Glavni meni

Nove gume za Kawasaki Ninja 250r

Započeo mkukic, 24 Jul, 2011, 03:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: Gaspar poslato 03 Septembar, 2011, 12:43
Siguran u svoje navode. Zasto bi se narusila stabilnost u krivini ako ima jos vecu gaznu povrsinu pod istim nagibom?
E sad, to sto se guma malo "skupi" znaci da ce po sredini biti malo nestabilniji, ali mislim da na 250ccm to nece ni osetiti.

ne samo to.
Povecavanjem razlike izmedju sirine prednje i zadnje gume, prilikom obaranja motora povecava se i ugao izmedju podloge i ose motora, cime se smanjuje poluprecnik zaokreta.
Smrt SVIMA!!!!

rboban

Pustite me uglova, precnika i matematike... VOZILI motor sa sirim gumama od predvidjenih felnom???
Ride It Like You Stole It

UFF

Nema potrebe da vozis ako si internet strucnjak :D

Gašpar

Vozio 500 metara, 190 na felni za 180. Nikakve razlike.
Deder, docaraj nam Bobane, da znam i ja sta je razlicito kad je guma sira.
Ozbiljno, nije prozivka, nego me ozbiljno zanima  ;)

Havarisan

ne oseti se na motorima, sto bi rekao revolution: koji nemaju performanse!

monsterbnt

vozio, doduse hard enduro. prednja 90 ko sto fabrika nalaze a zadnja 140 umesto 110. oseca se razlika. pokretniji je motor pogotovo na asfaltu, za isti stepen obaranja  bolje i ostrije skrene, ali ako preteras lakse prokliza zbog manjeg pritiska na podlogu. na MX gumi se to doduse sve mnogo vise oseti nego na asfaltnoj, jer ista inace lako prokliza na asfaltu. sto se tice off-a, na blatu bolje lezi sira guma, nece tocak da tone, ali na suvom opet zbog manjeg pritiska na podlogu lakse prokliza 140 nego 110.
Smrt SVIMA!!!!