Glavni meni

Top Tires Bgd | Metzeler, Dunlop, Pirelli

Započeo easy, 04 Avgust, 2011, 12:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Joker

Ja govorim za ulicu... Qualifire II i SmartSport je klasa za Bridgestone... Ali o ovome mozemo u nedogled...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Gašpar

Budimo realni, svakome odgovara druga guma. Evo ja se na primer kunem u ovaj Qualifier za koji Castor kaze "govno, ¹to se mene tièe".
Sve zavisi sta trazis od guma. Qualifier je izuzetno mekan i trajace 6-7000 km, ali se zato zagreje za 4 minuta i drzi kao zvaka.
Neko drugi trazi da je ne menja cesto, taj ce onda uzeti tvrdju ali nece forsirati krivine, vec ce voziti umereno.
Sve je stvar navike, prvrzenosti prema brendu i stil voznje.

Gašpar

Citat: WOLVERINE poslato 11 Avgust, 2011, 01:06
Citat: UFF poslato 04 Avgust, 2011, 13:24
1. Bridgestone

  Ma ovi na GP-su budale......  Definitivno BRIDGESTONE

Ne bih se bas slozio s tobom. Ako cemo vec da uzimamo trke kao parametar, onda bar uzmimo WSBK jer oni voze na gumama homologiranim za slobodnu prodaju (Pirelli) za razliku od GP-a gde voze nestandardne gume u nestandardnoj dimenziji.

RRa¹ko

Citat: Gaspar poslato 11 Avgust, 2011, 02:43
Qualifier je izuzetno mekan i trajace 6-7000 km, ali se zato zagreje za 4 minuta i drzi kao zvaka.

ma satro 6-7000km, meni trajale 3500km i to poslednjih 500 nisu bile ni za rac.. al da drzi extra i greje se brzo, dok je ima..


UFF

gaso kad mogu ja uzivo da vidim te tvoje kvalifajer :D
tj tebe na njima kako vozis brzo i forsiras krivine?

Joker

Citat: UFF poslato 11 Avgust, 2011, 09:15
gaso kad mogu ja uzivo da vidim te tvoje kvalifajer :D
tj tebe na njima kako vozis brzo i forsiras krivine?

Mozes sa mnom...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

fala al ja bi da gledam gasu i njegov ktm wanna be motor :)

Gašpar


UFF

Evo taraba ima na svom ktm-u prednju dulop sportmax dot 07 sa 80% sare i guma je toliko losa da sam jedva poverovao da nije kineska
da kocis ne mozes jer ces da se samoubijes - tvrda ko kamen
nije ni cudo sto covek koci samo zadnjom pa stalno ispravlja krivine  [rofl]

ajde gaso objasni mi to
ja imam bridgestone na svom ktm-u koja je starija i potrosenija od njegove a i dalje je mekana i drzi ko luda

MILJAN

 [doh] [doh]
Sve zavisi koji model------ Metzeler tourance exp su strava gume za npr.  v- strom....  Fabrièke na njemu su bridgestone battle w.... Njesra gume sa velikim propadanjem u obaranju i prilièno "plastiène" (èitaj :klizave)
Nije bitno koja je robna marka u pitanju veæ model.....

Tako da se sla¾em sa Tarabom@ [thumb_up]

Cave ab homine unius libri

easy

ma tu se svi slazemo, samo ovaj uff - test vozac guma sa i oko otpada - troluje temu :D

Charuga

Na R- (10-ka)...... Bt-16 nisam odusevljen..... Dunlop obican Qual. isto..... RR malo bolje.... sada imam Sport Smart....odlicna....lezi lepo ali bih se ipak vratio na Metzeler M-5 interakt....kakva guma......motor je jos okretniji sa njom...




MILJAN

Citat: DR Goran poslato 04 Avgust, 2011, 14:09
Moze guma da bude kakva ocete ako je podloga bulja...npr puna agregata koji se ispolirao...primer ns ulice i asfalt na primorju jadranskom ...uglancani oblutci sa plaze...ne drzi koju god da montiras...
Ja sam u Baru klizao u sred leta kao po ledu..100% si u pravu..Naðoh Metzeler tourance exp za 22000.-... Da li je topovoljno?
Cave ab homine unius libri

milos ghost

najbolja guma koju sam vozio bila je pireli dragon superkorsa, zagreje se za 5min voznje, drzi odlicno, ali se brzo trosi..... presao sam 4500km sa njom, sad imam michelin pilot power, drzi znatno losije, sporije se zagreva, ali ocekujem da se trosi znatno sporije...

Slaninar

Citat: UFF poslato 04 Avgust, 2011, 13:59
ja sam na primer vozio pireli scorpion koje idu kao prva ugradnja na mt-03 i jesu dosta presle ali nisu drzale i sad kad mi neko kaze pireli dobra guma meni dodje da ga pljunem

Ja sam skinuo Scorpion i stavio Pirelli Diablo. Lepio je zadnji toèak posle zamene. Samo ostaje da vidim koliko æe ðavolak trajati. Dodu¹e, ja vozim sport-touring motor, u brzini ranjenog pu¾a. :)

Sve u svemu, kontam da su predrasude samo na liènu ¹tetu. Svaka marka je imala lo¹ih serija. Uglavnom, gledam testove po èasopisima i Netu, a onda tra¾im nekog u èije znanje & iskustvo verujem da mi ka¾e valja li tih par modela koje imam na umu i treba li neki od njih izbeæi.

Gume koje mi deluju interesantno za sledeæu zamenu su:

Michelin Pilot Road 2, ili 3
Metzeler Roadtec Z8 Interact
Continental Road Attack 2 (ako budem raspolo¾en da vozim super lepljivu "touring" gumu koja se menja na pola sezone :)   ).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

rboban

Meni za ulicu je svaka bila dobra, samo da je nova i da nije matora...... za stazu vec biram!


P.S. ima razlika, ali su minorne.... vide se tek na max voznji, koju NE vozim po ulici NIKADA!
Ride It Like You Stole It

AndreyRR

Citat: WOLVERINE poslato 11 Avgust, 2011, 01:06
Citat: UFF poslato 04 Avgust, 2011, 13:24
1. Bridgestone




  Ma ovi na GP-su budale......  Definitivno BRIDGESTONE

nisu oni budale nego se Michelin povukao  ;D ;D

AndreyRR

http://www.motorhelmets.com/library/wp-content/uploads/2010/06/bodyparts-michelin-motorcycle-tires-street-pilot-sport-hpx.jpg

Vec cetvrtu sezonu,naravno ne sa istim gumama
i extra super sam prezadovoljan
plasim se da experimentisem sa
drugim gumama posle ovih  ;D ;D

Milos

Trenutno na Fazeru imam Bridgestone Battlax BT020R, i mogu vam reci da su gume blagi uzas. :) po suvom pomoz boze, ali kad je mokro... kao po jajima
Pri prvoj ostrijoj voznji potpuno su se iskidalale ivice, ne znam kako da objasnim, na samom rubu gume gde se zavrsava sara kao da je neko odsekao coskove...

Sledece ce mi biti Michelin Power Pure...

UFF