Glavni meni

Nove gume za Kawasaki Ninja 250r

Započeo mkukic, 24 Jul, 2011, 03:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkukic

Posedujem Kawasaki Ninja 250r 2009. godiste. Zeleo bih da mu stavim nove gume, ali nesto sire. Trenutrno ima fabricke - napred 110/70 R17, nazad 130/70 R17. E sad zanima me koje bi najsire mogle da se stave, znam da za broj sire sigurno moze, a na netu sam video da su stavljali i 150, i kazu da voze sa tom gumom sasvim normalno, ali mene zanima koliko bi ta povecana sirina zadnje gume uticala na upravljivost i uopste na ponasanje motora, maximalna brzina itd...

Hvala unapred na odgovorima!

mkukic

Niko nema nista da kaze na ovu temu?

davidoff

Negde sam citao da je neki lik stavio felnu od ER6 koji nosi 160 pozadi i na nju stavio 170 gumu (progooglaj malo ima na netu sve opisano).....sto se tice fabricke felne mislim da je sve preko jednog broja vise od fabricke mere previse....Srecno...
We won't forget you Marco....


Gašpar

140 mozes sigurno, 150 mozes da pokusas, ali nisam siguran da bih JA vozio tako.

mkukic

OK... Onda necu ici preko 140... A kako ce to uticati na ponasanje motora u krivinama, max brizna, potrosnja? Znam da ce biti stabliniji...

Gašpar

Bice stabilniji kroz krivine i vise ces moci da ga obaras. Na brzinu nece uticati, a ni na potrosnju s obzirom koliko mu je mizerna potrosnja, ako se i poveca malo, neces ni primetiti [thumb_up]

phantom85

 E Kukicu sledece sezone uzimas hiljadarku, batali gume... ;)

monsterbnt

Ako povecavas sirinu zadnje dobijes vecu stabilnost u krivini ( za isti ugao obaranja je manji poluprecnik zaokreta) i malo vecu pokretljivost motora na racun maximalne brzine.
Smrt SVIMA!!!!

Gašpar

A ti li si onaj sto scera malu Ninju u zelenoj opremi po Vrscu :D

mkukic

@Phantom85 Ostojicu to je u planu, ali cemo jos da vidimo... :D
@Gaspar Mala nije (gabariti), samo ima malo kubika... :D Nego kako nego u zelenoj opremi? Pa jel vozim Kawasaki? :D

Gašpar

#10
Ljudi, kad god vidim ovog coveka pomislim dve stvari:
1. Ili je stiglo prolece pa sve pozelenelo
2. Stigli vanzemaljci  :D

Covek je bukvalno u Kawa zelenoj od glave do pete, pa jos na zelenoj ninji  [rofl]

monsterbnt

Pa nece valjda da vozi narandzastog ficu :P
Smrt SVIMA!!!!

zemunboy

Citat: monsterbnt poslato 02 Septembar, 2011, 17:54
Pa nece valjda da vozi narandzastog ficu :P
Iili crnog sa tetovazom na rezervoaru??? :P :P :P :P

mkukic

@Gaspar Da, original Kawasaki jakna, zelena kaciga AGV Airtech, zeleni donji deo trenerke i crne patike... :D

@monsterbnt Prvo hvala na odgovoru, a za ovaj durgi post - LOLchina! :D

@zemunboy xaxaxaxa

zemunboy

Citat: mkukic poslato 02 Septembar, 2011, 19:03
@Gaspar Da, original Kawasaki jakna, zelena kaciga AGV Airtech, zeleni donji deo trenerke i crne patike... :D

@monsterbnt Prvo hvala na odgovoru, a za ovaj durgi post - LOLchina! :D

@zemunboy xaxaxaxa
hehe, ne znas kakva je LOLcina tetovaza na rezervoaru :D

mkukic


rboban

Citat: Gaspar poslato 02 Septembar, 2011, 02:10
Bice stabilniji kroz krivine i vise ces moci da ga obaras. Na brzinu nece uticati, a ni na potrosnju s obzirom koliko mu je mizerna potrosnja, ako se i poveca malo, neces ni primetiti [thumb_up]
Citat: monsterbnt poslato 02 Septembar, 2011, 09:00
Ako povecavas sirinu zadnje dobijes vecu stabilnost u krivini ( za isti ugao obaranja je manji poluprecnik zaokreta) i malo vecu pokretljivost motora na racun maximalne brzine.

Sigurni u Vase naVode postoVane kolege?
Ride It Like You Stole It

monsterbnt

Da. Iako su to nijanse u pitanju. Cista matematika.
Smrt SVIMA!!!!

Havarisan

ipak se najbolje vozi sa fabrickim dimenzijama, tj. sirina gume za koju je felna predvidjena!

Gašpar

Siguran u svoje navode. Zasto bi se narusila stabilnost u krivini ako ima jos vecu gaznu povrsinu pod istim nagibom?
E sad, to sto se guma malo "skupi" znaci da ce po sredini biti malo nestabilniji, ali mislim da na 250ccm to nece ni osetiti.