Glavni meni

HELP masina prezupcila - saveti sta raditi itd...

Započeo SSZGO, 26 Maj, 2011, 20:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

ODVRNES SVECICE, RAZUPCIS MOTOR (KOJI JE IONAKO VEC PREZUPCIO) UVRNES ADAPTER UMESTO SVECICE, I PRIKLJUCIS KOMPRIMOVANI VAZDUH.....AKO POMERI RADILICU DOBAR JE...AKO SISTI NA VENTILE NE VALJA...UJEDNO CES ZNATI NA KOJI CILINDAR DA OBRATIS PAZNJU.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: farbach poslato 28 Maj, 2011, 00:15
malo kriv ventil je i ko i malo trudna riba.

tako ga i ja cenim, ne postoji...

djolevidak

pogledaj dali su sve solje na ventilima u ravni to je neko grubo gledanje ;) probaj skini bregaste i okreci radilicu tada ces videti dali klip udara u nesto obavezno skini svecice ili ovo sto su oni naveli.imao sam situacija pukne pecurka ventila i napravi propast u motoru...

Gvozden

Ja bi to kod Revolutiona nosio...respekt za DIY.. Cova je dr. za gvozdje...bar se tako pricalo ranije :)

UFF

Citat: farbach poslato 28 Maj, 2011, 00:15
malo kriv ventil je i ko i malo trudna riba.

pa ta "malo trudna" i dalje moze da se "vozi" zar ne? :)

Gvozden

posle da kuka na ulje  i dim...Ne dime mashine na Adi :)

MIGE

sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

Lazic

Bre Mige, gde si ti video majstora u Srbiji da nesto zavrsi za dan...?

MIGE

Citat: Lazic poslato 28 Maj, 2011, 09:16
Bre Mige, gde si ti video majstora u Srbiji da nesto zavrsi za dan...?
ima,ima moji drugari  :D

Lazic


MIGE


SSZGO

jako puno posla oko rastavljanja i sastavljanja, ceo motor bukvalno mora da se rastavi i sastavi

koliko kosta da kosta? pa ja ovo nekome da radim odrao bih ga...

jel tebi tata direktor :)
e meni nije...


a i brate, sto bi mi neko drugi radio, vreme je da sam naucim... nije ovo raketna nauka ili cepanje atoma cetvrte dimenzije...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

a mehanicari svi imaju doktorate i visok IQ....sio mi ga djura. Ko voli i hoce a ima imalo smisla za mehaniku moze 90% sam da uradi....jedini ogranicavajuci faktori su alat i vreme...sve ostalo je resivo.
Ja bih u svako slucaju skidao glavu...stabla ventila su 4 mm i nema teorije da prezupci a da nesto ne iskrivi...bar malo...fora sa kompresorom samo sluzi za lakse pronalazenje problematicnog cilindra....ili cilindara..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

Citat: SSZGO poslato 28 Maj, 2011, 10:15
jako puno posla oko rastavljanja i sastavljanja, ceo motor bukvalno mora da se rastavi i sastavi

koliko kosta da kosta? pa ja ovo nekome da radim odrao bih ga...

jel tebi tata direktor :)
e meni nije...


a i brate, sto bi mi neko drugi radio, vreme je da sam naucim... nije ovo raketna nauka ili cepanje atoma cetvrte dimenzije...
ma ivane brate,ne kazem da nisi u pravu al ja vise volim da platim i da ne razbijam glavu.nije mi cale direktor,sve sam sam u zivotu zaradio i nemam puno vremena da se zezam oko takvih stvari.ti ako imas,onda je bolje da naucis da radis oko motora a i nije raketna nauka ,kao sto si rekao,vec je samo potrebno vreme!!moj moto je -platim na pocetku skuplje da bih prosao jeftinije kasnije  :D

SSZGO

Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 10:39
Citat: SSZGO poslato 28 Maj, 2011, 10:15
jako puno posla oko rastavljanja i sastavljanja, ceo motor bukvalno mora da se rastavi i sastavi

koliko kosta da kosta? pa ja ovo nekome da radim odrao bih ga...

jel tebi tata direktor :)
e meni nije...


a i brate, sto bi mi neko drugi radio, vreme je da sam naucim... nije ovo raketna nauka ili cepanje atoma cetvrte dimenzije...
ma ivane brate,ne kazem da nisi u pravu al ja vise volim da platim i da ne razbijam glavu.nije mi cale direktor,sve sam sam u zivotu zaradio i nemam puno vremena da se zezam oko takvih stvari.ti ako imas,onda je bolje da naucis da radis oko motora a i nije raketna nauka ,kao sto si rekao,vec je samo potrebno vreme!!moj moto je -platim na pocetku skuplje da bih prosao jeftinije kasnije  :D

imam negativna iskustva sa placanjem majstora, davao sam veliki kesh da bi mi bilo uradjeno ofrlje i na brzaka i ponovo su se kasnije javili isti problemi...
tu skolu sam izucio na kolima i ne planiram da ponovim opet... mozda sam samo isao kod pogresnih "majstora" ali kako god...

imam servisnu knjizicu, sve je nacrtano, evo ovde se javilo dosta ljudi sa savetima, a i par drugara se solidno snalazi...
vremena imam, para i ne bash previshe...  
ako saranim nesto barem nemam da zalim jos i bacanje para... a i uvek cenim neko novo znanje, oduvek sam hteo da nastelujem ventile a plasio sam se da otvorim ovo cudo...
evo sad moram pa cu iskoristiti ovu priliku da nesto naucim bar...


BTW kompresor nemam tako da taj detalj necu moci da isprobam, ali sigurno moze da se utvrdi ispravnost i nakon skidanja...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MIGE

Citat: SSZGO poslato 28 Maj, 2011, 10:47
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 10:39
Citat: SSZGO poslato 28 Maj, 2011, 10:15
jako puno posla oko rastavljanja i sastavljanja, ceo motor bukvalno mora da se rastavi i sastavi

koliko kosta da kosta? pa ja ovo nekome da radim odrao bih ga...

jel tebi tata direktor :)
e meni nije...


a i brate, sto bi mi neko drugi radio, vreme je da sam naucim... nije ovo raketna nauka ili cepanje atoma cetvrte dimenzije...
ma ivane brate,ne kazem da nisi u pravu al ja vise volim da platim i da ne razbijam glavu.nije mi cale direktor,sve sam sam u zivotu zaradio i nemam puno vremena da se zezam oko takvih stvari.ti ako imas,onda je bolje da naucis da radis oko motora a i nije raketna nauka ,kao sto si rekao,vec je samo potrebno vreme!!moj moto je -platim na pocetku skuplje da bih prosao jeftinije kasnije  :D

imam negativna iskustva sa placanjem majstora, davao sam veliki kesh da bi mi bilo uradjeno ofrlje i na brzaka i ponovo su se kasnije javili isti problemi...
tu skolu sam izucio na kolima i ne planiram da ponovim opet... mozda sam samo isao kod pogresnih "majstora" ali kako god...

imam servisnu knjizicu, sve je nacrtano, evo ovde se javilo dosta ljudi sa savetima, a i par drugara se solidno snalazi...
vremena imam, para i ne bash previshe...  
ako saranim nesto barem nemam da zalim jos i bacanje para... a i uvek cenim neko novo znanje, oduvek sam hteo da nastelujem ventile a plasio sam se da otvorim ovo cudo...
evo sad moram pa cu iskoristiti ovu priliku da nesto naucim bar...


BTW kompresor nemam tako da taj detalj necu moci da isprobam, ali sigurno moze da se utvrdi ispravnost i nakon skidanja...
drzim ti palceve,cimaj ako nesto zatreba [callme]

mohikanac

#56
Citat: mikica-MIGE poslato 28 Maj, 2011, 09:05
sto bre ivane nisi odneo kod nekog u servis i zavrsio posao za dan?druga je stvar ako imas vremena i volis da cackas oko motora,ja iskreno,nemam zivaca,nego koliko kosta -toliko i dovidjenja!  :)

I da ga rasturi,odakle mu taj isti dan ventili(u zavisnosti koliko je pokrivo) i dihtung glave, spanel ili klizac lanca(jer jedno od ta dva je i kriva za havariju) a da ne pricamo ako je koja vodjica stradala,ili se pecurka ventila odlomila i izubijala glavu,pukao klip.....

Svasta ima da se cuje na ovom forumu.:)

SSZGO

ljudi izgleda nema nikakve stete, mozda samo neki ventil minimalno kriv...

video dokumentacija stize veceras...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jager

Citat: SSZGO poslato 28 Maj, 2011, 14:51
ljudi izgleda nema nikakve stete, mozda samo neki ventil minimalno kriv...

YEEEEEEEAAAAHHHHHHHHHHHH!!!  [thumb_up]
[yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]

ЯЭВОЛУТИОН

sada u svaku rupu po deci goriva i gledaj koji pusta...svoi koji pustaju moraju napolje....u kantu....nadji lepo drugi set istih takvih ventila i slajfovanje, stelovanje i glava moze nazad....uzrg prezupcenja je spaner a ne klizac, pa ti je moja preporuka da napravis mehanicki...nemoze vise da preskoci i prezupci (ja sam na svim mojim motorima prodavao originalni ispravan i montirao mehanicki)
Ne videh gore jel ti glava petoventilsjka ili imas ovu noviju cetvoroventilsku......obrati paznju peti ventil je za nijansu duzi i ako se pogresno spakuje ne moze da se nasteluju ventili...preporuka je da se ne smaras sa stelovanjem ventila vec da glavu sa bregastim osovinama odneses negde da ti usteluje ventile neko ko ima plocica...manje drkanje oko jurenja plocica
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11