a i svideo mi se kako izgleda.
Aj da ne krene tema u raspravu mozemo i njega da dodamo na spisak.
Cenim svako misljenje  [cheers]

davidoff

Pre neki dan sam imao priliku da na nekih 50km probam TDM 900 iz 2006 godine sa suvozacem u grackoj i prigrackoj voznji.... Mogu reci da sam ODUSEVLJEN sa udobnoscu i lakocom kojom se vozi i pored bocnih kofera i suvozacem......teziste je jako nisko i motor se vozi kao bicikla bukvalno,u krivine ide lepo i sa lakocom,dok je u gradu dosta uzak i lako se probija u guzvi a opet je agilan i ne nedostaje mu snage....Sve u svemu mislim da je odlican kompromis izmedju teskog putnog i lakog grackog motora za ljude kojima je taj spoj potreban....ja sma probao motor koji na sebi ima gomilu opreme uzmedju ostalog i odlican MASS izduv tj. izduve tako da je u gradu vrlo primetan...Definitivno moj sledeci motor.....


Sa druge strane sam u SLO pre par meseci probao Varadera koji je za moj ukus pretezak,posebno sa koferima i suvozacem.....
We won't forget you Marco....


pit

Citat: MajorSoul poslato 20 Septembar, 2011, 09:25
Pitao sam za Bandita jer sam negde na netu procitao da je putni motor, a i svideo mi se kako izgleda.
Aj da ne krene tema u raspravu mozemo i njega da dodamo na spisak.
Cenim svako misljenje  [cheers]

              Pa i kad iznosimo svoje misljenje u ovakvim temama treba da se trudimo da budemo objektivni.TDM ,Strom i Varadero ne  mogu po autoputu da pariraju Banditu ....e s druge strane ja sam se juce popeo na vrh Jastrebca sa TDM ....znaci 4o km makadama u oba pravca.od toga jedno 10km bas zajebano.E tu bi sa banditom bilo trtavo...ne kazem da ne bi mogao ali bi se namucio vise od mene.

MILJAN

Cave ab homine unius libri


gaja011

ako nije kasno, a verovatno jeste, ja glasam za TDM. Meni je ovo drugi po redu . Za grad ok, potrosnja ok. Letos devojka,ja i tri kofera do Grcke i nazad perfektno. 

veki.sd

nisam preveliki ljubitelj off/road -turing motora,medjutim probao sam v- stroma i tdm-a i po meni je tdm ubedljivo najbolji u toj klasi i nadam se moj sledeci motor koji uzumam.odlicno se vozi i upravlja njime. ima sasvim dovoljno snage u odnosu i na druga dva  litarska motora.

Major

Nije kasno jer se planira kupovina sledece sezone ako sve prodje kako treba.
[cheers]

Dzigi Boy

TDM ne trosi gorivo vec ga stedi........a njegova elegancija ne moze da se poredi sa ova 2 kamiona........pogotovo crni...

Yamaha TDM 900 at SMC Bikes Sheffield motorcycle centre

Major

Ta reklama me uvek odusevi  8)
Videcemo koji ce izbor pasti. Posto je zima stigla ima vremena i nigde se ne zurim  [cheers]