Glavni meni

Dajte predlog za turu od 2 dana , oko 300 km u jednom pravcu

Započeo gixxer, 16 Avgust, 2011, 12:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: markodjurovic poslato 21 Avgust, 2011, 18:53
Citat: Mik poslato 21 Avgust, 2011, 01:21
Zavisno od toga sta vozis moras obavezno da pazis sta te ko savetuje, i narocito sta taj savetnik vozi!
Evo ti primer: markodjurovic pise "...na primer 10m je nize od ostatka puta...", al' za tak'e visinske razlike su obavezne racunice i za profesionalne kros motore (Salim se, ali i markodjurovic je nesto lose odmerio, svakako nije imao losu nameru, naprotiv, al' omane se u brzini.)
Moji predlozi za krivinarenje (i bas za krivinarenje,a ja vozim R (koji je po testovima proglasen za udoban (ako takvog ima))):
- Kraljevo - Raska
- Borova glava (neki prevoj iza Zlatibora) - Kokin brod
Sracunaj kilometrazu, pa na voznju. (Idi prvo sam, bez deteta, da osetis kilometre - inace su deca itekako izdrzljivija, pa ovo cisto da najavis sinu gde ce da ti zatreba nekakva porodicna nega)

Daj neke fotke (ako mozes) i svakako lepa voznja i sretan put!



Da pogresno sam se izrazio :). 10m duzine puta je za jedno 10cm nize od glavnice. Kao da je tih 10m propalo tih 10 cm

Ma nisam ti ja to zamerio, i ja brljam sa tim fantomskim jedinicama za mere.
Pa se, kao osnovne jedinice, drzim onih "10 s' lukom" i nema greske!

(Izvinjavam se za off)

ЯЭВОЛУТИОН

ponistis sat i kad predjes 300 km, skrenes desno, i vratis se drugim putem....bez plana
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Citat: juga poslato 16 Avgust, 2011, 16:52
Pancevo, Kovin, Smederevo, Pozarevac,Veliko Gradiste,Golubac, Donji Milanovac, Tekija, Kladovo  oko 250-260 km, a moze da se nastavi do Negotina, pa do Rajackih Pimnica(dobro vino), pa Bor,  Zajecar... itd. Ja idem u petak 19.08. u Tekiji se organizuje zlatna bucka, takmicenje u pecanju soma i kuvanju riblje corbe,  (svake godine bude ludilo) . Pa ko voli nek izvoli!

Evo prosao sam ovu rutu i fantasticna je!

gixxer

Ujutro krecemo,ruta za sutra:Ada-Novi Sad-Sabac-Valjevo-Debelo Brdo-Rogacica-B.Basta-Kaludjerske Vode i tu negde spavanje,a za prekosutra najverovatnije Kaludjerske Vode-Cajetina-Zlatibor-Uzice-Pozega-Tometino Polje-Divcibare-valjevo-Sabac-Novi Sad-Ada,pozdrav svima i hvala na sugestijama,savetima  i predlozima,kada se vratimo pisacemo u reci slici kako nam je bilo

jager

Uuuuuuu, lepa turica! Lepo se provedite! Vreme bi trebalo da vas poslu¾i....

Mik

- Kad si kod Zlatibora :  odes do prevoja koji se zove "Borova glava" (prema Novoj Varosi) i od tog mesta oko 17km puta do Kokinog broda, koji ces posle sanjati do svake sledece prilike za taj izlet.

- Valjevo : odlicni cevapcici u Lovackom domu (mislim da oni to zovu "kod Lovaca"). Samo ne znam da li ti je usput, mislim da je to na putu za Loznicu, ali nije daleko od centra.

- Valjevo - Sabac : tu isto moze da se jurca po krivinama, samo obazrivo jer ima usput neka proizvodnja ne znam cega pa to naveje sranja po putu i moze da se strada (ovo sasvim ozbiljno, bio je neki komentar po crnim hronikama). Uzivaj, al' pazi!

Sretan put!

gixxer

Hvala i jos jeranput zahvaljujem na korisnim savetima

gixxer

Odvozili smo turu,vratili se kuci puni utisaka POZITIVNIH! uz put malo slikali pa da podelimo sa vama:jutro pred polazak,dorucak u Temerinu,prvo tankovanje i sladoled u Sapcu,odmor  posle prevoja na Debelom Brdu

gixxer

Toliko je bilo toplo da smo morali da se okupamo u Drini,mesto se zove mislim Krivi vir a Drina je bogami HLADNA,posle osvezenja nastavljamo prema B.Basti,

gixxer

U B.Basti smo ogladneli pa smo malo prezalogajili,posto je vec bilo kasno popodne resili smo da nadjemo prenociste ali van grada i  sa pogledom.Iz B.Baste prema Kaludjerskim barama pansion Mala raca soba sa kupatilom i garazom za motore 1500 din za nas dvoje i tu se zavrsava prvi dan

gixxer

Citat: gixxer poslato 30 Avgust, 2011, 00:14
U B.Basti smo ogladneli pa smo malo prezalogajili,posto je vec bilo kasno popodne resili smo da nadjemo prenociste ali van grada i  sa pogledom.Iz B.Baste prema Kaludjerskim barama pansion Mala raca soba sa kupatilom i garazom za motore 1500 din za nas dvoje i tu se zavrsava prvi dan
Nastavak sutra jer mi ova j.... masina stalno izbacuje: vasa datoteka je prepuna max. 2500kb

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

gixxer

Ujutro nas gazda Sole(je... brate) docekuje sa kafom,posle koje zamenjujemo motore i krecemo dalje.Dogovor je pao da idemo B.Basta-Uzice preko Kadinjace-Pozega,tako da sipamo gorivo i gas

gixxer

U Uzicu pravimo pauzu za dorucak i nastavljamo put do pozege i dalje za Kosjeric pa dalje za Valjevo

gixxer

Valjevo -Sabac deonica za peglanje do maximuma,Sabac- N.sad dosadno i N.Sad - Ada isto.To bi bila nasa mala tura 750km ukupno ,znam da nije nesto ali bilo nam je predivno.Sve vreme sam posmatrao kako mali vozi i gde gresi i mogu van reci da sam se iznenadio koliko je odgovorno i zrelo vozio.Od mene ima 5+.Ovo je i bila osnovna svrha ove ture da vidim za sta  je stasao,toliko od mena i pozdrav drugari

gixxer

#35
I jos koja slika za kraj,i da resio sam da prodam Horneta iskljucivo zbog toga sto mali krece na Fax i nece imati vremena da ga vozi,godiste je 2002 na slikama se vidi unikatan izgled i  kako je preradjen ima brdo dodatne oprema ,dobre gume,i agregat bez greske pocetna cena mu je 2950eu, na opremu i preradu sam potrosio 900eu,ako se nekome svidja moze da me kontaktira na 063-77-64-681 Sale.Imam jos slika od njega i stavicu ih po potrebi