Glavni meni

Pocinje sklapanje agregata-Yamaha XT 600z tenera 34L

Započeo Bishke, 28 Maj, 2011, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke

Posle duzeg perioda,blizi se i sklapanje moje tenere koje sam uzeo prosle godine.
Do sada je kupljen nov klip sa karikama,busena hilzna,lanac bregaste,nov dihtung glave i gumice ventila.Ostalo je jos klizac lanca bregaste da se kupi i to je to!

Danas mi je prvi dan kako sam ozbiljnije poceo da se bavim mojim motorom,razmontirao sam glavu motora skinuo ventile proverio dal su krivi i u kakvom su stanju vodjice.
sve je ekstra i posto nemam adekvatan alat za stavljanje gumica glava i ventili idu kod majstora da on to odradi!
ventili moraju samo malo da se obrade na strugu

prilozeni materijal je tu  :)

dalji radovi se ocekuju ovih dana tako da ne zamerite sto nece biti svakodnevno osvezavana tema sa slikama  ;D

You should do one thing every day that scares you

Bishke

radi se o ovom modelu Tenere
bice i lepse slike :)
You should do one thing every day that scares you

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Bishke

You should do one thing every day that scares you

Dzigi Boy

Da to je provereno dobra masina........aj samo napred, sve mi zdravo dobro i valjano izgleda.....


Znaci uzeo si nov klip na specijali i probusio cilindar????? da to je posao.....kao novo [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Goshke

UUu Bishke to volim da cujem :) Nek je sa srecom! :)

Bishke

@Dzigi Boy,hilzna je busena na prvu specijalu u kupljen je nov Wossner klip 95.5 sa karikama NOV,iako je prelep onako nov i ne bih ga ubacivao u masinu nego drzao u kuhinji ili dnevnoj sobi,mora da se napakuje ;)
mislio sam da cu imati problema oko glave motora,ali hvala Bogu sve je ispravno,nista nije krivo :)
sledece je cisnjenje delova i polako sklapanje

@Goshke,pocelo je pocelo ;D
You should do one thing every day that scares you

Bishke

Danas smo jos malo sredjivali glavu!
cistili je od gareza da bi se bolje hladila
Bilo je tu svega i svacega,pogledajte 4-tu sliku sta je sve ispalo

ovo gde nema brezona nije nista polomljeno ili oblajznulo,nego ga samo nema,ali ne brinite tu je drugi sraf i lepak za srafove ;D
You should do one thing every day that scares you

prpa_zr

 u detinjstvu sam patio za tim motorom..

pratim [watching]

Bishke

You should do one thing every day that scares you

aca-pn


misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Bishke

kao sto vidis Miso :) eto najzad je pocelo pa cemo videti kad ce da se zavrsi ;)

cekam subotu da odem na bubanj potok po neki papir za dihtovanje,slican klingeritu i cekam da uzmem neke pare za klizac lanca sto mi se s*ebao!
You should do one thing every day that scares you

Bishke

juce se su se malo pravili dihtunzi i cistila dekla
deklo sa namotajima na slici je jos bilo mokro nisam ga ocistio od masnoce...

Elem,ostalo mi je jos da napravim dihtung tog dekla za namotaje,da ocistim glavu pre stavljanaj ventila,KUPIM klizac lanca bregaste i predstava moze da pocne

evo jos jedne slike kako izgleda cela :)
You should do one thing every day that scares you

aca-pn

Jel me oci varaju ili sipravio dihtung glave ? Ili je to mozda dihtung koji ide ispod cilindra ?

Bishke

to je dihtung koji ide ispod cilindra....

Dihtung glave je kupljen nov novcijat ;D
You should do one thing every day that scares you

Dzigi Boy

pa zar nema on metalni dihtug glave kao honda??? pa taj dihtinh sa metalnom ivicom jedino da polomis ili iskrivis pa nece valjati?? inace je vecan!!!!!!

Bishke

pa ima ali taj metalni dihtung kad se skine vise ne sluzi kao novi...tj koliko sam razumeo istanji se izgubi svojstvo i posle bi morao da glavu natezes malo vise nego sto treba...
You should do one thing every day that scares you

Dzigi Boy

Nije tako ali nema veze kad vec imas nov.....

samo napred

Bishke

Bolje ovako kad je sve novo ;)

inace uskoro kupujem ulje,odlucio sam da sipam jeftinije ulje dok ne razradim masinu,dok se ne ocisti od opiljaka i sve ne legne na svoje mesto...
You should do one thing every day that scares you