Glavni meni

Pocinje sklapanje agregata-Yamaha XT 600z tenera 34L

Započeo Bishke, 28 Maj, 2011, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Naði nekog metalostrugara i odnesi mu taj ¹to je ostao èitav.
Napraviæe ti za sme¹ne pare ¹raf.

Kad veæ pravi¹, napravi sve nove.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Bishke

Da samo sto je fora sto mora od posebnog materijala....nije isti kao na primer onaj sto zateze deklo
You should do one thing every day that scares you

svetac

mozda ce biti glup predlog! probaj kod nekoga majstora koji radi svakakve aute mozda od nekoga auta pase duzina i korak(izmeri cesljem za navoje)!!

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Bishke

danas sam trazio po auto otpadima i niko nema tako male srafove za glavu !

A od elvisa sam skoro dobio paket a i ne znam koliko bi me izaslo sada ovo,jer meni treba jedan,a on sto posto nece da prodaje posebno !

da li neko ima neki servis gde imaju tako rasparene vazdusare ??
You should do one thing every day that scares you

ЯЭВОЛУТИОН

proveri precnik korak i duzinu srafa pa da trazimo....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

ajd izmeri pa daj dimenzije, ima da ti napunimo Top case

aca-pn

Imam ja par tih srafova od Honde XL. Ako ti odgovara tvoj je.

Bishke

#48
odgovara mi naravno :)
ovako stoji prica, meni je pukao ovaj jedan,ali ako neko ima sva 4 komada ja bih sve zamenio !

Dimenzije su 10 cm od glave srafa i navoj je debljine 8 mm...posto ima 4 srafa,svi su debljine 8 mm,dva su duzine od glave 10 a dva su malo veca,sutra cu tacno izmeritI!!
vazno je da ako neko ima sva 4 da budu od vazdusare !!

cuo sam da se ovakvi srafovi sire malo pa je zato navoj 8 mm a telo srafa 6 mm ili koliko vec...
ako treba i telo srafa da se izmeri vi recite !!

hvala svima na pomoci !

EDIT: korak jos ne znam,ovo je sto sam danas izmerio,ako je korak presudan sutra cu da izmerim posto moram da uzmem one reckave plocice (ne znam kako se tacno zove)!
You should do one thing every day that scares you

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

ЯЭВОЛУТИОН

ako su 8-ice u pitanju verovatno je standardni navoj, dakle 100 mm od cega do cega....da li meris samo stablo srafa ili i glavu, koliko dugacak treba da bude navoj....
I uopste ne moraju da budu od vazdusare...sraf je sraf, a to se i tako steze na 4-5 kila maksimum....ali je neko ranije verovatno pretegao sraf pa se pokidao,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Uzmi obican sraf od 8mm i nasloni navoj na navoj pa ako se uklapa onda je to standardni navoj od 8mm 1,25 tako da mozes da stavis od bilo kojeg auta, na primer od Fice  750 od glave motora, od Juga 55 ili Keca sa kucista bregaste osovine ili od bilo cega samo da na glavi srafa pise 8.8 ili 10.6 to su polucelicni srafovi. Ne mora da bude oslabljen na sredini moze i da bude ravan. Sraf od 8 mm se steze 3- 3,5 kg ili nm. Ne mora sraf da bude japanac moze i srbin !!! Pozdrav i nek je sa srecom sklapanje i teranje!!!  [gsxr]

Bishke

100 mm je samo stablo a 25, 26 mm je navoj....

a da li postoji istezanje srafova posebno tih na glavi ?
You should do one thing every day that scares you

srbac

#53
Svaki sraf se isteze, ti tvoji su napravljeni tako oslabljeni. A u principu sva uputstva proizvodjaca govore da se uvek prilikom stavljanja novog dihtunga glave stave i  novi srafovi. Uostalom zato ti je i pukao sraf jer je los a verovatno su i ostali losi. Tako da nista neces izgubiti ako stavis sve obicne.

ЯЭВОЛУТИОН

imam desetak takvih, ali maksimalno 2 ista....ali ima tri puta po dva ista...pa kako hoces
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bishke

You should do one thing every day that scares you

srbac


mohikanac

A zasto ne uzmes neki veci sraf od glave od bilo cega,i odneses kod strugara on ti od njega napravi kakav ti treba(suzi,skrati i napravi navoj kakav treba)....

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Taraba

Mo¾da je probao da sastavi agregat sa tri ¹rafa pa eksplodirao.  [neampojma]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?