Glavni meni

Top Tires Bgd | Metzeler, Dunlop, Pirelli

Započeo easy, 04 Avgust, 2011, 12:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

easy

posle nekih 45 dana cekanja na gume ''iz kombinacije'' batalim to i juce odem, platim ko covek i uzmem set Metzeler Sportec M3 za 24 000,
za te pare dobijem besplatnu montazu u Pontederi u Tosinom Bunaru i Metzelerov set za odrzavanje lanca (sprej za ciscenje, sprej za podmazivanje, cetka, krpica)  8) 8)


Autoput za Ni¹ 17
11050 Beograd, Srbija
Tel: +381 11 3472321;
+381 11 3472332
www.toptires.rs | [email protected]



Joker

Za 22000  si imao Dunlop koje su za klasu bolje...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF


Gašpar

Ova tri brenda se kod mene ovako rangiraju

1. Dunlop
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10. Pireli
11.
12.
13.
14.
15. Metzeler

Osim sopstvenog iskustva, dovoljno mi je i sto se ljudi oko mene koji voze motore kunu u njih, da bih Dunlop dizao u nebesa.

UFF


Joker

Bridgestone je dobra ali nije ni prici Dunlop-u. Bar sto se tice R-ova... Seta dupe po krivinama, samo skace po zivcima...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

grber

Valjda performanse najvise zavise od modela gume?

Dunlopi koje sam ja do sada imao prilike da vozim su bile ocajne, a i neke sto su ranije prodavali u Markosu su na dodir vise licile na plastiku nego na gumu...

Gašpar

Marko vozi GP, ja vozim Qualifier i imamo samo reci hvale.

Uostalom, od kad vozim Dunlop, nemam Chicken Strips ;)

Taraba

Citat: grber poslato 04 Avgust, 2011, 13:49
Valjda performanse najvise zavise od modela gume?

Dunlopi koje sam ja do sada imao prilike da vozim su bile ocajne, a i neke sto su ranije prodavali u Markosu su na dodir vise licile na plastiku nego na gumu...
Verovatno su bajate.

Nezahvalno je porediti proizvođače guma - svaki imaju dobre, manje dobre i loše gume za neku namenu.
Treba porediti konkretne modele koji su zamišljeni da rade istu stvar na istom motoru po istoj ceni.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

bas kao sto taraba rece
ja sam na primer vozio pireli scorpion koje idu kao prva ugradnja na mt-03 i jesu dosta presle ali nisu drzale i sad kad mi neko kaze pireli dobra guma meni dodje da ga pljunem
jbg da sam vozio neku kvalitetniju seriju od pirelija verovatno bi mi se svidela

michelin je na primer dobra i mekana i dalje cak i kad je poprilicno matora ali svaka koju sam vozio kliza na zebri vise od bilo kog drugog proizvodjaca - uzas

sto se tice bridgestone-a izmenjao sam ih dosta i sa svakom sam bio zadovoljan, mozda je subjektivan osecaj jer svako od nas vise voli jedan brend od drugog a ni sam ne moze da objasni zasto - jednostavno je tako

Joker

Citat: grber poslato 04 Avgust, 2011, 13:49
Valjda performanse najvise zavise od modela gume?

Dunlopi koje sam ja do sada imao prilike da vozim su bile ocajne, a i neke sto su ranije prodavali u Markosu su na dodir vise licile na plastiku nego na gumu...

Govorimo za R-a, kao sto sam naglasio... GP, GP Raiser za stazu, Qualifier, Qualifier II i SmarSport za ulicu, VRHUNSKE gume... Vozio sam svasta i ove su mi se najbolje pokazale...

A npr ima sam Dulop 207 i one su ocaj... U krivini imam osecaj da ceo motor izbacuje...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

easy ako si mislio da ovo bude reklama za tu firmu....  Ode tema u Q  :D


Gašpar

Hooo gde je ovaj Sgrasso kad nam treba, da ubaci pluseve u ovaj podforum, moram da vam ih podelim  :D :D :D

@UFF: Pitaj Marka kako su on i Daca prosli na vrhunskoj Pirelievoj gumi  ;)

DR Goran

Moze guma da bude kakva ocete ako je podloga bulja...npr puna agregata koji se ispolirao...primer ns ulice i asfalt na primorju jadranskom ...uglancani oblutci sa plaze...ne drzi koju god da montiras...
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

easy

cuti, dobro je, ocekivao sam 0 odgovora ili <a jel imaju felne za volvoa i posto su> pitanja. :D


ljudi, ne vozimo svi isto i iste motore, Metzeler M3 sam uzeo jer sam ih vec imao na motoru i apsolutno nikada nisu pustile, tako da sam izgradio poverenje u njih,
Dunlop Qualifyer ne izvlace najbolju kilometrazu, GP Sportmax pogotovo, Pilot Power 2CT mi je bila preskupa, prethodni vlasnik je pre Metzeler na motoru vozio Dunlop za koji je rekao da je mnogo losiji, itd. chicken strips kad skines do kraja na M3 znaci da si legao sa motorom jer imaju skoro vertikalne zidove na falcu na mojoj felni, gledao sam oblik Dunlopa i ni izbliza nije tako strm na ivicama, sto znaci da ju je lakse pocistiti do kraja. kao sto neko rece, ne mozes generalno reci da je jedna marka bolja od druge jer se u okviru brenda prave gume sa razlicitim performansama, a tu jos ulazi i faktor cene i kilometraze koju izvuku.

pit


     Recimo meni se Metzeler najvise svidja...a i najviste traje.Z-6 roadtec ekstra guma ...kao i Mishelin pilot .

grber

Ja sam npr. prvo imao Dunlop D221 pa sam posle progledao kad sam stavio Bridgestone 021. Sad sam stavio Michelin Pilot  Road 2 i cini mi se da je jos bolja :)

Inace kupovina Michelinki u Slovenijii sa povracajem poreza me izasla oko 210Eura (120/70/17 i 160/60/17) sto je MNOOGO povoljnije nego ovde.  [thumb_down]

castor

Ja sam imao na FZ6 prvo Metzeler-a Roadtec Z6 koji je do¹ao sa motorom. Super guma.

Zamijenio je sa Michelinkom Pilot Road 2 2CT i pre¹ao sa njima 14000km i prodao motor, a gume u maltene fabrièkom stanju. Prezadovoljan sa gumom.

Na Zwekanu do¹le Dunlop Sportmax Qualifier - govno, ¹to se mene tièe. Toliko samo mogu da ka¾em.

Istina, ne mogu da se porede polu-tvrde i mekane gume nikako...
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

castore o tome ja i pricam
Mozda je dunlop u supersport klasi najbolji  [neampojma] to ne vozim ali obicne za ulicu su  [govance]
isto kao i pirelli

WOLVERINE

Citat: UFF poslato 04 Avgust, 2011, 13:24
1. Bridgestone




  Ma ovi na GP-su budale......  Definitivno BRIDGESTONE