Glavni meni

Dajte predlog za turu od 2 dana , oko 300 km u jednom pravcu

Započeo gixxer, 16 Avgust, 2011, 12:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gixxer

Obecao sam sinu ovakvu turu i vreme je da ispunim obecanje,isli bi svako svojim motorom,znaci dva motora na turu od odprilike 300 km u jednom danu,negde spavanje i sutra nazad.Polazak iz Ade u Vojvodini,sto samo po sebi kaze da smo zeljni krivinarenja.Najradije bi isli u Bosnu ali otpada jer mi se ne daje 4000 din za 2 zelena kartona koji nam dogodine nece ni trebati.Takodje dajte predlog i za prenociste na kraju prvog dana.Ako neko zeli da nam se prikljuci nemamo nista protiv.Termin od danas pa narednih 2 nedelje kad je lepo vreme,ne bih da nam kisa upropasti djir.Predlozite nesto iz sopstvenog  iskustva,zahvaljujem unapred

markodjurovic

Moja topla preporuka preko Obrenovca pa Valjeva na Divcibare tj okolinu Divcibra. Smestaj kod nekog domacinstva koje se bavi seoskim turizmom (gotovo sva domacinstva u tom kraju) sa njihovom vecerom i doruckom
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

gixxer


bagzi_obr

#3

juga

Pancevo, Kovin, Smederevo, Pozarevac,Veliko Gradiste,Golubac, Donji Milanovac, Tekija, Kladovo  oko 250-260 km, a moze da se nastavi do Negotina, pa do Rajackih Pimnica(dobro vino), pa Bor,  Zajecar... itd. Ja idem u petak 19.08. u Tekiji se organizuje zlatna bucka, takmicenje u pecanju soma i kuvanju riblje corbe,  (svake godine bude ludilo) . Pa ko voli nek izvoli!

aca035

Citat: juga poslato 16 Avgust, 2011, 16:52
Pancevo, Kovin, Smederevo, Pozarevac,Veliko Gradiste,Golubac, Donji Milanovac, Tekija, Kladovo  oko 250-260 km, a moze da se nastavi do Negotina, pa do Rajackih Pimnica(dobro vino), pa Bor,  Zajecar... itd. Ja idem u petak 19.08. u Tekiji se organizuje zlatna bucka, takmicenje u pecanju soma i kuvanju riblje corbe,  (svake godine bude ludilo) . Pa ko voli nek izvoli!

+1 za ovu turu.Imas moto kamp kod donjeg milanovca tako nesto mislim da je toma a imas i uzput smetaja koliko hoces...Moze i npr da odes tipa do velikog kazana pa da se vratis malo spavas i drugi dan kod petrovca u banji zdrelo na kupanje.U svakom slucaju preporuka

markodjurovic

Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

jevta


jager

Citat: jevta poslato 16 Avgust, 2011, 20:20
Tara

Tara je MILA MAJKA :) a taman kilometra¾a koja ti treba. Putevi odlièni. Kupanje na Zaovinskom jezeru, obilazak Tare.....

Ada-Beèej-Novi Sad-Ruma-©abac-Valjevo-Bajina Ba¹ta-Kaluðerske bare (okruglo 300km)

http://maps.google.com/maps?saddr=Ada,+Vojvodina&daddr=44.7554958,19.7091816+to:Kaludjerske+Bare,+Bajina+Basta,+%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0&hl=en&ie=UTF8&ll=44.656932,18.885498&spn=2.211609,5.625&sll=45.8,20.133333&sspn=0.067737,0.110378&geocode=FUDaugId1TUzASnlh1mrTs9ERzHof4DzTPBouQ%3BFSfqqgId_bwsASlXUZCn3cpbRzF_hDKSHjuIwQ%3BFT_1nQId0uwpASlnltDzLLVZRzHOnrnK6ouXHA&mra=ls&vpsrc=6&t=h&z=8&via=1

Predlog za sme¹taj na Kaluðerskim barama:
Vila "Vida i Marija"
www.vida-i-marija.com
064 2389188
064 8925647
Ja bio pro¹li vikend, sve pohvale. Cena apartmana je bila 500 din po glavi. Soba, kuhinja, kupatilo. Sve èisto i OK.

Povratak mo¾e preko Loznice, lepa vo¾nja uz Drinu...

juga

Citat: aca035 poslato 16 Avgust, 2011, 17:44
Citat: juga poslato 16 Avgust, 2011, 16:52
Pancevo, Kovin, Smederevo, Pozarevac,Veliko Gradiste,Golubac, Donji Milanovac, Tekija, Kladovo  oko 250-260 km, a moze da se nastavi do Negotina, pa do Rajackih Pimnica(dobro vino), pa Bor,  Zajecar... itd. Ja idem u petak 19.08. u Tekiji se organizuje zlatna bucka, takmicenje u pecanju soma i kuvanju riblje corbe,  (svake godine bude ludilo) . Pa ko voli nek izvoli!

+1 za ovu turu.Imas moto kamp kod donjeg milanovca tako nesto mislim da je toma a imas i uzput smetaja koliko hoces...Moze i npr da odes tipa do velikog kazana pa da se vratis malo spavas i drugi dan kod petrovca u banji zdrelo na kupanje.U svakom slucaju preporuka
Ok, hvala na informaciji, spavacemo u Tekiji, tamo je ludilo dok traje bucka, u celom gradu zurka ( selu), apartman 500rsd po coveku, a i imaju kamp na plazi. Tura je dobra, ajte ljudi pridruzite se. Jedna ispravka krecemo u subotu, tada je tamo glavno desavanje.

gojko

Nemojte preko Obrenovca za Valjevo jer sada rade rekonstrukciju puta. sve je razjebano!

gixxer

Da li neko moze da mi kaze koliko je kvalitetan put Valjevo-Rogacica-B.basta i deonica Rogacica-kadinjaca-Uzice i posle Uzice-Pozega-Tometino polje-Divcibare-Mionica,pod kvalitetan podrazumevam da je redovno sirok da ima krivina i da nema rupa,i jos jedna deonica Pozega-Kosjeric -Valjevo?

markodjurovic

Valjevo Rogacica sam isao nekih 40km (od Valjeva), nema rupa u klasicnom smislu, ali ima ono da je asfalt kao propao na nekim mestima u zemlju. Znaci jedno na primer 10m je nize od ostatka puta. I to nije bas neuobicajno na tom delu puta. Al zato su predeli vrh
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

barezi

#13
Kada tacno utvrdis rutu i datum polaska javi, mozda budem i ja isao sa vama ako budem slobodan tada.

gixxer

Polazak je u toku sledece nedelje jos nisam utvrdio dan ,javljam kao i za tacnu rutu

Mik

Zavisno od toga sta vozis moras obavezno da pazis sta te ko savetuje, i narocito sta taj savetnik vozi!
Evo ti primer: markodjurovic pise "...na primer 10m je nize od ostatka puta...", al' za tak'e visinske razlike su obavezne racunice i za profesionalne kros motore (Salim se, ali i markodjurovic je nesto lose odmerio, svakako nije imao losu nameru, naprotiv, al' omane se u brzini.)
Moji predlozi za krivinarenje (i bas za krivinarenje,a ja vozim R (koji je po testovima proglasen za udoban (ako takvog ima))):
- Kraljevo - Raska
- Borova glava (neki prevoj iza Zlatibora) - Kokin brod
Sracunaj kilometrazu, pa na voznju. (Idi prvo sam, bez deteta, da osetis kilometre - inace su deca itekako izdrzljivija, pa ovo cisto da najavis sinu gde ce da ti zatreba nekakva porodicna nega)

Daj neke fotke (ako mozes) i svakako lepa voznja i sretan put!


skijash

I¹ao sam preko Valjeva, Bajine Ba¹te i Tare do Mokre gore i dalje kroz Bosnu do CG pre dve nedelje. Krajolik je lep, ali je put u osrednjem stanju za R-a. Po Tari je dosta klizav asfalt. U povratku sam i¹ao preko Zlatibora i ono je za svaku preporuku za vo¾nju. Danas sam bio do Golupca preko Po¾arevca i Velikog Gradi¹ta i put je sranje. Samo jedan deo kod reke Mlave je nov, ostalo je sve raspad, zakrpa preko zakrpe a nema ni krivina. Posle Golupca je krivudav put pored samog Dunava ali asfalt ni tu nije sjajan a ima i kamiona (tu je bila nesreæa skoro) pa ne bih ni to preporuèio.

Nebojsa

Probajte kracu turu Beograd-Mladenovac-Topola-Rudnik-Cacak-Guca-Ivanjica-Pozega-Kosjeric-Valjevo-Beograd 380km
ili duza Beograd-Mladenovac-Topola-Rudnik-Cacak-Guca-Ivanjica-Pozega-Zlatibor-Pozega-Kosjeric-Valjevo-Beograd 473km
ili  Beograd-Mladenovac-Topola-Rudnik-Cacak-Guca-Ivanjica-Pozega-Mokra gora-povratak na Zlatibor-Pozega-Kosjeric-Valjevo-Beograd 500
sve pod uslovom da zelite laganu voznju sa uzivanjem u prirodi.
Ukpoliko ni ovo nije dovoljno dugacka tura predvidite da iz Topole ne idete ka rudniku vec ka Kragujevcu pa onda ka Cacku 50km.
Deo trase Beograd-Mladenovac mozete ici autoputem ili Avalskim putem prema Sopotu.
Deo puta od Beograda prema Mladenovcu Avalskim putem je OK samo je pun krivina (danas sam video na tom putu tri saobracajke od kojih su dve bile sa motociklima) i on je dobra priprema za ono sto vas ceka od Cacak preko Guce do Ivanjice. Od Topole do Rudnika put je asvaltni i OK. samo ima dosta krivina pogotovu na samom Rudniku. od Rudnika do Cacka je Ibarska magistrala i tu vam je deonica za odmaranje. U Cacku mozete na jeftinu klopu u restoranu Kalimero (ranije su cene tu bile izuzetno niske i tu su kupovale rucak domacice iz Cacka (mislim da je i dalje cena izuzetno niska i da je cena u cenovniku za kg mesa). Dalje mozete za Ivanjicu preko Guce i ta je deonica prica sama za sebe (sredjivana je zbog Guce, ali je tu deonicu trebalo upoznati pre nego sto je prosirivan put). Izborom ove lokacije necete proci Ovcarsko-Kablarskom klisurom (po meni najlepsa deonica koja vodi uz jezero) i necete posetitit manastire (ovaj deo zovu i Srpska sveta gora). Takodje tu postoji i uzak put sa suprotne strane jezera koji povezuje Ovcar banju i Cacak preko sela Prijevor koji treba doziveti (predivan pogled na jezero).
Otprilike toliko.

Nebojsa

Citat: gixxer poslato 19 Avgust, 2011, 19:29
Da li neko moze da mi kaze koliko je kvalitetan put Valjevo-Rogacica-B.basta i deonica Rogacica-kadinjaca-Uzice i posle Uzice-Pozega-Tometino polje-Divcibare-Mionica,pod kvalitetan podrazumevam da je redovno sirok da ima krivina i da nema rupa,i jos jedna deonica Pozega-Kosjeric -Valjevo?
Pozega-Kosjeric je OK
Kosjeric-Valjevo ima vise deonica, jedan je preko Bukova i tom deonicom do Bukova je OK (sirok put kakav neocekujes ali prepun krivina), ali od Bukova do Valjeva ima jedan deo bas ruznog puta (5-6km) a posle je sve OK.
Tako je barem bilo prosle godine.

markodjurovic

Citat: Mik poslato 21 Avgust, 2011, 01:21
Zavisno od toga sta vozis moras obavezno da pazis sta te ko savetuje, i narocito sta taj savetnik vozi!
Evo ti primer: markodjurovic pise "...na primer 10m je nize od ostatka puta...", al' za tak'e visinske razlike su obavezne racunice i za profesionalne kros motore (Salim se, ali i markodjurovic je nesto lose odmerio, svakako nije imao losu nameru, naprotiv, al' omane se u brzini.)
Moji predlozi za krivinarenje (i bas za krivinarenje,a ja vozim R (koji je po testovima proglasen za udoban (ako takvog ima))):
- Kraljevo - Raska
- Borova glava (neki prevoj iza Zlatibora) - Kokin brod
Sracunaj kilometrazu, pa na voznju. (Idi prvo sam, bez deteta, da osetis kilometre - inace su deca itekako izdrzljivija, pa ovo cisto da najavis sinu gde ce da ti zatreba nekakva porodicna nega)

Daj neke fotke (ako mozes) i svakako lepa voznja i sretan put!



Da pogresno sam se izrazio :). 10m duzine puta je za jedno 10cm nize od glavnice. Kao da je tih 10m propalo tih 10 cm
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje