Glavni meni

HELP masina prezupcila - saveti sta raditi itd...

Započeo SSZGO, 26 Maj, 2011, 20:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

stojim na semaforu, motor radi,  na sekund se zaculo nesto iz masine kao lanac da cangrlja

odmah se ugasio, i na pokusaj paljenja nije hteo da okrece/vergla, tj krene nesto pa se cuje samo klak klak i kao da je vukao mnogo struje poceo da gasi instrument tablu


u garazi sam rastavio alnaser i ocistio ga, bio je dosta prljav, vratio ga nazad, sad hoce da vergla i struja je ok, ali nista se ne desava, kao da alnaser okrece u prazno


zatim sam pratio na sta je vezan alnaser i dosao do lanca u masini, okretao sam ga i cuje se kao neko krljanje i tesko ide, negde kaci...

napravio sam snimak, upravo ga postavljam

treba mi savet sta dalje da radim


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

ajmo moto doktori, motor rasturen  poskidane plastike hladnjak filter vazduha rezervoar karburator, stigao do masine, skinuo poklopac

evo sta se desava unutra


problem r1 2
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

izvadio sam i spaner, evo o cemu se radi, da li je ovo ispravno, neispravno?


spaner
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

farbach

ne da mu klip da ide. Preskocio je i najbolje je ne dirati nista, mozda nisu jako krivi ventili, obzirom da je zakrljao u leru. Ako se ne mogu ispraviti napravi nove.

SSZGO

ok, jos jedan detalj koji sam zaboravio da napisem je da kad se motor ugasio bio sam na nizbrdici, pokusao sam da upalim na dugme ali samo je caktao...

zatim sam ga pustio nizbrdo i pokusao da ga upalim u 2goj i nista se nije desilo, samo je kocio motorom...
pretpostavljam da ovo NIKAKO nije trebalo uraditi, ali sad sta je tu je...


KOJE KORAKE TREBA PREDUZETI SADA? tj sta da radim da bi motor proradio?
da li je ovaj lanac u redu ili ne? da li je spaner u redu ili ne?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

farbach

Skini glavu i nadaj se da klipovi nisu osteceni.
Donesi glavu u Mitrovicu, imamo odlicnu masinsku obradu ( U Mitrovici je nekada bila fabrika ventila)
Kupi dihtung glave.
Proveri istegnutost lanca i ispravnost spanera. Moguce da je to ispravno, a da je pukao klizac.

bilo kada, bilo kakav zvuk da se cuje iz motora, tog momenta (delica sekunde) se gasi. Meni je od cvaja, posto sam na njima odrastao, ostala navika, koja moze da se zove paranoja, da drzim prst na kvacilu i stalno osluskujem i trazim promenu zvuka. To je imalo smisla na starim cvajama, koje su mogle svakog casa zaribati, ali danas to radim i na novim motorima.

UFF

koji si ti lik jebote meni na pamet ne bi palo da je rasklapam i drkam po masini ako neznam sta radim :)

SSZGO

Citat: farbach poslato 27 Maj, 2011, 00:33
Skini glavu i nadaj se da klipovi nisu osteceni.
Donesi glavu u Mitrovicu, imamo odlicnu masinsku obradu ( U Mitrovici je nekada bila fabrika ventila)
Kupi dihtung glave.
Proveri istegnutost lanca i ispravnost spanera. Moguce da je to ispravno, a da je pukao klizac.

bilo kada, bilo kakav zvuk da se cuje iz motora, tog momenta (delica sekunde) se gasi. Meni je od cvaja, posto sam na njima odrastao, ostala navika, koja moze da se zove paranoja, da drzim prst na kvacilu i stalno osluskujem i trazim promenu zvuka. To je imalo smisla na starim cvajama, koje su mogle svakog casa zaribati, ali danas to radim i na novim motorima.


moze li neki kontakt broj za masinsku obradu?


ako sam ja dobro skapirao, sta se ovde desilo, je da je lanac preskocio zub i napravio problem (dve bregaste nisu vise sihronizovane i klip se zaglavio ili se iskrivili ventili),
ili se klip zaglavio pa je zatim lanac preskocio?

kako god, situacija je da je neki klip zaglavljen ili ostecen, a mozda su se iskrivili i ventili ???

i da sad sve mora da se rasturi i da se vidi sta valja i sta ne valja?


Citat: UFF poslato 27 Maj, 2011, 00:35
koji si ti lik jebote meni na pamet ne bi palo da je rasklapam i drkam po masini ako neznam sta radim :)

nisi dovoljno manijak... moto-manijak...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Bas sam to hteo da kazem, cupi... [rofl] [rofl] [rofl]

Uffe, bre, treba nam vise tema u garazi, ova je odlicna, ali SSZGO-u nije dobro, jebala ga jamaha, ko je jos cuo da samo tako majka... [ludak]
Jbt, zamisli da si bio na zadnjem... ??? :o :o :o Mogao si da postanes, bivsi...
Ah, da savet, skidaj glavu, nema dalje diskusije until...

aca-pn

Taj spanerr nije dobar, opruga bi morala da ga gura napolje, a kako vidim on ostaje u sabijenom polozaju. Ako ti treba spaner imam isti takav, potpuno ispravan, samo izmeri razmak rupa  i debljinu dela koji ulazi u blok cisto da potvrdimo da je to to.

¹tampar

Citat: UFF poslato 27 Maj, 2011, 00:35
koji si ti lik jebote meni na pamet ne bi palo da je rasklapam i drkam po masini ako neznam sta radim :)

Bude li sve pa¾ljivo odradio nauèiæe...imaæe sreæe ako ne bude morao ceo motor da rasklapa iako mi sve miri¹e na to...

SSZGO

odlucio sam da dokumentujem snimkom sta budem radio...

prvo treba da probam da uzupcim kako je bilo i da vidim jel i dalje koci klip, ako koci, onda sledi rasturanje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Driver023

Koliko ja znam, kod ¹panera treba¹ da odvije¹ onaj ¹raf i ispod njega ima¹ mali ¹raf, koji uskim ¹rafcigerom okreæe¹ i tako se ¹paner zate¾e.Èim je preskoèio lanac, mora glava dole, u nadi da su samo ventili krivi. U svakom sluèaju, pratim temu...

Dzigi Boy


pedriic

Nemoj d¾aba da zupèi¹, da mo¾e on bi se okretao. Skini glavu i vidi ¹ta  se pokrivilo.

Popsy

u bre.... pratim i nadam se da nije velika ¹teta ...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

SSZGO

veceras cu biti u garazi i rastavljam, i dokumentujem videom...

kad vec budem stavljao sve na papir, zna li se koje su cene agregata, stranac moze li da se nadje kod nas? r1 2002-2003


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Stevan

Za zupcenje nadji nekog ko je vec radio. Nemoj kad uradis glavu i ako treba ventile da pogresno uzupcis pa sve sjebes ponovo. Sad mora glava dole. Imas dobru masinsku i u ulici Dimitrija Tucovica 144 (tu cale moj radi masinsku), zove se "Stanko Misic". Broj 404 591.

Dzigi Boy

Ne treba ti masina sszgo vec tu lepo napravis i teras ko sto si i krenuo......a to zupcenje nije neka stvar koju sam ne mozes da uradis, samo polako i pametno.....

otkino si jedno 4 vetila??????