Glavni meni

motoguzzi

Započeo sifacca, 14 Jun, 2011, 13:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sifacca

kupio bih ovaj motor, ali me interesuje da li je velika zajebancija sredjivati mu motor, posto kod ovog konkretno lageri klipnjace moraju da se promene , i verovatno jos ponesto... da li se isplati to raditi?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=146527607&origin=PARK

misa-pei

Takav ne sme da ko¹ta, posebno tamo, preko 200e. Za popravak æe ti, psebno ovde, puno trebati. Gledaj da uzme¹ ispravan i sreðen, na na¹e table. Ako je dobar, jedina mana mu je lanac razvoda, traje svega 20-50 000 km. I zaboravi jurnjavu, ide kao bicikl, drao sam ih sa Falkoncem kako sam hteo. Bez obzira na to, divan motor za vo¾nju do 80-100 na sat, solo, bez ozbiljnih ubrzanja.
Država je najveći neprijatelj naroda


misa-pei

Morinija zaboravi, delove i ako naðe¹, biæe papreni.

Guzzi Nevada, ok cifre, mada æe neko reæi da je puno, ali to je ista bole¹tina kao i Harley, neko volE, a neko ne.

SR 500... u Srbiji ih ima, koliko ja znam, tri komada da se voze. Dva solidna, jedan ni ne lièi na to. Za delove, najlak¹e. Izvanredan motor, ali kurbla¹ (ne znam da li ima i model sa anlaserom).

Ima¹, bre, u Srbiji V35 u sjajnom stanju, ne prebiju 1500e, da ulo¾i¹ u njega jo¹ 200-300 da ga napuca¹ na ono ¹to ¾eli¹ i da te bog vidi. Guzzi æe¹ naæi kod nekog zaljubljenika i najverovatnije je u sjajnom stanju, te motore ne kupuju klinci da ih arèe.
Država je najveći neprijatelj naroda

sifacca

pazi, nista mi nije problem da kupim ako moze da se nadje ko prodaje
ako imas info, prosledi da pogledam ponudu kod nas, mada sam gledao na vise sajtova...

kako ti se cini moj izbor motora?  ne znam zasto, ali meni se taj fazon mnooogo dopada, ovi moderni ne , volim sve sto je u retro fazonu

misa-pei

Vidi, tvoj izbor se meni dopada ali si pobrkao V motore sa jednocilindra¹ima. To je veeeeelika razlika u vo¾nji.
SR je u svoje vreme bio kao jare, skakutav, brz, Guzzi i Morini (koje sam slabo viðao) su bili smireniji, recimo, turing motori.

Ne odluèuje u izboru izgled, nego mora¹ da zna¹ ¹ta ¾eli¹.

Najbolja kupovina je kad sedne¹ na motor i nasmeje¹ se. To je motor za tebe, nebitno da li je sa jednim, dva ili ¹est cilindara.

Vozim preko 25 godina, ozbiljno. Do sada nisam znao kakvo je zadovoljstvo enduro, sad ne mogu da se skinem sa Jareta. Nisam ih mnogo ni probao, nisam ih imao. Zamoli da ti neko da krug, dva. Videæe¹ u momentu ¹ta ti le¾i. Ne kupuj ni¹ta ¹to ne mo¾e¹ da proba¹. Nije kupovina motora tako jednostavna (bar za mene). Ni ne volim da menjam èesto motore.

Motor se ne vozi "iz fazona". To, po meni, nije ono pravo. Voli¹, ne voli¹, sve daje¹ za njega ili motor postaje samo jedna obièna naprava, poput miksera, televizora, radne odeæe.
Država je najveći neprijatelj naroda

sifacca

pa ne razumem se bas u te stvari te sam zato i otvorio temu da nesto usput i naucim...

ja sam se rukovodio ovim parametrima:

1.kvalitet motora (agregata)
2. zvuk motora
3. izgled motora (retro)
i sve je to skupa je bitno da je kvalitet u odnosu na cenu dobar

naravno da mi se svidja varijanta harley davidson, ali o tome ne zelim ni da razmisljam, pa gledam da bude nesto korektno, a mislim da ti italijanski motori nisu losi, a i svidja mi se zvuk tih motora, onako hrapav, ako tako mogu da se izrazim

A neka brza voznja me ne interesuje, onako penzionerska voznja mi je draza nego da jurcam

ako ima neko neku preporuku, a da je slicno ovome sto se meni dopada, slobodno nek predlozi ako nije problem

ЯЭВОЛУТИОН

moja ti je preporuka da nadjes gore dobar primerak XS650 jamaha.....odlican agegat, izuzetan zvuk i izgled a kada je bude sprodavao uvek ce se naci neki ljubitel da je kupi....a ima anlaser...italijane izbegavaj jer su problematicni sa delovima....kada bih imao para viska sigurno bih kupio kawasaki w650 ali su papreno skupi i polovni.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sifacca

jel ima neko da nudi tako nesto i koja je cifra u pitanju?

sifacca

a sta mislite o ovom primerku? deluje mi sasvim ok i baas dobro izgleda, nije ni mnogo presao

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=de&id=146811583&origin=PARK&pageNumber=1&tabNumber=2

ЯЭВОЛУТИОН

u srbiji su retki, i cena im je oko 2000 evra...ali ih nema
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

sifacca

znaci preporuka za ovakav primerak?

misa-pei

Ah... To niko ne zna dok ne vidi. Lepo, staro, ne izgleda previ¹e drndano, meni se dopada. A za svaki deo, cifra je kao za tri dela za novi model... Ljubav boli (po novèaniku) :D :D :D

Ima jedna kod nas, vozi se na trkama veterana. Vlasnik je Miho ili Kali. Lepota, mislim da se èak i prodaje, ali mi se èini da nije u ovako originalnom stanju.
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam ipak za yamahu xs 650    ali  ako ti se svidja 4 cilindra 350 kubika OK
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sifacca

ja sam retro tip, volim klasiku, volim nesto sto je starije a ocuvano, ne volim da preterujem u brzini, nesto da ide laganica, a da se cuje kao "mali" harli

misa-pei

Onda ti 4 cilindra u redu nikako ne odgovaraju. Èuju se sasvim drugaèije.
Država je najveći neprijatelj naroda

sifacca

ako gnjavim, slobodno recite, jel znaci da je recimo ova honda sa linka pravi prevoz za mene?

misa-pei

To samo ti mo¾e¹ da zna¹.
Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11